دانلود کامل پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

Published on Author galaxyfileLeave a comment

پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

هدف از این پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن ی باشد
دسته بندی روانشناسی،علوم تربیتی واجتماعی
بازدید ها 16
فرمت فایل doc
حجم فایل 74 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 9

پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

فروشنده فایل

کد کاربری 2

کاربر

دانلود پرسشنامه پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روان‌شناسی تربیتی

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

نمره‌گذاری پرسشنامه مدیریت زمان:

در پرسشنامه مدیریت زمان، مدیریت زمان حاصل برآیند نمره سه شاخص هدفگذاری، اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی می‌باشد که برای به دست آوردن نمره هر شاخص، مجموعه نمرات گویه‌ها بر تعداد آنها تقسیم می‌شوند. میزان نمره در هر شاخص، نشان‌دهنده میزان بکارگیری آن توسط پاسخگویان است.

پایایی این پرسشنامه 68/0 تا 91/0 و ضریب آلفای آن بین 70/0 تا 90/0 می‌باشد.

اعتبار علمی:

در تهیه پرسشنامه سعی شده است از طریق مطالعات کتابخانه‌ای و منابع موجود ، با الهام از پرسشنامه‌هایی که به نوعی شباهتی به موضوع تحقیق دارند از جمله پرسشنامه خاکی و مقیمی استناد شد.

روایی:

روایی، مربوط به این سؤال است که آیا سؤال واقعاً آنچه را که باید اندازه‌گیری کند (بسنجد) اندازه‌ می‌گیرد یا خیر؟ در واقع سؤال مربوط به روایی توجه ما را به این نکته جلب می‌کند که تا چه حد وسیله سنجش و ابزار اندازه‌گیری واقعاً مفهوم مورد نظر را سنجیده است نه چیزهای دیگر را. (پاشا شریفی 1379).در این تحقیق برای تعیین روایی پرسشنامه از روش روایی صوری (شکلی) و روایی محتوایی استفاده شده است.جهت تعیین اعتبار صوری پرسشنامه توسط تعدادی از اساتید دانشگاه‌ها و مدیران متخصص و مسلط به موضوع تحقیق، تأیید شد. همچنین در مرحله پیش آزمون نسبت به بررسی روایی محتوایی پرسشنامه اقدام شد که اصلاحات شکلی برای مفهوم‌سازی جملات و عبارات و اصلاحات محتوایی برای سنجش ارتباط پرسش‌ها با هدف‌های تحقیق انجام شد.

پایایی:

منظور از پایایی یک وسیله اندازه‌گیری آن است که اگر شناسه‌ها و متغیرهای مورد سنجش یا همان وسیله (پرسش‌ها) تحت شرایط مشابه کراراًٌ اندازه‌گیری شوند، نتایج یکسانی حاصل می‌شود. و در این تحقیق ابتدا در یک نمونه 50 تایی با استفاده از روش آلفای کرونباخ (فرمول زیر) و نرم‌افزار SPSS استفاده شد، با پایایی (7/0) اندازه‌گیری شد.

که بعد از اجرای نهایی پایایی پرسشنامه 78/0 به دست آمد.

اهمیت و ضرورت تحقیق
در جامعه ما، الگوی صرف وقت به میزان قابل ملاحظه‌ای کمیاب است. با وجود آنکه همه به یک میزان، زمان در اختیار داریم، ولی دیده می‌شود آنهایی موفق‌ترند که از وقت خود بهتر استفاده می‌‌کنند، الگوی رفتاری صحیح را باید با آموزش ایجاد کرد، مدیریت زمان، دانش، نگرش و رفتار افراد را در جهت بهره‌برداری هر چه بیشتر از عمر ارتقاء می‌بخشد. زمان و چگونگی مدیریت بهینه آن، یکی از مسائلی است که برای انسان‌ها حائز اهمیت است. ارزش زمان برای همه برابر نیست و همه به نحو یکسانی از آن استفاده نمی‌کنند. بسیاری ازانسان‌ها علاقه‌مندند که به نحو احسن از زمان، نهایت بهره را ببرند، در حالیکه برای دیگران این چنین نیست ،در این خصوص که چگونه از زمان استفاده شود، مسلماً به یک‌سری مهارت‌ها و مدیریت‌های ویژه‌ای مورد نیاز است، به عبارتی هر چه میزان آشنایی با این مهارت بیشتر باشد به همان نسبت کنترل و مدیریت آن ساده‌‌تر و دقیق‌تر صورت می‌گیرد.
تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که مدیریت زمان در اهمالکاری تحصیلی تأثیرگذار است. مدیریت زمان یکی از مسائل مهم و جدی در سطح بین‌المللی است. جوانان و نوجوانان نیز بدون مدیریت زمان گاهی تمامی وقت خود را در امور غیر ضروری از بین می‌برند، استفاده درست و مؤثر از زمان، می‌تواند بعنوان رفتاری در جهت تأیید وجود انگیزش پیشرفت و موفقیت در نوجوانان و جوانان باشد. با این حال موضوع مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، موضوعی است که کمتر به آن پرداخته شده است.
بنابراین انجام پژوهش به منظور شناسایی رابطه و تعامل میان مهارت نوجوانان با مهارت جوانان در مدیریت زمان به مشاوران و برنامه‌ریزان در امور نوجوانان و جوانان کمک خواهد کرد تا در جهت ارائه شیوه‌های مناسب برنامه‌ها و راهکارهاموفق شوندو راهنمایی لازم بدهند ،در اهمیت مدیریت زمان می‌توان گفت که نوجوانان و جوانانی که نتوانند وقت خود را تنظیم کنند ازعهده انجام هیچ‌کاری بر نخواهند آمد. در زمینه مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان تاکنون در کشورمان تحقیقات اندکی انجام شده ،در نتیجه فقدان سابقه تحقیقی در بستر بومی جامعة مورد مطالعه، یکی از دل مشغولی‌های جدی تحقیق می‌باشد.از سوی دیگر مواجه با ازدیاد منابع در به انحراف کشاندن قشر نوجوان و جوان ،دسترسی محدود نوجوانان و جوانان به مشاوران و روانشناسان تربیتی متخصص و ماهر از جمله مشکلاتی است که نشان می‌دهد نوجوان و جوان در چه شرایط بحرانی روبرو می باشند.
مدیریت ضعیف زمان را نمی‌توان پنهان نمود و اثربخشی بیشتری مورد نیار است، زیرا برای موفقیت بیشتر چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه‌ای، نیازمند بکارگیری راهبردهای مدیریت زمان می‌باشیم. این راهبردها برای استفاده بهینه از وقت، تنظیم شده و بعنوان روش‌هایی برای کنترل زمان به کار می‌رود. با استفاده مؤثر از زمان می‌توان اهداف را مشخص کرد و وظایف و فعالیت‌ها را برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی نمود، با برنامه‌ریزی ، درک نوجوان و جوان از زمانِ در دسترس، افزایش یافته در نتیجه می‌توانند از زمان خود به صورت هدفمند و سازمان یافته بهره‌مند شوند. بیشترین کاربرد مدیریت زمان می‌تواند در جوانان و نوجوانان باشد چرا که این قشر از جامعه در آینده بعنوان نسل جدید چرخهای اقتصادی، علمی، فرهنگی کشور را به عهده خواهند داشت. با توجه به اهمیت فراگیری اصول مدیریت زمان و آگاهی از مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، تأثیر آن در سلامت جامعة فردای ما می‌باشد.
این تحقیق شاید وسیله‌ای جهت فراگیری و انتقال آن به دیگران و گامی در جهت رشد و تعامل جامعه برداشته شود. ضرورت توجه به مدیریت زمان بخصوص درکلان شهر تهران که نوجوانان و جوانان زیادی از وقت خودشان را به طرق مختلف از جمله ماندن در ترافیک و استفاده نادرست از اینترنت و بازی‌های کامپیوتری و قدم زدن (پرسه زدن) در کوچه و خیابان و از این قبیل از دست می‌دهند، حائز اهمیت است.از طرفی دیگر، پیچیدگی شرایط زندگی به واسطه ظهور رسانه‌های مختلف، موقعیت‌های پیچیده اجتماعی و اخلاقی، تغییرات اجتماعی، انتظارات و ارزش‌ها، فرصت را برای نوجوانان وجوانان تنگ‌تر و شرایط را بسیار سخت‌تر کرده است. به همین دلیل، آموزش راهبردهای مدیریت درست زمان برای نوجوانان وجوانان در کشور ما یک ضرورت است. از آنجا که نوجوانان و بخصوص جوانان پرمشغله‌ترین قشر جمعیت جوان هستند، همچنین قشر عظیمی از جمعیت کشور مان را تشکیل می دهند،ارائه راهبردهای مدیریت زمان به آنان، بسیار مهم به نظر می‌رسد.

پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد – آپارات

▶ 0:09

۲ روز پیش
دانلود فایل اصلی https://goo.gl/7EQqFM هدف از این پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن ی باشد در …

پروپوزال ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 …

۴ روز پیش – عنوان این مقاله : پروپوزال ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن. هدف از این پروپوزال ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بصورت جامع و کامل و جامع و با منابع جدید می باشد. دانلود مستقیم فایل. به شما بازدید کننده محترم …

دانش نگرش و مهارت دانشجویان پزشکی نسبت به آموزش …

تا آنجا که با گسترش کاربرد یادگیری الکترونیکی در آموزش پزشکی، فدراسیون جهانی آموزش پزشکی از سال 1997 کمیته‌ای از مشاوران را به‌منظور استفاده از کامپیوتر در آموزش پزشکی … از این رو این مطالعه با هدف تعیین میزان دانش، نگرش و مهارت دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نسبت به آموزش الکترونیکی طراحی شد.

[PDF]ارزﯾﺎﺑﯽ ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎي ﻓﺮاﺷﻨﺎﺧﺘﯽ داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن در دروس ﻣﻌﺎرف اﺳ

توسط اميني – ‏2015
۴ خرداد ۱۳۹۴ – ﻣﻘﻮﻟﻪ، اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ در ﺻﺪد اﺳﺖ ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﯿﺰان ﺑﺮﺧﻮرداري داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن. از ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎي ﻓﺮاﺷﻨﺎﺧﺘﯽ. در دروس ﻣﻌﺎرف اﺳﻼﻣﯽ اﻗﺪام ﮐﻨﺪ ﺗﺎ از اﯾﻦ ﻃﺮﯾﻖ، ﺿﻤﻦ ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ و ﻣﺸﺨﺺ ﮐﺮدن وﺿﻌﯿﺖ. ﻣﻮﺟﻮد ﺑﻪ اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر اﺻﻼح ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎي درﺳﯽ در اﯾﻦ زﻣﯿﻨﻪ ﺑﭙﺮدازد . ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ. اﺳﺘﯿﻮارت. 1. و ﻫﻤﮑﺎران. ) 2007(. ﺗﺄﮐﯿﺪ ﻣﯽ. ﮐﻨﻨﺪ ﮐﻪ ﭘﮋوﻫﺸﻬﺎي اﻧﺠـﺎم ﺷـﺪه. در زﻣﯿﻨـﻪ ﻓﺮاﺷـﻨﺎﺧﺖ. ﻃﯽ. 30. ﺳﺎل ﮔﺬﺷﺘﻪ …

پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 …

پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن. ۱۳۹۷/۰۱/۲۹. نويسنده: فرهاد. پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن. هدف از این پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن ی باشد …

[PDF]ﺑﺮﺭﺳﻲ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺎ ﻓﺮﺳﻮﺩﮔﻲ ﺷﻐﻠﻲ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎ

ﺍﺑﺰﺍﺭﻫﺎﻱ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﮔﻴﺮﻱ ﺍﻳﻦ ﭘﮋﻭﻫﺶ ﺩﻭ ﭘﺮﺳﺸــﻨﺎﻣﻪ ﻓﺮﺳــﻮﺩﮔﻲ ﺷــﻐﻠﻲ (ﻣﺰﻟﭻ) ﻭ ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ. ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺯﻣﺎﻥ (ﻋﺰﻳﺰﻱ … ﺗﺎ ﻫﻤﻴﻦ 20-30 ﺳﺎﻝ ﭘﻴﺶ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ … ﮔﺮﻳﮕﺰ ﻣﻲ ﮔﻮﻳﺪ : ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺯﻣﺎﻥ ﺁﻥ ﺩﺳﺘﻪ ﺍﺯ ﺗﻮﺍﻧﺎﻳﻰ ﻫﺎ ﻭ ﻣﻬﺎﺭﺕ ﻫﺎﻳﻰ. ﺍﺳــﺖ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻛﻨﺘﺮﻝ ﺑﻬﻴﻨﻪ ﺯﻣﺎﻥ ﺗﻮﺳــﻂ ﻓﺮﺩ ﻣﻨﺠﺮ ﻣﻰ ﺷــﻮﺩ (ﭘﻮﺭ ﻇﻬﻴﺮ، 1380 ). ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺳــﺮﻭﺵ، ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ﺯﻣﺎﻥ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺷــﻴﻮﻩ ﻫﺎﻯ ﻋﻠﻤﻰ ﻭ ﻣﻮﺛﺮ ﺻﺮﻓﻪ ﺟﻮﻳﻰ ﺩﺭ ﻭﻗﺖ ﻭ ﻣﻬﺎﺭ ﻛﺮﺩﻥ ﺁﻥ ﺟﻬﺖ ﺩﺳــﺘﻴﺎﺑﻰ ﺑﻪ ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ ﺑﻴﺸﺘﺮ.

[PDF]پرسشنامه انگیزه ی انجام کار در کودکان (نسخه 2.1) – …

توسط RTO DhP
محیط موجب تقویت و ارتقاء یا تضعیف. انگیزه ی انجام كار. 4. کودک. میشود ،. اطالعاتی. را. ارائه. مي كند . پرسشنامه. انگیزه ی انجام كار. در کودکان. را کاردرمانگران یا سایر … استفاده می کنند و بر مهارتهای شناختی. 12. و کالمی. 13. کودک تکیه دارند. پرسشنامه. انگیزه ی انجام كار. در کودکان. از طریق مشاهده. 14. به ارزیابی. انگیزه ی انجام كار.

[PDF]آگاهی و مهارت اعضای تیم مدیریت بحران بیمارستان در مورد …

توسط E Rahmani – ‏2016 – ‏مقالات مرتبط
داده ها پرسشنامه بی نام و محقق ساخته ای بود که پژوهشگر به طور حضوری و با مراجعه به اعضاء تیم مدیریت بحران بیمارستان و. پس از بیان اهداف و دالیل …. تا خرداد. 3160. با هدف ارزیابی سطح. آگاهی و مهارت اعضای تیم مدیریت بحران بیمارستان شهید رجائی گچساران،. یاسوج، ایران، از تریاژ در شرایط بحران طراحی و انجام شد. قبل از انجام مطالعه.

[DOC]بهره وری نیروی انسانی – مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی

عوامل موثر در بهره‌وري 12. الف: عوامل برون سازماني: 12. 1- عوامل فرهنگي: 12. 2- عوامل اقتصادي: 13. 3- عوامل اجتماعي: 13. ب- عوامل درون سازماني: 13. 1-نيروي انساني: 13 … مطرح سازید و ارتباط ایجاد کنید 30 … در نهایت از استرس به عنوان یک عامل کاهنده کارایی و انگیزه نیروی انسانی نام بردیم و راهکارهایی برای کاهش استرس را ارائه نمودیم.

همايش های اخير ليست مقالات همايش نهمین همایش بین المللی …

6, بررسی میزان مهارتهای دانش آموزان دوره ابتدایی با توجه به اهداف آموزشی درس تربیت بدنی (موردبررسی: شهرستان بابل)_مقاله پوستری, بيشتر. 7, تحلیل رگرسیونی ….. 141, تاثیر 8هفته تمرینات ریتمیک با وبدون موزیک بر تعادل ایستا و پویای کودکان 8 تا 12 ساله ی مبتلا به سندرم داون_مقاله شفاهی, بيشتر. 142, ارتباط بین …

[PDF]Assessment of Knowledge, Health Belief and Patterns of …

افرادی که در سن پایین مصرف سیگار را آغاز می کنند احتمال تبدیل شدن آن ها به سیگاری قهار بیشتر است. عالوه بر این شانس … 30/4 از نوجوانان، در 12-15 سالگی %و قلیان 65 %میانگین سنی شرکت کنندگان 16/47 با انحراف معیار 1/13 بود. شیوع تجربه … سل، ایدز و ماالریاست )5( و این میزان تا سال 2020 به 10 میلیون نفر. مرگ در سال …

مرجع فایلهای آموزشی | دانلود یک فونقاب عکس لایه باز بسیار …

۱۹ دی ۱۳۹۶ – … ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن · مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن · ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن · پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت …

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه …

تکمیل فرم خرید. نام فایل. ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن. قیمت, 145,000 تومان. نام, *. نام خانوادگی, *. ایمیل, * نامعتبر. موبایل, *. دانلود >
وارد نشده: پرسشنامه

مدیریت – فایلینا

fileina.com,فروشگاه ساز فایلینا,مدیریت,لزوم تجدید نظر درسیاست‌های جمعیتی ایران,بررسی رابطه بین سرمایه فکری ومیزان کارایی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سال 91-90,رابطه سبک های تصمیم گیری با هوش فرهنگی در کارکنان اداره بیمه,تعیین ارتباط بین الگوی مدیریت سایبرنتیک و خلاقیت کارکنان,رابطه بین هوش …

علوم اجتماعی – فایلینا

… شهروندی و تخلفات رانندگی,پروپوزال ارزیابی ارتباط اخلاق ترافیک شهروندی و تخلفات رانندگی,ویژگی ها و پیامدهای مهارتهای اجتماعی با تاکید در افراد نابینا,خلاصه … جامعه شناسی امیل دورکیم,مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارتهای اجتماعی,پرسشنامه شناسایی نظام اخلاقی نخبگان علمی کشور و علل تاثیرگذار بر آن و ارائه راهکارهایی …

[DOC]سیستم اثربخش ارزشیابی عملکرد کارکنان

هدف اصلي از ارزيابي عملكرد اين است كه اطلاعات ضروري در باره نيروهاي شاغل در سازمان جمع آوري گردد و در دسترس مديران قرار گيرد تا آنها بتوانند تصميمات بجا و لازم را در … بر حسب نيازهاي سازماني، ب) پيش بيني بازخورد به كاركنان در جهت اصلاح يا تقويت رفتار آنها و ج) تخصيص پاداش و ارتقاي شغلي افراد، مورد استفاده قرار مي گيرد.
وارد نشده: زمان ‏ساله

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی – کارشناسی ارشد

مریم یکه زارع, دکتراصغر دالوندی, پرستاری, بررسی تأثیر اموزش مهارت هوش هیجانی بر مهارتهای اجتماعی و پرخاشگری دختران بی سرپرست 18-12 سال مرکز نگهداری … ارتوپی فنی, مقایسه تأثیر کفش آکسفورد با راکر پاشنه تا پنجه با کفش آکسفورد بدون راکر بر میزان مصرف انرژی افراد سالم, 96/10/27, 13:30, سالن جلسات ابن سینا.

[PDF]رابطـهی مهارت هـای ارتباطـی بـا عملکرد آموزشـی – پژوهش مدیریت …

فصل نامه پژوهش مدیریت آموزش کشاورزی. 89. شماره 30، پاییز 93. رابطـهی مهارت هـای ارتباطـی بـا عملکرد آموزشـی- پژوهشـی اعضـای هیأت. علمـی دانشـگاه علـوم کشـاورزی و … برای گردآوری داده ها از پرسشنامه استفاده شد. … اعضـای هیـأت علمـی کشـاورزی و منابع طبیعی بر مبنای یافته های به دسـت آمـده از پژوهش، پیشـنهادها و راهکارهایی در جهت.

ﺪ ﺑﺎزرﮔﺎ ﯽ

توسط اسماعیل پور – ‏2017
ﻣﺨﺘﻠﻒ. اﺳﺖ. در. اﻳﻦ. راﺑﻄﻪ،. آزﻣﺎﻳﺸﻲ. ﻃﺮاﺣﻲ. ﺷﺪ. ﻛﻪ ﺑﺮ. اي. ﭘﻴﺎده. ﺳـﺎزي. آن. 60. ﻧﻔـﺮ. از. ﻣﺸـﺘﺮﻳﺎن. ﺷﺮﻛﺖ. ﺗﺒﻠﻴﻐﺎﺗﻲ. ﺷﺎﭘﺮك. در. ردة. ﺳﻨﻲ. 20. ﺗﺎ. 30. و. 31. ﺗﺎ. 40. ﺳﺎل. ﺑﻪ. ﻃﻮر. ﺗﺼـﺎدﻓﻲ. اﻧﺘﺨـﺎب. ﺷـﺪﻧﺪ . اﻳﻦ … در ﻫﺮ زﻣﺎن و ﻣﻜﺎن ﻣﻮاﺟﻪ ﺷﺪه .اﻧﺪ. اﻳﻦ در ﺣﺎﻟﻲ اﺳـﺖ ﻛـﻪ. آﻧﭽﻪ در ﺑﺤﺚ ﺗﺒﻠﻴﻐﺎت ﺣﺎﺋﺰ اﻫﻤﻴﺖ اﺳﺖ،. ارزﻳﺎﺑﻲ ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ آن اﺳﺖ . در ﺑﺴﻴﺎري از ﻣﻮارد. ﺑﻪ. دﻟﻴﻞ. روش اﺷﺘﺒﺎه ﺷﺮﻛﺖ ﺗﺒﻠﻴﻎ. ﻛﻨﻨﺪه در اراﺋﺔ ﺗﺒﻠﻴﻐﺎت،.

بررسی سطح استرس و روش‌های سازگاری در دانشجویان …

پژوهش حاضر با هدف تعیین میزان استرس و روش سازگاری دانشجویان پرستاری گناباد انجام شده است. مواد و روش‌ها: … میانگین سنی دانشجویان 30/2±90/20 سال و دامنه 18 تا 26 سال بوده است. 170 نفر … بنابراین توجه به خودآگاهی در زمان تحصیل می‌تواند مهارتهای حل مسئله را بالا برده و ارزیابی بهتری از موقعیتهای بحرانی ارائه دهد [12]. فرآیند …

[PDF]ﺎوري ﻨ ﻴﺎﺳﺖ ﻋﻠﻢ و ﻓ ﺳ اﻓﺰار اراﺋﺔ ﻣﺪﻟﻲ ﻛﺎرﺑﺮدي ﺑﺮاي ﺳﻨﺠ

ﻣﻮﺿﻮﻋﻲ ﺗﺤﻘﻴﻖ اراﺋﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ ﻛﻪ در آن، ﺷﺎﺧﺺ. ﻫﺎ ﺑﺮﺣﺴﺐ ﻣﻴﺰان ﭘﻴﭽﻴﺪﮔﻲ و دﺷﻮاري و ﻃﺒﻖ ارزﻳﺎﺑﻲ و ﺗﺄﺋﻴﺪ ﺧﺒﺮﮔﺎن، در ﺳﻄﻮح ﺑﻠﻮغ ﺗﻮزﻳﻊ ﺷﺪه. اﻧﺪ . در. ﭘﺎﻳﺎن، ﻣﻌﺘﺒﺮﺗﺮﻳﻦ ﺷﺮﻛﺖ ﺗﻮﻟﻴﺪﻛﻨﻨﺪة ﻧﺮم. اﻓﺰار در اﻳﺮان ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ داﻧﺶ. ﻣﺤﻮ. ر ﻣﻮرد ﺳﻨﺠﺶ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ و ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺪل ﺑﻠﻮغ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ داﻧﺶ، ﺳﻄﺢ ﺑﻠﻮغ آن. ﺑﻪ. ﺻﻮرت دﻗﻴﻖ ﻣﺸﺨﺺ ﺷﺪه و راﻫﻜﺎرﻫﺎﻳﻲ ﻧﻴﺰ ﺟﻬﺖ ﺑﻬﺒﻮد ﺑﻠﻮغ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ داﻧﺶ اﻳﻦ ﺳﺎزﻣﺎن اراﺋﻪ ﺷﺪه. اﻧﺪ ﺗﺎ راﻫﮕﺸﺎي ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت …

اثر بخشی آموزش مهارت های توانمندسازی روان شناختی بر …

۱۵ تیر ۱۳۹۴ – 23. اثر. بخشی. آموزش. مهارت. هاي. توانمندسازي. روان. شناختی. بر. استرس. شغلی. پرستاران. بخش. هاي. مراقبت. ویژه. بیمارستان. شهید. رجایی. شیراز. در. سال ….. مدیریت. استرس. برای. آرامش. و. بهبود. و. مدیریت. استرس. می. باشند . آموزش. راهکارهای. مقابله. با. استرس. به. کارکنان. در. همه. ی. سطوح. سازمانی. که. می. خواهند. بر.

ﻫﺎي ﺳﺒﻚ و زﻧﺪﮔﻲ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺑﻬﺒﻮد ﺑﺮ زﻧﺪﮔﻲ ﻫﺎي ﻣﻬﺎرت آﻣﻮزش ا

توسط A Beygi – ‏2013 – ‏بیان شده در 2 یافته – ‏مقالات مرتبط
۲۰ بهمن ۱۳۹۱ – ﺷﻮد ﻛﻪ ﺑﻪ اﻓﺮاد ﻛﻤﻚ ﻣﻲ. ﻛﻨـﺪ ﺗـﺎ ﺗـﺼﻤﻴﻤﺎت ﺧـﻮد را آﮔﺎ. ﻫﺎﻧـﻪ اﺗﺨـﺎذ. ﻛﻨﻨﺪ، ﺑﻪ. ﻃﻮر ﻣﻮﺛﺮ ارﺗﺒﺎط ﺑﺮﻗﺮار ﻛﻨﻨﺪ، ﻣﻬﺎرت. ﻫـﺎي ﻣﻘﺎﺑﻠـﻪ. اي و ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ ﺷﺨـﺼﻲ ﺧـﻮد را. ﮔــﺴﺘﺮش دﻫﻨــﺪ و زﻧــﺪﮔﻲ ﺳــﺎﻟﻢ و ﭘﺮﺑــﺎري ….. ﻫـﺎ روي ﻣـ. ﺴﺎﻟﻪ. اي ﺑـﻪ ﺻـﻮرت ﮔﺮوﻫـﻲ ﻣـﺸﻮرت ﻣـﻲ. ﻛﺮدﻧـﺪ، اﻓـﺮاد. راﻫﻜﺎرﻫﺎي ﺧﻮد را ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺑﺎرش ﻓﻜﺮي ﻣﺘﻨﺎﺳـﺐ ﺑـﺎ زﻣـﺎن ﺟﻠـﺴﻪ اراﻳـﻪ ﻣـﻲ. دادﻧـﺪ و ﻳـﺎ. ﻣﻬﺎرﺗﻲ را ﺑﻪ ﺻﻮرت اﻳﻔﺎي ﻧﻘﺶ ﭘﻴﺎده ﻣﻲ.

[PDF]بررسي موانع و ارائه راهكارهاي مناسب جهت برقراري نظام مديريت …

توسط J Yazdani Chraty – ‏2014
و رضایت شغلی جمع آوری و روایی توسط سه نفر از افراد صاحب. نظرتایید گردید، پایایی پرسشنامه ها، به روش ضریب آلفای کرونبا به میزان ). 94. %. ( برای پرسشنامه تفویض اختیار و به میزان. ) 88. %. ( برای پرسشنامه رضایت شغلی، تایید گردید. نتایج حاصل از پرسشنامه ها با نرم افزار. SPSS16. مورد ارزیابی قرار گرفت. یافته ها.

[PDF]همبستگی بین مهارت های ارتباطی و ارتباط استاندار …

۲۱ مهر ۱۳۹۴ – بیمارستان ها. توانایی برقراری ارتباط برای افراد مشغول به کار در نظام سالمت، به ویژه پرستاران بسیار مهم مقدمه: … SBAR پرسشنامه برای جمع آوری اطالعات دربارۀ مهارت های ارتباطی بین فردی و ابزار ارتباطی استاندارد … بین مهارت های بین فردی و استانداردهای ارتباطی و نیز مهارت های فردي با وضعیت، پیشینه، ارزیابي.

دانشکده علوم ارتباطات – سامانه بانک اطلاعات پایان نامه – …

4, ارزیابی چهار مدل سقف /کف از بعد کیفیت، هزینه و زمان در ساختمان‌های فلزی شهر تهران به روش تحلیل سلسله مراتبی, مرتضي معصومي قهساره, دانشکده فنی و مهندسی, عمران, 1396-05-09 ….. 85, لباسهاي بدون پايان (ارائه راهكارهايي جهت افزايش طول عمر استفاده از محصول), محمد رفيعيان كوپايي, دانشکده هنر, طراحى صنعتى, 1396-06-08.

[PDF]مطالعات بازی – مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال

عنوان یک ابزار کمکیِ درمانی می نگرند بلکه با آزمون علمی، به بررسی اثراتی در بازی می پردازند که تا قبل از این تنها … Motor Rehabilitation. Stroke Rehabilitation/post-stroke rehabilitation. Brain Injury Rehabilitation. 7. 8. 9. 10. 11. 12. Impaired balance. Exergames- Exergaming …. آزمایشی بر روی افراد مسن 84 ساله، تأیید.

[PDF]ﺄﺛﻴﺮ آﻣﻮزش ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳﺘﺮس ﺑﺮ اﺳﺎس ﻣﺪل ﺑﺰﻧﻒ ﺑﺮ ارﺗﻘﺎء رﻓ – Bimonthly …

توسط F EbadifardAzar – ‏2012 – ‏مقالات مرتبط
ﻛﻨﺘﺮل و ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳﺘﺮس در اﻳﻦ ﺑﻴﻤﺎران ﺿﺮوري اﺳﺖ . ﻫﺪف از اﻳﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ارزﻳﺎﺑﻲ ﺗ. ﺄ. ﺛﻴﺮ آﻣﻮزش. راﻫﻜﺎ. رﻫﺎ و ﺗﻜﻨﻴﻜﻬﺎي ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳﺘﺮس. ﺑﺮ اﺳﺎس ﻣﺪل ﺑﺰﻧﻒ درارﺗﻘﺎء. رﻓﺘﺎر. ﺑﻴﻤﺎران. ﻣﻮﻟﺘﻴﭙﻞ اﺳﻜﻠﺮوزﻳﺲ در. اﻳﻦ … از ﺑﻴﻤﺎران ام اس ﺑﺎ ﺳﻦ. 15. 50 ﺗﺎ. ﺳﺎل از. ﺑﻴﻤﺎرﺳﺘﺎن ﺳﻴﻨﺎ و. ﺷﺮﻳﻌﺘﻲ ﺗﻬﺮان. ﺑﻮدﻧﺪ. ، ﻛﻪ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺗ. ﺼﺎدﻓﻲ در دو ﮔﺮوه ﻣﻮرد و. ﺷﺎﻫﺪ. ﻗﺮار. ﮔﺮﻓﺘﻨﺪ . اﺑﺰار ﮔﺮدآوري. داد. ه. ﻫﺎ ﺷﺎﻣﻞ ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ ﺗﻨﻈﻴﻢ ﺷﺪه ﺑﺮ اﺳﺎس ﻣﺪل ﺑﺰﻧﻒ.

فايل فان-فایل گستر

پرسشنامه ارزیابی تاثیر سبکهای تفکر و نگرشهای فرزند پروری مادر بر پیش بینی اضطراب فرزندان · پرسشنامه ارزیابی تاثیر سبکهای تفکر و نگرشهای فرزند … پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن · پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و …

دانلود مقاله و فایل – یک سایت دانلود سایت دیگر

عنوان این مقاله : مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن هدف از این مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بصورت جامع و کامل و جامع و با منابع جدید اطلاعت بیشتر دربارهمبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در …

[PDF]اصل مقاله (299 K) – نشریات علمی دانشگاه

توسط رضایی صوفی – ‏2016 – ‏مقالات مرتبط
اي، ارزﯾﺎﺑﯽ ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎ و ﻓﺮاﮔﯿﺮي ﻓﻦ. آوري. اﻃﻼﻋﺎت ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ (. ﮔﻮﻟﺪن و ﺳﻨﺘﯿﺎ. 13. ،. 2002. ). ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﻫﻤﻪ. ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎ در اﺑﻌﺎد ﻣﺨﺘﻠﻒ، ﺑﺮاي ﻧﯿﻞ ﺑﻪ ﻫﺪف. ﻫﺎ، ﺑﺎﯾﺪ ﮔﺮوﻫﯽ از. ﻧﯿﺮوﻫﺎي ﻻﯾﻖ و ﮐﺎرآﻣﺪ را در … 2009. ) . زﻣﭙﺘﮑﯿﺲ و. ﻫﻤﮑﺎران (. 2009. ) ﻣﻌﺘﻘﺪﻧﺪ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ زﻣﺎن ﺑﺎ ﻣﯿﺰان ﺧﻼﻗﯿﺖ. ﻓﺮدي و اراﺋﻪ اﯾﺪه. ﻫﺎي ﺧﻼق، راﺑﻄﻪ ﺗﻨﮕﺎﺗﻨﮕﯽ ﺑﺎ ﻓﺮﻫﻨﮓ و. ﻓﻀﺎي ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ دارد. ؛ اﻣﺎ. اوﻧﺎ. 16. (. 2011. ) ﻣﻌﺘﻘﺪ اﺳﺖ ﮐﻪ اﻓﺮاد ﺑ. ﺎ. ﺗﻮاﻧﺎﯾﯽ.

[PDF]اصل مقاله (1498 K)

۷ تیر ۱۳۸۹ – ﺳﺎل اﻧﺘﺸﺎر. ). ﻋﻨﻮان ﻣﻘﺎﻟﻪ، ﻧﺎم ﻣﺠﻠﻪ، ﺷـﻤﺎره ﻣﺠﻠـﻪ، ﺷـﻤﺎرة. ﺻﻔﺤﻪ. ﻋﻠﻴﺰاده، ﻣﺤﻤﺪﺣﺴﻴﻦ. و. ﺗﺠﺎري، ﻓﺮﺷﺎد. 1385(. ). ﺑﺮرﺳﻲ وﺿﻌﻴﺖ اﻳﻤﻨﻲ اﻣﺎﻛﻦ ورزﺷﻲ داﻧﺸﮕﺎه. ﻫﺎي. دوﻟﺘﻲ ﺗﻬﺮان و اراﻳﻪ راﻫﻜﺎرﻫﺎي … ﻧﻮﻳﺴﻨﺪه ﺑﻪ ﺳﺎﻳﺮ ﻧﺸﺮﻳﺎت ﻋﻠﻤﻲ ﻛﺸﻮر، ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻧﺸﺮﻳﻪ، ﻣﻘﺎﻻت دﻳﮕﺮ آن ﻧﻮﻳﺴﻨﺪه را ﻣـﻮرد ﺑﺮرﺳـﻲ. ﻗﺮار ﻧﺨﻮاﻫﺪ داد. -3. اراﺋﻪ. دﻫﻨﺪة. ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺗﻌﻬﺪ. ﻛﻨﺪ. ﺗﺎ زﻣﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺟﻮاب ﻧﻬﺎﻳﻲ (ﭘﺬﻳﺮش ﻳﺎ رد) ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺧﻮد را درﻳﺎﻓﺖ ﻧﻜﺮده.

بررسی مهارتها و قابلیتهای کتابداران دیجیتال: موردپژوهی …

نتیجه گیری: به طورکلی، میزان توانمندی در مهارتهای دیجیتال در بین کتابداران مورد بررسی پایین بوده است، اما در صد بالایی از کتابداران از اهمیت مهارتهای دیجیتال آگاهند … به دلیل اهمیت نقش کتابداران دیجیتال در محیطهای کتابخانه ای برای ارتقای سطح ارائة خدمات در این سازمانها، پژوهش حاضر بر آن است تا به بررسی مهارتها و قابلیتهای …

[PDF]بررسی و ارزیابی صنعت احداث ساختمان های پیش ساخته بتنی …

توسط هروی – ‏2017 – ‏مقالات مرتبط
ارزیابی صنعت احداث. ساختمان های پیش ساخته بتنی، نیاز به استفاده از مدل و روشی مناسب دارد. تالش این تحقیق در راستای معرفی مدل و روش مناسب به منظور شناخت …. افزایش سطح مهارت و آموزش افراد تیم ساخت وساز. ]12[. Soc4. افزایش رضایت و اطمینان از کیفیت و پایداری محصول نهایی )ساختمان(. ]29[. Soc5. کاهش میزان آلودگی های …

[PDF]بررسی اثربخشی دو روش آموزشی تمرین کار عملی و سخنرانی …

۱۱ آبان ۱۳۹۴ – ﻧﻴﺴﺖ. ).12(. ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺣﺎﺿﺮ، ﻳﻚ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻧﻴﻤﻪ ﺗﺠﺮﺑﻲ از ﻧﻮع ﻗﺒﻞ و. ﺑﻌﺪ. ﻣﻲ. ﺑﺎﺷﺪ . ﻫﺪف اﻳﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺗﻌﻴﻴﻦ اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ دو. روش آﻣﻮزش اﻳﻤﻨﻲ ﺑﺮق در دو ﮔﺮوه ﻣﺨﺘﻠﻒ اﻧﺘﺨﺎب. ﺷﺪه اﺳﺖ. ﻋﺪم وﺟﻮد ﺷﻮاﻫﺪ ﻛﺎﻓﻲ ﻣﺒﻨﻲ ﺑﺮ اﺛﺒﺎت و. ا. ﻃﻤﻴﻨﺎن اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ ﺟﻠﺴﺎت آﻣﻮزﺷﻲ ﺑﺎ روش ﺗﻤﺮﻳﻦ ﻛﺎر. ﻋﻤﻠﻲ در ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﺑﺎ روش آﻣﻮزش ﺳﺨﻨﺮاﻧﻲ، ﺳﺒﺐ ﺷﺪه. اﺳﺖ ﺗﺎ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ارزﻳﺎﺑﻲ ﻣﻴﺰان اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ. روش آﻣﻮزﺷﻲ ﺗﻤﺮﻳﻦ ﻛﺎر ﻋﻤﻠﻲ …

[DOC]جدول پيش بيني عوامل خطر بيماري كرونر قلب

12. ارزیابی از مراقبت پیشگیرانه کنونی/ دستیابی به اهداف(Assessment). 12. برنامه ریزی بمنظور اصلاح فعالیتهای روزانه موجود که مراقبت پیشگیرانه راحمایت می کنند(Planning). 12 … پرسشنامه ارزابی مهارت. 34. پرسشنامه ارزابی … رویکرد بالینی پیشنهادی برای افزایش فعالیت بدنی افراد کم تحرک 2 تا 18 سال. 81. پاورقی: سبک …

[PDF]ﺛﯿﺮ آﻣﻮزش ﻫﻮش ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ ﺑﻪ روش دروﻧﮕﺮدي ﺟﺬب و اﻧﻄﺒﺎق ﺑﺮ ﺗﺎ – فرهنگ …

توسط شورچی گلنکدری – ‏2013
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ – ﺷﺪﻧﺪ. اﻓﺮاد ﮔﺮوه آزﻣﺎﯾﺶ ﺗﺤﺖ آﻣﻮزش ﻫﻮش ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻨﺪ . ﮔﺮوه ﮐﻨﺘﺮل. ﻫﯿﭻ آﻣﻮزﺷﯽ درﯾﺎﻓﺖ ﻧﮑﺮدﻧﺪ. ﻗﺒﻞ و ﺑﻌﺪ از آﻣﻮزش و. 10. ﻫﻔﺘﻪ ﺑﻌﺪ از اﺗﻤﺎم آﻣﻮزش. ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ ﭘﺮﺧﺎﺷﮕﺮي. « ﺑﺎس و ﭘﺮي. 5» … ﻣﺘﻐﯿﺮه ﺗﺠﺰﯾﻪ و ﺗﺤﻠﯿﻞ ﺷﺪ. ﻧﺘﺎﯾﺞ ﻧﺸﺎن. داد ﮐﻪ ﻣﯿﺰان ﭘﺮﺧﺎﺷﮕﺮي ﮐﻠﯽ و ﻧﯿﺰ ﺗﻤﺎم ﻣﺆﻟﻔﻪ. ﻫﺎي آن در ﮔﺮوه آزﻣﺎﯾﺸﯽ ﮐﺎﻫﺶ. ﯾﺎﻓﺘﻪ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﺎ زﻣﺎن ﭘﯿﮕﯿﺮي ﻧﯿﺰ اداﻣﻪ داﺷﺖ. ﻣﯿﺰان ﺗﺎب. آوري ﻧﯿ. ﺰ اﻓﺰاﯾﺶ داﺷﺖ. ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﻣﯽ.

[PDF]نقش آموزش کارآفرینی بر افزایش خلاقیت دانشجویان – …

۲۳ مهر ۱۳۹۳ – 12. /. 1393. ﭼﮑﯿﺪه. ﻣﻘﺎﻟﻪ. اﻓﺰاﯾﺶ ﺟﻤﻌﯿﺖ، ﺗﺤﻮﻻت و دﮔﺮﮔﻮﻧﯽ ﻫﺎي ﺳﺮﯾﻊ ﺗﮑﻨﻮﻟﻮژﯾﮏ اﺗﻔﺎﻗﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻓﺮاﯾﻨﺪ آﻣـﻮزش و ﻫـﺪاﯾﺖ اﻓـﺮاد را ﺗﺤـﺖ. ﺗﺎﺛﯿﺮ ﻗﺮار ﻣﯽ دﻫﺪ، از اﯾﻦ رو ﻣﺘﻨﺎﺳﺐ ﻧﻤﻮدن دروس و اﻫﺪاف …… ﻓﺮاﺳﻮي. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ. ،. ﺳﺎل ﺷﺸﻢ،. ﺷﻤﺎره. 21. ، ﺻﻔﺤﺎت. 166. -. 149 . 14. -. ﻗﺎﺳﻢ ﻧﮋاد ﻣﻘﺪم، ﻧﯿﻤﺎ. (. 1389. ) ، ارزﯾﺎﺑﯽ ﻣﯿﺰان ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ. داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن داﻧﺸﮕﺎه آزاد اﺳﻼﻣﯽ،. ﻓﺼﻠﻨﺎﻣﻪ اﺑﺘﮑﺎر و ﺧﻼﻗﯿﺖ در. ﻋﻠﻮم.

[PDF]بررسی کیفیت خدمات بهداشتی درمانی ارائه شده در مراکز …

ﺑﺎ ﻫﺪف ارزﯾﺎﺑﯽ. ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺧﺪﻣﺎت ﺑﻬﺪاﺷﺘ. ﯽ. درﻣـﺎﻧ. ﯽ. اراﺋـﻪ. ﺷﺪه. در ﻣﺮاﮐﺰ ﺑﻬﺪاﺷﺘ. ﯽ. درﻣﺎﻧ. ﯽ. ﺷﻬﺮ ﺧﺮم آﺑﺎد. ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﻣﺪل ﺳﺮوﮐﻮال. در ﺳﺎل. 1389. اﻧﺠﺎم. ﺷﺪ .. ﻣﻮاد و روش. :ﻫﺎ. در اﯾﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ. ﺗﻮﺻﯿﻔﯽ …. در. اﯾﻦ ﻣﺮاﮐﺰ ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ، ﺗﺎ ﺑﺎ اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎﯾﯽ. ﺑﺮاي ﮐﺎﻫﺶ اﯾﻦ. ﺷـﮑﺎف. ، ﮐﯿﻔﯿـﺖ ﺧـﺪﻣﺎت و ﻫﻤﭽﻨـﯿﻦ ﻣﯿـﺰان. رﺿﺎﯾﺖ ﻣ. ﺮاﺟﻌﯿﻦ. اﻓﺰاﯾﺶ. ﯾﺎﺑﺪ . ﻣﻮاد و روش. ﻫﺎ. اﯾﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺗﻮﺻﯿﻔﯽ ﺗﺤﻠﯿﻠﯽ ﻣﻘﻄﻌﯽ. در ﺳـﺎل. 1389.

[PDF]میزان رضایت مندی بیماران سالمند بستری از خدمات ارائه شده در …

میزان رضایت مندی بیماران سالمند بستری از خدمات ارائه شده در بیمارستان های عمومی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در سال 1388. 1-Davies …. 30 سؤال کاهش یافت. نمرهي رضایتمندي بیماران جمع آوری شده از ابعاد مورد. طیفی بین 0 تا 100 PSQ II ی بررسي در پرسشنامه. داشت. لذا در تقسیمبندی طیف نمرات رضایتمندی کلی. بیماران …

[PDF]ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﻲ و رﺗﺒﻪ ﺑﻨﺪي ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ ﺟﺬب : ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳﺘﻌﺪ

توسط رضا طهماسبی – ‏2016
ﻫﺎي ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ﻋﻤﻮﻣﻲ. ﺳﺎل. ﭘﻨﺠﻢ. ، ﺷﻤﺎره. ﻫﻔﺪﻫﻢ. ،. ﭘﺎﻳﻴﺰ. 1391. ﺻﻔﺤﻪ. 26- 5. ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳﺘﻌﺪادﻫﺎ. : ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﻲ و رﺗﺒﻪ ﺑﻨﺪي ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ ﺟﺬب. و ﻧﮕﻬﺪاﺷﺖ اﺳﺘﻌﺪادﻫﺎي ﻋﻠﻤﻲ. دﻛﺘﺮ رﺿﺎ ﻃﻬﻤﺎﺳﺒﻲ. *. دﻛﺘﺮ. آرﻳﻦ ﻗﻠﻲ ﭘﻮر ….. اي از ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ. ﻫﺎي ﻓﺮدي ﺷـﺎﻣﻞ. ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎ، داﻧﺶ و ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ ﺗﻮﺳﻌﻪ و ﺑﻬﺒﻮد ﺗﻌﺮﻳـﻒ ﻣـﻲ. ﻛﻨﻨـﺪ. (. Michaels, 2001:30. ). در. ﺗﻌﺮﻳﻔﻲ دﻳﮕﺮ اﺳﺘﻌﺪاد ﺷﺎﻣﻞ اﻓ. . ﺮاد ﺑ. . ﺎ ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ. ـﻫ. ﺎي ﺑﺎﻻ و ﻳﺎ اﻓﺮاد ﺑﺎ ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺑﺎﻻ. 3.

چكيده فارسي – موسسه کار و تامین اجتماعی

مديريت كار. 1379. 31. 30-7913- Man. ” بررسي عوامل مؤثر در نظام ارزشيابي عملكرد كاركنان و ارائه الگوي مناسب “. دکتر محمد علی حقیقی. دكتر سيد محمود حسيني. مديريت كار …. 45-8104 – Psy. بررسي ويژگيهاي هويت و مهارتهاي تحصيلي و شغلي نوجوانان و جوانان 14 تا 25 ساله مشهد و آمادگيهاي آنان براي ورود به زندگي شغلي بزرگسالي.

[DOC]نوجوانان ناشنوا: خودپنداره و عزت نفس

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، در سال 2011، 360 میلیون نفر با آسیب شنوایی وجود دارد که 32 میلیون نفر از این افراد، کودکان ناشنوا هستند (4). بر اساس مدل نظری … تصویری که ما از خود داریم و نحوهای که خودمان را توصیف میکنیم حداقل از زمان ویلیام جیمز انواع خودپنداره را ارائه کرد مورد توجه روان شناسان بوده. اهمیت این پژوهش به …

[PDF]اثربخشی آموزش مهارت‌های زندگی بر سرمایه روان‌شناختی و …

مهارت های زندگی. سرمایه روان شناختی. سازگاری. نوجوانان. بدسرپرست. * نویسنده مسئول. نوع مطالعه: پژوهشی. تاریخ دریافت: 1395/09/17. تاریخ پذیرش: 1395/11/20 …. بین نه تا شانزده سال. عدم حضور مالک‌های‌خروج‌از‌پژوهش‌عبارت‌بودند‌از: در جلســات آموزش؛ اخالل در جریان آموزش؛ عدم پاســخدهی به. پرسشنامه ها؛ شرکت در سایر جلسات آموزشی به …

[PDF]Global education monitoring report, 2016 – unesdoc – Unesco

اعالمیـه اینچئـون درمـورد آموزش تا سـال 2030 نقش تعیین کننده ای در شـکل دادن به هدف آموزش در توسـعه پایدارداشـته اسـت: »تضمیـن …. ارزشمندی در چگونگی پایش و سنجش میزان پیشرفت هدف چهارم توسعه پایدار ارائه می کند و با ارائه مثال نشان می دهد که امکان …. آموزش می تواند به افراد مهارت های مشارکت در شکل دادن و حفظ شهرهای پایدار را.

[PDF]استرس دانش اثربخشي آموزش هوش هيجاني بر مهارت هاي اجتماعي …

۱۳ دی ۱۳۸۹ – سال. چهارم. ، شماره. دوم. ،. تابستان. 2931. ي، پ. اپ. ي. 21. صص. 82. -. 79. اثربخشي آموزش هوش هيجاني بر مهارت هاي اجتماعي و شيوه هاي مقابله با. استرس دانش … 1113. ( بود. پرسشنامه. مهارت هاي اجتماعی و شیوه مقابله با استرس به عنوان پیش آزمون و پس آزمون اجرا گردیدند. افراد گروه آموزش هوش هیجانی. 12. جلسه. ساختار.

[PDF]هنجاريابی و تحلیل عاملی اکتشافی و تايیدی پرسشنامه …

۱۷ اسفند ۱۳۹۳ – آمـاری ایـن تحقیـق در بخـش کیفـی مشـتمل بـر صاحـب نظـران حـوزه فرهنگـی مدیریـت … تحقیـق راهکارهایـی جهـت ارتقـاء فرهنگ شـهروندی ارائه شـده اسـت. ….. طـرح مقدماتـي پرسشـنامه تـالش گردیـد تـا میـزان. روایـي و پایایـي پرسشـنامه تعییـن شـود. يافته های تحقیق. منطقه. جمعیت. منطقه. جمعیت. 1. 492300. 12. 234400. 2.

[PDF]اضطراب امتحان و عملکرد تحصیلي دانشجويان دختر پرستاري

توسط F Yazdani – ‏2012 – ‏بیان شده در 13 یافته – ‏مقالات مرتبط
روی 161 نفر از دانش جویان پرستاري دختر مشغول به تحصيل در ترم تحصيلي دوم تا. ششم انجام …. بيش تري را جهت شناسایي عوامل مرتبط با آن و ارائه راهکارهایي. جهت كاهش آن …. پرسشنامه نبودند. نهایتاً بررسي ها روي 161 دانشجوی پرستاری. دختر صورت پذیرفت. به منظ ور تعيين ميزان اضط راب امتحان، پرسش نامه اضطراب.

[DOC]Download (337kB) – qums – دانشگاه علوم پزشکی قزوین

توسط جمال الدینی
عنوان: بررسی منابع ایجاد کننده استرس شغلی و راه های تطابق با آن در کارمندان دانشگاه علوم پزشکی قزوین طی سال 1395 … منابع استرس برپایه پرسشنامه HSE و روش های مقابله با استرس شغلی با پرسشنامه Brief COPE ارزیابی شد. … بیشتر افراد برای مقابله با استرس ناشی از شغل به پذیرش مشکل (متوسط نمره 58/6) روی آورده اند.

[PDF]و اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎي ﻫﺎي اﺟﺮاﯾﯽ ﻗﺰوﯾﻦ ﻧﺎﻣﻪ دورﮐﺎري در دﺳﺘﮕ – فصلنامه …

توسط محرابی – ‏2015
ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ اﺟﺮاي آﺋﯿﻦ ﻧﺎﻣﻪ دورﮐﺎري در دﺳﺘﮕﺎه. ﻫﺎي اﺟﺮاﯾﯽ ﻗﺰوﯾﻦ و اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎي ﻋﻤﻠﯽ. 66. -2. اﻫﻤﯿﺖ و ﺿﺮورت ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﭘﺲ. از. اﺑﻼغ. آﯾﯿﻦ. ﻧﺎﻣﻪ. و. ﺗﺼﻤﯿﻢ. دوﻟﺖ. در. آذر. ﻣﺎه. ﺳﺎل. 1389 … اﻓﺮاد. دورﮐﺎر. ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ . ﻣﺎ ﻧﯿﺰ در اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺑﻪ دﻧﺒﺎل آن ﻫﺴﺘﯿﻢ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻧﻈﺮات ﺧﺒﺮﮔﺎن. ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ اﺟﺮاي ﻗﺎﻧﻮن دورﮐﺎري را ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﻧﻤﻮده و ﻣﯿﺰان ﺗﺄﺛﯿﺮ اﯾﻦ. ﻋﻮاﻣﻞ را ﺑﺴﻨﺠﯿﻢ ﺗﺎ ﺑﺘﻮاﻧﯿﻢ راﻫﮑﺎرﻫﺎي ﻋﻤﻠﯽ را در اﺟﺮاي …

[PDF]هوش مدیریت – نشریه آزمایشگاه و تشخیص

)13و12(. مفهوم هوش مفهومی برای اولین بار در سال 1996 توسط. Stevens و سپس در سال 1999 توسط Emmons مطرح. Downloaded from labdiagnosis.ir at 13:49 +0430 on ….. ارائه شده است. به همین منظور اوال باید مهارت های ارتباطی. مدیران تقویت ش ود؛ به عبارتی گفت و ش نود با کارکنان و. شبکه سازی را توس عه داد؛ ثانیاً باید …

[PDF]ﺗﺎﺛﻴﺮ ﻣﺪاﺧﻼت ﺧﻮدﻣﺪﻳﺮﻳﺘﻲ ﺑﺮ ﺗﺒﻌﻴﺖ از رژﻳﻢ داروﻳﻲ و ﺳﺒ

۱۳ اسفند ۱۳۹۱ – ﺑﻪ ﺳﺒﻚ زﻧﺪﮔﻲ ﺳﺎﻟ. ﻢ و ﺗﺒﻌﻴﺖ از رژﻳﻢ داروﻳﻲ ﻃﻮﻻﻧﻲ ﻣﺪت و ﮔﺮوه ﻛﻨﺘﺮل ﻣﺪاﺧﻼت روﺗﻴﻦ را درﻳﺎﻓﺖ ﻛﺮدﻧﺪ . اﺑـﺰار ﺟﻤـﻊ آوري. داده ﻫﺎ ﺷﺎﻣﻞ ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ ﭘﮋوﻫﺸﮕﺮ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺷﺎﻣﻞ اﻃﻼﻋﺎت دﻣﻮﮔﺮاﻓﻴﻚ، ﭘﺎﻳﺒﻨﺪي ﺑﻪ رژﻳﻢ …. 12(. ﺗﻮاﻧﻤﻨـﺪ. ﺳـﺎزي ﺑﻴﻤـﺎران ﺑﻮﺳـﻴﻠﻪ. اﻓﺰاﻳﺶ ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎي ﺧﻮد ﻣﺪﻳﺮﻳﺘﻲ ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ. آﻣﻴﺰ در ﮔﺮوﻫﻬﺎي. ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﻴﻤﺎران ﻣﺰﻣﻦ ﻗﺒﻼ ﻣﻄﺎﻟﻌـﻪ ﺷـﺪه اﺳـﺖ. ا. ز ﺟﻤﻠـﻪ،. ﻣﺪاﺧﻼت ﺧﻮدﻣﺪﻳﺮﻳﺘﻲ در ﺑﻴﻤﺎران روﻣﺎﺗﻮﺋﻴﺪي در …

[PDF]در رﻫﻴﺎﻓﺖ ﻛﻨﻨﺪﮔﺎن ﻧﮕﺮش و ﻣﻬﺎرت ﺷﺮﻛﺖ ، ﻋﻮاﻣﻞ ﺗﺎﺛﻴﺮﮔﺬا

توسط اتحادی – ‏2013
ﺗﺎرﻳﺦ درﻳﺎﻓﺖ. :30/04/90. ﺗﺎرﻳﺦ ﭘﺬﻳﺮش. :15/11/90. ﭼﻜﻴﺪه. ﻫﺪف اﺻﻠﻲ ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ ﺳﻨﺠﺶ داﻧﺶ. ،. ﻧﮕﺮش و ﻣﻬﺎرت ﻛﺸﺎورزان ﺷﺮﻛﺖ. ﻛﻨﻨﺪه در رﻫﻴﺎﻓﺖ. ﻣﺪرﺳﻪ. ﻣﺰرﻋﻪ. ﻛﺸﺎورز ﭘﻴﺮاﻣﻮن ﮔﺴـﺘﺮش. ﻓﻨﺎوري ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ … در اﻳﻦ زﻣﺎن. ﺑﻮد ﻛﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ﺗﻠﻔﻴﻘﻲ آﻓﺎت. 1. ﻪﺑ. ﻋﻨﻮان ﻳﻚ ﺷﻴﻮه ﻧﻮﻳﻦ ﻣﺪ ﻧﻈﺮ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺖ . ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺗﻠﻔﻴﻘﻲ آﻓﺎت. 1. در واﻗﻊ ﻳﻚ ﻧﻮآوري ﺟﺪﻳﺪ. ﺑﺮاي ﻛﻨﺘﺮل آﻓﺎت اﺳﺖ ﻛﻪ در. 50. ﺳﺎل اﺧﻴﺮ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﻣﻮرد ﺗﻮﺟﻪ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ.

[PDF]شناسایی علل بومی بروز فساد اداری: مورد مطالعه شهرداری … – …

کدها، شاخص های طراحی پرسشنامه در غالب علل بروز فساد اداری مشخص گردید. …. واژه »فساد اداری« را به عنوان مترادف »رشوه خواری« به منظور 30چند منظوره فساد شورای اروپا …. سال هفدهم شماره 68 پاییز 96. شناسایی علل بومی بروز فساد اداری: مورد مطالعه شهرداری تهران. 12. ✓. آزادی اقتصادی )آزادی اقتصادی پایین منجر به سطوح باالتری از فساد …

[PDF]تأثیر آموزش مهارت هاي ارتباطي بر راهبردهاي مقابله اي …

توسط S Vaghee – ‏2011 – ‏بیان شده در 5 یافته – ‏مقالات مرتبط
در اين مطالعة نیمه تجربي، 56 دانشجوي پرستاري ترم هاي 4 تا 8، دانشکده پرستاري و مامايي مشهد در سال تحصیلي 89 -88، روش: … مقابله مسأله مدار در گروه مداخله به میزان 13/5 درصد افزايش يافته که آزمون تی مستقل اين تفاوت را بین دو گروه بعد از مداخله، يافته ها: معني دار نشان …. مهارت هاي ارتباطي و پرسشنامه ی عوامل استرس زاي کارآموزي(.

بررسی تأثیر موسیقی درمانی بر میزان راحتی و برخی علایم …

۱۵ اسفند ۱۳۹۵ – هدف این مطالعه تعیین تأثیر موسیقی درمانی بر میزان راحتی و برخی شاخصه های همودینامیک بیماران تحتهدف: . همودیالیز بوده است. … یافته های پژوهش نشان داد که استفاده از موسیقی درمانی در طول همودیالیز می تواند میزان راحتیبحث‌و‌نتيجه‌گيری: . این بیماران را …. زمان مداخله، قرار داشتن در محدوده سنی 30 تا 85 سال، نداشتن.

[PDF]آﻣﻮزان در ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ درﺳﻲ ﻫﺎي ﺷﻬﺮوﻧﺪي ﻣﻮرد ﻧﻴﺎز داﻧﺶ ﻣﻬﺎرت

توسط حسینی مهر – ‏2011
ﻧﻴﺎزﻫﺎ در اﺑﻌﺎد ﻓﺮدي، ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ و ﺳﻴﺎﺳﻲ ﻧﻤﻮد ﺑﻴﺸﺘﺮي دارد. ﻛﻠﻴﺪ وا. ﮋه. ﻫﺎ. : ﺗﺮﺑﻴﺖ ﺷﻬﺮوﻧﺪي، ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ درﺳﻲ. ،. راﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ. ، ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي ﺷﻬﺮوﻧﺪي. درﻳﺎﻓﺖ ﻣﻘﺎﻟﻪ: 12/11/1389. ﭘ. ﺬﻳﺮش ﻣﻘﺎﻟﻪ: 2/8/1390. 1 … ﻧﺎﻣﻪ رﻫﺒﺮي و ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ آ. ﻣﻮزﺷﻲ /ﺳﺎل ﭘﻨﺠﻢ / ﺷﻤﺎره ﭼﻬﺎرم/ زﻣﺴﺘﺎن. 1390. ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﻣﻔﻬﻮم ﺷﻬﺮوﻧﺪ. ي. ﻳﻜﻲ از دﻳﺮ. ﭘﺎﺗﺮﻳﻦ ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ ﺳﻴﺎﺳﻲ. -. اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ اﺳﺖ ﻛﻪ از دوران ﻳﻮﻧـﺎن ﺑﺎﺳـﺘﺎن. ﺗﺎ ﻛﻨﻮن ﻣﻮرد ﺗﻮﺟﻪ. ﻋﺪه. ي.

[PDF]Assessment Health,Safety & Environment Culture in an Oil …

ارزیابی از محيط هم توسط چک. ليست محيطی تکميل شد. داده های حاصل از پرسشنامه و چک ليست ها به. بانک اطالعاتی منتقل و تجزیه وتحليل آماری توسط آزمون های کای اسکوئر. و اسپيرمن انجام شد. ميانگين سنی افراد مورد بررسی 35/46 سال و با انحراف معيار یافته ها: 10/68 بود. همچنين بيشتر شرکت کنندگان متأهل بودند )70/50%(. بيشتر.

[PDF]متن کامل (PDF) – مدیریت ارتقای سلامت

۵ مرداد ۱۳۹۵ – کــودک فلــج مغــزی 4 تــا 12 ســال ســاکن اســتان کردســتان و بــه شــیوه تمــام شــماری انتخــاب شــدند. کـه در مرحلـه بعـد از … کنتـرل قـرار گرفتنـد. داده هـا بـا پرسشـنامه اطاعـات جمعیـت شـناختی مـادر و کـودک و “فـرم کوتـاه 3۶ … پیشــنهاد می شــود آمــوزش بــه مــادران در راســتای ارائــه مراقبــت صحیــح. بـه منظـور بهبـود …

Tabtiz university of medical sciences

:بررسي نيازهاي آموزشي مادران كودكان زير يكسال مراجعه كننده به مراكز بهداشتي درماني در مورد تغذيه تكميلي و ارائه راهكارهاي مناسب در خرم آباد. 15. بررسي رعايت استاندارد …. تعيين ميزان مهارت كاركنان بهداشتي در زمينه اندازه گيري شاخص هاي آنتروپومتريك كودكان زير شش سال در مراكز بهداشتي در ماني شهرستان يزد. 132. ضرورت اقدام در جهت …

بررسی و ارزیابی سطح بلوغ مدیریت سرمایه انسانی در سازمان …

با توجه به مطالب فوق در این مقاله که حاصل یک پژوهش میدانی از شاخه کاربردی است محققین درصدد برآمدند تا میزان سطح بلوغ مدیریت سرمایه انسانی در سازمان های بخش … تا 53.83 در نوسان بوده است که بر اساس مدل باسی و مک مورر کلیه سازمان های مورد مطالعه دارای سطح بلوغ ضعیف می باشد که در پایان به ارایه راهکارهایی برای ارتقا سطح …

[PDF]بررسي ميزان تاثير و نقش عوامل موثر بر وجدان

۳۰ فروردین ۱۳۸۹ – ﻛﻨـﺪ و ﺑﺎﻋـﺚ ﻣـﻲ. ﺷـﻮد، اﻓـﺮاد ﻧﺴـﺒﺖ ﺑـﻪ. وﻇﺎﻳﻒ و رﻓﺘﺎر ﺷ. ﻐﻠﻲ ﺧﻮد ﺑﻪ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﺷﻜﻞ و ﺑﺪون وﺟﻮد ﻋﺎﻣﻞ ﻛﻨﺘﺮل ﺧﺎرﺟﻲ ﺣﺴﺎس ﺑﺎﺷﻨﺪ. وﺟـﻮد وﺟـﺪان ﻛـﺎري در ﻳـﻚ. ﺳﺎزﻣﺎن ﺑﺎﻋﺚ اﻓﺰاﻳﺶ ﺳﻄﺢ ﺑﻬﺮه. وري، ﺗﺤﻘّﻖ ﺗﻮﺳﻌﻪ. ٔ. ﭘﺎﻳﺪار، ﺗﺤﻮ ل ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ اﻧﺴﺎن، ﺛﺒـﺎت ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ وﻧﻈـﻢ اﻗﺘﺼـﺎدي ﻣـﻲ. ﮔـﺮدد. ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺘﻌﺪدي در اﺑﻌﺎد ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﺮ وﺟﺪان ﻛﺎري ﻣﺆﺛّﺮ اﺳﺖ. ﻫـﺪف از ﭘـﮋو. ﻫﺶ ﺣﺎﺿـﺮ ﺑﺮرﺳـﻲ ﻣﻴـﺰان ﺗـﺎ. ٔ. ﺛﻴـﺮ و ﻧﻘـﺶ ﻋﻮاﻣـﻞ.

[PDF]سال 9 تا 6 کودکان های اضطراب و مشکالت برون سازی … – روان …

اندازه نشانه های برون سازی به طور معنی داری کاهش. یافتند. نتایج این مطالعه شواهد بیشتری را برای نقش. مهارت های مدیریت رفتاری فرزندپروری در کاهش. اضطراب دوران کودکی نشان می دهد. کارت رایت. -. هاتون و همکارانش. 2]5. [. یک برنامه درمانی به. نام. ” از ترس تا شجاعت. 5″. را طراحی کردند، اگرچه این. برنامه تا حد زیادی از اصول درمان شناختی.

[PDF]بر میزان احساس فوردایس رفتاری شیوه شناختی به شادکامی …

توسط حسینی – ‏2017 – ‏مقالات مرتبط
Journal of Neyshabur University of Medical Sciences. مقاله پژوهشی اصیل. تأ. ثیر. آموزش. شادکامی. به. شیوه شناختی. –. رفتاری. فوردایس. بر میزان احساس ….. سال. بود. ) 18. (. روش. اجرای پژوهش. بعد. از. مشخص. شدن. افراد،. ابتدا. پیش. آزمون. پرسشنامه. احساس. انسجام روانی. ارائه شد و سپس. قرار بر این شد که. گروه آزمایش به مدت. 11.

علیرضا فارسی – پروفایل

12. تربيت بدني 2 (كارشناسي). 13. رشدوتكامل حركتي (كارشناسي). 14. روانشناسي ورزشي (كارشناسي). 15. روانشناسي ورزشي مقدماتي (كارشناسي). 16. فوتبال (1) (كارشناسي). 17. …. فارسي, “استحكام ذهني صفت، يا قابليتي رشد پذير ارزيابي اثر بخشي تمرين مهارت هاي روان شناختي” , مطالعات روان شناسي ورزشي, صفحات:67-88, 1394.

[PDF]اثربخشی واقعیت‌درمانی گروهی بر راهبردهای مقابله‌ای – …

توسط L Ramzi – ‏مقالات مرتبط
اي. ﻣﻮ. ﺛﺮ،. ﺑﻪ. اﻓﺮاد. در. ﻏﻠﺒﻪ. ﺑﺮ. ﻣﺸﮑﻼت. ﺟﺴﻤﺎﻧﯽ. و. رواﻧﯽ، رواﺑﻂ. ﺑﯿﻦ ﻓﺮدي، اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. و. ﺗﻌﺎرﺿﺎت ﻓﺮدي. ﮐﻤﮏ. ﻣﯽ. ﮐﻨﺪ . ﭘﮋوﻫﺶ ﺣ. ﺎﺿﺮ ﺑﺎ ﻫﺪف ﺑﺮرﺳﯽ اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ واﻗﻌﯿﺖ. درﻣﺎﻧﯽ ﺑﻪ. ﺷﯿﻮه. ﮔﺮوﻫﯽ ﺑﺮ ﺑﻬﺒﻮد راﻫﺒﺮدﻫﺎي ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ. اي. اﻧﺠﺎم ﺷﺪ . ﺷﺮﮐﺖ. ﮐﻨ. ﻨﺪﮔﺎن. 91. زن ﻣﺘﺎﻫﻞ ﺷﺎﻏﻞ ﺷﻬﺮ ﻣﺸﻬﺪ ﺑﻮدﻧﺪ. و. ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ راﻫﺒﺮدﻫﺎي ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ. اي. ﻻزاروس و ﻓﻮﻟﮑﻤﻦ. (. WOCQ. ) را ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻧﻤﻮدﻧ .ﺪ. ﺗﻌﺪاد. 30. ﻧﻔﺮ. از ﺷﺮﮐﺖ. ﮐﻨﻨﺪﮔﺎن. ﮐﻪ ﻧﻤﺮه ﺑﺎ.

mainpage-backup | دانشگاه شهید رجایی

۲ بهمن ۱۳۹۵ – به گزارش روابط عمومی دانشگاه، بنا به ابلاغیه مدیریت محترم امور اداری و منابع انسانی دانشگاه، از تاریخ 24 تیرماه لغایت 20 مرداد ماه سال جاری، دانشگاه ….. آشنایی با تعداد و نوع سوالات هرآزمون; آشنایی با بخش های هرآزمون; آشنایی با نحوه نمره دهی; ارائه راهکار برای تقویت مهارت های زبانی; ارائه راهکارهای مناسب جهت کسب نمره …

[PDF]ﮐﺘﺎﺑﭽﻪ ﺧﻼﺻﻪ ﻣﻘﺎﻻت ﻫﻤﺎﯾﺶ – معاونت توسعه مديريت و منابع – …

۱۴ مرداد ۱۳۹۵ – 62. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ زﻣﺎن در ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﮐﺎري ﮐﺎرﮐﻨﺎن. ﻣﻬﺮاﻧﮕﯿﺰ. ﺑﺎﻟﻐﯽ دﻣﺎوﻧﺪي. ﻣﻌﺎوﻧﺖ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت. 72. 63. ﺑﺮرﺳﯽ. ﻣﯿﺰان آﮔﺎﻫﯽ، ﻧﮕﺮش و ﻋﻤﻠﮑﺮد ﭘﺮﺳﻨﻞ ﺑﯿﻤﺎرﺳﺘﺎن آﯾﺖ ا… روﺣﺎﻧﯽ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﺑﺎﺑﻞ در زﻣﯿﻨﻪ. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﭘﺴﻤﺎﻧﺪﻫﺎي ﭘﺰﺷﮑﯽ. ﺳﻤﯿﻪ. ﺟﻌﻔﺮﯾﺎن. ﻣﻌﺎوﻧﺖ ﺑﻬﺪاﺷﺘﯽ. 73. 64. ارزﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد دﺳﺘﯿﺎران داﻧﺸﮕﺎه ﻋﻠﻮم ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺑﺎﺑﻞ در آزﻣﻮن داﻧﺸﻨﺎﻣﻪ ﺗﺨﺼﺼﯽ ﮔﺮوه. ﻫﺎي ﺑﺎﻟﯿﻨﯽ. از ﺳﺎل. 1390. ﺗﺎ .1394. ﯾﻮﺳﻒ. ﯾﺤﯿﯽ.

[PDF]تدوين الگوی آموزش محیط زيست جهت تقويت حکمرانی … – …

۲۱ فروردین ۱۳۹۵ – هـدف از ايـن تحقیـق ارائه الگوی آموزشـی جهت تقويت حکمرانـی پايدار در. مديريـت … جوامـع بومـی و فعـاالن سـازمان های مردم نهـاد جهـت تکمیـل پرسشـنامه ….. 89/14. 0/12. 10/37. 9. 9. بهم پیوستگی مديريت منابع. آب های سطحی و زيرزمینی. 80/67. 0/11. 8/48. جدول 2. امتیاز نهايی معیارهای حکمرانی پايدار در مديريت منابع آب …

[PDF]آﻣﻮزان ﺑﺮ ﺧﻮدﻛﺎرآﻣﺪي و اﻧﮕﻴﺰش ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ داﻧﺶ ﻫﺎي ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ

ﺗﺎرﻳﺦ درﻳﺎﻓﺖ. :12/07/1391. ﺗﺎرﻳﺦ ﭘﺬﻳﺮش. :29/11/1392. ﺻﺺ. :44-31. اﺛﺮﺑﺨ. ﺸﻲ آﻣﻮزش ﮔﺮوﻫﻲ ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ. ﺑﺮ ﺧﻮدﻛﺎرآﻣﺪي و اﻧﮕﻴﺰش ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ داﻧﺶ. آﻣﻮزان. ﭘﺴﺮ ﺳﺎل اول دﺑﻴﺮﺳﺘﺎن ….. ﻣﻬﺎرت دوم و ﺳﻮم؛ ﻳﻌﻨﻲ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ زﻣﺎن و ﺗﻤﺮﻛﺰ. ﺣﻮاس ﻣﻮرد آﻣﻮزش ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺖ . ﺗﻌﺮﻳﻒ ﻣﺪﻳﺮ. ﺖﻳ. زﻣﺎن و ﻣﺮاﺣﻞ آن، ﺑﺮرﺳﻲ ﻋﻮاﻣﻞ اﺗﻼف وﻗﺖ و اراﺋﻪ. راﻫﻜﺎرﻫﺎﻳﻲ ﺑﻪ. ﻣﻨﻈﻮر ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ در ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ زﻣﺎن و. اﺳﺘﻔﺎده ﺑﻬﺘﺮ از وﻗﺖ، …

[PDF]تلفیق مدیریت مشارکتی و سیستم های فازی برای ارزیابی …

ﺗﻠﻔﯿﻖ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﺸﺎرﮐﺘﯽ. و. ﺳﯿﺴﺘﻢ. ﻫﺎي ﻓﺎزي ﺑﺮاي ارزﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد … اﺑﺰاري ﻣﻨﺎﺳﺐ و اﺛﺮ. ﺑﺨﺶ ﺑﺮاي. دﺳﺘﯿﺎﺑﯽ. ﺑﻪ اﻫﺪاف آﻣﻮزﺷﯽ ﺗﻠﻘﯽ ﻣﯽ. ﺷﻮد. ﮐﻪ ﺑﺎ ﺑ. ﻪ. ﮐﺎرﮔﯿﺮي آن ﻣﯽ. ﺗﻮان. ﻣﯿﺰان ﮐﺎراﯾﯽ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. ﻫﺎ و ﺗﺤﻘﻖ اﻫﺪاف را … ﺗﺎ. ﯾﮏ ﻣﺪل ارزﺷﯿﺎﺑﯽ ﮐﺎرآﻣﺪ و ﻣ. ﺛﺮﺆ. ﺑﺮاي. ﺗﺨﻤﯿﻦ ﻣﯿﺰان. ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن در ﺟﻬﺖ دﺳﺘﺮﺳﯽ ﺑﻪ اﻫﺪاف. اراﺋﻪ ﺷﻮد . در. اﯾﻦ ﻣﺪل ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ. ﻋﺪم. ﻗﻄﻌﯿﺖ در ﻣﻔﺎﻫﯿﻢ و روﺷﻬﺎي اﻧﺪازه. ﮔﯿﺮي ﻋﻤﻠﮑﺮد آﻣﻮزﺷﯽ.

معاونت دانشجویی | اخبار و رویدادها – دانشگاه تربیت مدرس

دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای درخواست و تکمیل فرم مربوطه تا تاریخ 97/02/04 به اداره خدمات دانشجویی اتاق 108 مراجعه فرمایند. … انجام می‌گیرد. 12اسفند1396. به گزارش اداره خدمات دانشجویی؛. دو دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس به عنوان دانشجوی نمونه سال کشوری انتخاب شدند. 12اسفند1396. به گزارش مرکز تربیت بدنی؛.

[PDF]ارزﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد دﻫﯿﺎران در ﻓﺮآﯾﻨﺪ ﺗﻮﺳﻌﮥ ﭘﺎﯾﺪار روﺳﺘﺎ – دانشگاه فردوسی مشهد

توسط سربرقی مقدم طرقبه – ‏2016
ﻧﻮﯾﺴﻨﺪه ﻣﺴﺌﻮل. : magh30@um.ac.ir. اواﺧﺮ دﻫﻪ ﭘﻨﺠﺎه. ، در زﻣﺎن. ﺣﺎﺿـﺮ ﺑـﻪ. ﺳـﺎزﻣﺎن اﺟﺮاﯾـﯽ. ﺟﺪﯾـﺪي ﺑـﻪ ﻧـﺎم. « دﻫﯿـﺎري. » ﺑـﻪ ﻣﺴـﺌﻮﻟﯿﺖ. « دﻫﯿـﺎر. » اﻧﺠﺎﻣﯿﺪه. اﺳ. ﺖ. واژة دﻫﯿﺎر ﺑﺮاي اوﻟﯿﻦ ﺑﺎر در ﺳﻨﺪ ﺑﺮﻧﺎﻣﮥ …. ﻧﯿﺎزﻣﻨﺪ ارزﯾﺎﺑﯽ دﻗﯿﻖ ﻋﻤﻠﮑﺮد اﺳﺖ. روﺳﺘﺎ ﻧﯿﺰ. ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان. واﺣﺪ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و دﻫﯿﺎري. ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان. ﯾﮏ ﺳـﺎزﻣﺎن. و ﻧﻬـﺎد. ﻋﻤـﻮﻣﯽ ﻏﯿﺮدوﻟﺘـﯽ از اﯾـﻦ اﻣـﺮ. ﻣﺴـﺘﺜﻨﺎ. ﻧﯿﺴـﺖ. ﻃـﯽ. ﺳﺎل. ﻫﺎ. ي اﺧﯿﺮ. درزﻣ. ﮥﻨﯿ. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ. روﺳﺘﺎﯾﯽ.

مطالعة رابطة عوامل مؤثر بر میزان رضایت از زندگی زناشویی در …

توسط زارع – ‏2015
باتوجه به اهمیت رضایت از زناشویی در تحکیم خانواده، در پژوهش حاضر میزان رضایت از زندگی زناشویی و عوامل مؤثر بر آن در میان زنان و مردان متأهل 18 – 60 سال شهر تهران بررسی شد که حداقل یکسال از زندگی مشترک آن‌ها گذشته باشد. درتدوین چهارچوب نظری این پژوهش،از نظریه‌های روان‌شناختی، جامعه‌شناختی و ارتباطات استفاده شد. روش مورد …

[PDF]بررسی میزان و عوامل مرتبط با آسیب پذیری روان شناختی …

گزارش پژوهشــی تهيه شده چکيده ای از پروژه تحقيقاتی با عنوان »بررسی ميزان و عوامل مرتبط با آسيب پذیری. روان شناختی … ارائه پيشــنهادها، نقطه نظرها و راهکارهای جدید با توجه به عنوان طرح به مرکز تحقيقات موجب غنای بيشــتر، … افراد مبتال به بيماری های مزمن جسمی یا روانی، از اختالالت رفتاری، شناختی و جسمانی شدید و طوالنی مدت.

[PDF]اصل مقاله – فصلنامه مطالعات ملی کتابداری و سازماندهی اطلاعات

در فرآیند ارزشیابی درونی، کلیه اعضای گروه آموزشی )مدیریت گروه، اعضای … 12. فصلنامه مطالعات ملی ڪتابدا ری و سازماندهی اطالعات | شامره 93. شناسایی اهداف گروه به صورت روشن و میزان تحقق آنها، جلب توجه اعضای هیئت علمی به. ابعاد مختلف گروه، … در کتابخانه های دانشگاهی در انگلستان«، به بررسی آثار و نتایج30 سال ارزیابی خدمات.

[PDF]بررسی میزان رضایت مراجعین از پزشکان خانواده مراکز …

بیماران. رضایت. داشتند. (8) . در. ایران. میزان. رضایت. افراد. مورد. بررسی. از. فرآیند. درمان. و. ارایه. خدمات. از. /1. 21. % تا. 08. %. متغیر. بوده. و. حتی. در. برخی. پژوهش … افراد مراجعه. کننده به این مراکز بود. کل مراکز. بهداشتی درمانی فعال مجری طرح پزشک خانواده. شهرستان جیرفت جهت تکمیل. 162. پرسشنامه انتخاب. شدند که در زمان پژوهش …

[PDF]بررسی مقایسه ای تأثیر دو روش آموزشی سخنرانی و بسته …

بررسی تﺄﺛیر آموزش کارکنان پرستاری بر میﺰان رعایت حریم اطﻼعاتﻲ بیماران بستری در بﺨﺶ. اورژانﺲ . … سخنرانی و بسته آموزشی بر خودکارآمدی دانش آموزان دختر 9-12 ساله در مدارس ابتدایی استان البرز انجام شد. … ارائه بسته آموزشی بهداشت بلوغ به عنوان یک روش آموزشی مؤثر در جهت افزایش خودکارآمدی دانش آموزان دختر پیشنهاد. می گردد …

[PDF]ریسک فاکتورهای استرس شغلی در بین کارکنان یک صنعت …

توسط Z Naghavi – ‏2013 – ‏بیان شده در 2 یافته – ‏مقالات مرتبط
ﭘﺮﺳﺸـﻨﺎﻣﻪ ﺑـﺎ اراﺋـﻪ. ﺗﻮﺿﻴﺤﺎت ﺷﻔﺎﻫﻲ، ﺗﻮﺳﻂ ﺷﺎﻏﻠﻴﻦ ﺗﻜﻤﻴﻞ ﮔﺮدﻳﺪ . ﻳﺎﻓﺘﻪ. ﻫﺎ. : ﻣﻴﺎﻧﮕﻴﻦ اﺳﺘﺮس ﺑﺮاي اﻓﺮاد ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﻲ در دو ﺻﻨﻌﺖ ﻣﻮرد ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ در ﮔﺴﺘﺮه ﻧﺮﻣﺎل ﻗﺮار داﺷـﺖ . ﺷـﺎﻏﻠﻴﻦ ﻫـﺮ دو. ﺻﻨﻌﺖ در اﺑﻌﺎد ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﻲ … را در ﺳﻄﺢ اﺳﺘﺮس ﻛﻠـﻲ ﺗﺠﺮﺑـﻪ. ﺷﺪه ﺑﻴﻦ دو ﮔﺮوه ﺷﻐﻠﻲ ﻛﺎرﮔﺮان ﻋﻤﻠﻴﺎﺗﻲ و ﻛﺎرﻛﻨﺎن دﻓﺘﺮي ﻧﺸﺎن داد . ﻧﺘﻴﺠﻪ. ﮔﻴﺮي. : ﺗﻨﻈﻴﻢ ﺑﺎر ﻛﺎري اﻓﺮاد ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪي. ﻫﺎ، ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎ و ﻣﺤﺪودﻳﺖ. ﻫﺎي ﺟﺴﻤﻲ و رواﻧﻲ آﻧﺎن، ﺗﻌﺮﻳﻒ …

[PDF]بررسی اثربخشی عملکرد سوپروایزران آموزشی از دیدگاه …

توسط M Khodayarian – ‏مقالات مرتبط
۲۵ خرداد ۱۳۹۱ – ارزﻳﺎﺑﻲ ﻋﻤﻠﻜﺮد، ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ. ﻫﺎي ﺧﻮد را اﺛﺮﺑﺨﺶ ﺑﻴﺎن ﻧﻤﻮدﻧﺪ . ﻧﻤﻮﻧﻪ. ﻫﺎي ﭘﮋوﻫﺶ ﮔﺰارش ﻧﻤﻮدﻧﺪ ﻛﻪ. ﻫﻤﻪ ﻣﻌﻴﺎرﻫﺎي ﻓﻬﺮﺳﺖ ﺷﺪه ﺑﻪ ﻣﻴﺰان. 100-70 %. در اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺳﻮﭘﺮواﻳﺰر آﻣﻮزﺷﻲ ﻧﻘﺶ دارد …. ﻛﺎرﺑﺴﺖ ﻧﻈﺮات و ﺗﺠﺮﺑﻴﺎت ﻓﺮدي ﻣـﺪﻳﺮان آﻣﻮزﺷـﻲ ﺷـﺎﻏﻞ در. ﺑﻴﻤﺎرﺳﺘﺎن. ﻫﺎي آﻣﻮزﺷﻲ و ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺑﺎ اﺻـﻮل ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ و رﻫﺒـﺮي. ﭘﺮﺳﺘﺎري ﺑﺮ اﺳﺎس ﻛﺘﺐ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺳـﺎﺧﺘﻪ ﺷـﺪ . اﻳـﻦ ﭘﺮﺳﺸـﻨﺎﻣﻪ. ﻣﺸﺘﻤﻞ ﺑﺮ ﺳﻪ ﺣﻴﻄﻪ ﻛﻠﻲ …

[PDF]بررسی میزان تأثیر استفاده از فضای مجازی بر ارزش های خانواده

توسط خدامرادی – ‏2014
اسـت؛ 2( ایـن ارزش هـا در میـان اسـتفاده کنندگان از فضـای مجـازی، متناسـب بـا طـول زمـان اسـتفاده )روزانـه،. هفتگـی، ماهانـه(، متفـاوت اسـت؛ 3( ارزش هـای خانوادگـیِ افـرادی کـه از فضـای مجـازی اسـتفاده می کننـد، بـا. توجـه بـه ….. دانش آمـوزان مقطع متوسـطه شـهر شـیراز و ارائـه ی راهکارهایی برای پیشـگیری و درمان« نشـان داد کـه: 64/3. درصـد آنـان بـه …

دانلود کتاب های الکترونیک مقاله جزوه منبع علمی و پژوهشی …

دانلود کتاب های الکترونیک و منابع آموزشی و تحقیقاتی در زمینه ی مدیریت در گرایش های مدیریت دولتی صنعتی بازرگانی اجرایی مالی آموزشی تحول منابع انسانی استراتژیک مقاله … SA62-بررسي رضايت مندي كارشناسان شركت توانير از مسير پيشرفت شغلي و ارائه راهكارهايي جهت بهبود آن … با میزان رضایت شغلی معلمان در سال 93-92.

[PDF]اراﺋﻪ ﻣﺪل ﺷﺒﻜﻪ ﻋﺼﺒﻲ ﻛﻮﻫﻮﻧﻦ ﺟﻬﺖ ﻣﺸﺨﺺ ﻛﺮدن ﺳﻬﻢ ﻫﺮ ﻳﻚ ا

ﻣﺠﻴﺪ ﭘﺮﭼﻤﻲ ﺟﻼل و ﻫﻤﻜﺎراﻧﺶ در ﺳﺎل. 1386. ، در ﺗﺤ. ﻘﻴﻘﻲ ﺑﺎ. ﻋﻨﻮان ﺗﺤﻠﻴﻠﻲ ﺑﺮ ﻋﻮاﻣﻞ ﺗﺄ. ﺧﻴﺮات زﻣﺎن و ﻫﺰﻳﻨﻪ در ﭘﺮوژه ﻫﺎي. ﺳﺪﺳﺎزي و ﻣﻴﺰان ﺗﺎﺛﻴﺮ ﻛﺎرﻓﺮﻣﺎ، ﻣﺸﺎور و ﭘﻴﻤﺎﻧﻜﺎر در آن، اﻗﺪام ﺑﻪ. ﺑﺮرﺳﻲ ﻋﻠﻞ اﻓﺰاﻳﺶ زﻣﺎن و ﻫﺰﻳﻨﻪ در ﺗﻌﺪادي از ﭘﺮوژه ﻫﺎي ﺑﺰرگ. ﺳﺪﺳﺎزي ﻛﺸﻮ. ر، در ﻗﺎﻟﺐ اﻧﺠﺎم ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ و ارﺳﺎل و درﻳﺎﻓﺖ. ﭘﺮﺳﺶ ﻧﺎﻣﻪ ﺑﺎ ﻣﺪﻳﺮان و ﻛﺎرﺷﻨﺎﺳﺎن ﺻﺎﺣﺐ ﻧﻈﺮ درﮔﻴﺮ در اﻳﻦ. ﭘﺮوژه ﻫﺎ، ﭘﺮداﺧﺘﻨﺪ و ﺿﻤﻦ ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﻲ، ﺗﺤﻠﻴﻞ و ﺟﻤﻊ ﺑﻨﺪي …

[PDF]راهکارهای افزایش انگیزه کارکنان فاتب برای انجام فعالیت های …

بودند، تعداد 196 نفر به روش تصادفی ساده انتخاب و توسط پرسشنامه انگیزه های ورزشی. مارکلنــد و اینگلدو )1997( … نمرات کارکنان فاتب از مقدار متوســط می باشــد و نیاز آنها را به ارائه راهكارهای افزایش. انگیزه در ورزش نشــان می …. افراد به طور فطری برانگیخته می شده اند تا در تمام زمینه های پیشرفت شایسته و. الیق باشــند. رضایت از …

فایل چی | دانلود مقاله، تحقیق، پروژه و نمونه سوالات | برگه 4

نشانه های کمبود ویتامین B12 در بدن کمبود ویتامین B12 باعث می شود تا کلید خود را حتی در یخچال جا بگذارید. به گزارش میزان، کمبود ویتامین ها در بدن می تواند باعث از بین رفتن انرژی شود. یکی از … ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ پروژه و پایان نامه دیدگاه‌ها برای پرسشنامه ارزیابی ارتباط اخلاق ترافیک شهروندی و تخلفات رانندگی بسته هستند.

[PDF]از دﻳﺪﮔﺎه ﺑﻬﺒﻮد ﻛﻴﻔﻴﺖ آن ي راﻫﻜﺎرﻫﺎﻳﻲ ﺑﺮاي و اراﺋﻪ ﺑﺮرﺳ – پژوهش در آموزش …

توسط نسرین عظیمی – ‏2017 – ‏مقالات مرتبط
۲۹ فروردین ۱۳۹۳ – 8. ﻛﺎرﺷﻨﺎﺳﻲ ﻣﺎﻣـﺎﻳﻲ. ﺳـﺎل ﺗﺤﺼـﻴﻠﻲ. 93 – 92. ﺑـﻪ ﺻـﻮرت ﻧﻤﻮﻧـﻪ. ﮔﻴـﺮي در. دﺳﺘﺮس اﻧﺘﺨﺎب ﺷﺪﻧﺪ. اﺑ. ﺰار ﮔﺮدآوري اﻃﻼﻋﺎت، ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ. ي. دو. ﺑﺨﺸﻲ ﺷﺎﻣﻞ اﻃﻼﻋﺎت دﻣﻮﮔﺮاﻓﻴﻚ و. 30. ﺳﻮال ﺟﻬﺖ ﺑﺮرﺳﻲ ﻣﺸـﻜﻼت. ﺑﺎﻟﻴﻨﻲ در ﺳﻪ ﺣﻴﻄﻪ. ي ﻋﻮاﻣﻞ ﻓﺮدي، ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﻣﺮﺑﻲ. و. ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺤﻴﻄﻲ. -. ﻓﻴﺰﻳﻜﻲ و ﻳﻚ ﺳﻮال ﺑﺎز درﺧﺼﻮص اراﺋﻪ راﻫﻜﺎرﻫﺎﻳ. ﻲ. ﺑﺮاي. ﺑﻬﺒﻮد ﻛﻴﻔﻴﺖ آﻣﻮزش ﺑﺎﻟﻴﻨﻲ ﺑﻮد . ﭘﺲ از ﺟﻤﻊ. آوري اﻃﻼ.

[PDF]راهکارهای کاهش مخاطرات طبیعی و مدیریت ریسک در توسعه …

و مدیریت ریسك در توسعه پایدار باغات مرکبات استان مازندران. بود. پژوهش از نوع کاربردی و جامعه آماری آن شامل. 122361. باغدار مرکبات در روستاهای مربوط به. 12 …. تا. شرایط. الزم براي رسیدن و تداوم در پایداري باغات فراهم آورند و ارائه. راهكار. هاي اجرا. یی این تحقیق همگام با. سیاست. هاي کالن کشاورزي براي. توسعه پایدار باغات. ، می.

[PDF]اثر بخشی نظریه ی سازنده گرایی در تدریس ریاضی دوره ی …

۳ شهریور ۱۳۸۹ – ی راﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ اﺳﺖ . اﻫﺪاف ﺟﺰﺋﯽ اﯾﻦ ﭘﮋوﻫﺶ، ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ. ی اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ روش. ﻫﺎی ﺗﺪرﯾﺲ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ. ﺳﺎزﻧﺪه. ﮔﺮاﯾﯽ ﺑﺎ روش ﺗﺪرﯾﺲ ﻣﺘﺪاول. (. ﺳﻨﺘﯽ. ) در ﯾﺎدﮔﯿﺮی داﻧﺶ. و ﻣﻔﺎﻫﯿﻢ رﯾﺎﺿﯽ، ﻣﻬﺎرت ….. 30. ﺟﻠﺴﻪ و در ﻃﯽ ﯾﮏ ﻧﯿﻢ. ﺳﺎل ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﺑﻪ اﺟﺮا درآﻣﺪ و. ﺑﻪ. ﻃﻮرﻫﻢ. زﻣﺎن ﺑﺮای ﮔﺮوه ﮐﻨﺘﺮل، ﺗﺪرﯾﺲ ﺑﻪ ﺷﯿﻮه. ی ﻣﺘﺪاول. (. ﺳﻨﺘﯽ. ) اراﯾﻪ ﮔﺮدﯾﺪ . Downloaded from jamlu.liau.ac.ir at 14:20 +0430 on …

[PDF]ﻧﮕﻨﻪ ز ﮐﺮد آزاده ﺳﮑﯿﻨﻪ ﺷﺎﻫﯽ ﯾﺪاﻟﻪ ﻣﻬﺮﻋﻠﯿﺰاده – علوم تربیتی – دانشگاه …

توسط کردزنگنه – ‏2013
اﻧﺶ، ﻧﮕﺮش و ﻣﻬﺎرت ﻧﯿﺮوي اﻧﺴﺎﻧﯽ از ﻃﺮﯾﻖ. ﻓﺮاﯾﻨﺪ آﻣﻮزش، ﺑﺮاﺑﺮ ﻣﯽ. ﮔﯿﺮﻧﺪ . اﻣﺮوزه. از آﻣﻮزش. ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان. ﺆﻣ. ﺛﺮﺗﺮﯾﻦ. راه. ﺗﺠﺪﯾﺪ ﺑﻨﺎي. ﻧﯿﺮوي. اﻧﺴﺎﻧﯽ. ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎ ﻧﺎم. ﻣﯽ. ﺑﺮﻧﺪ و ﻣﻌﺘﻘﺪﻧﺪ ﮐﻪ. ﻫﺮ زﻣﺎن. اﯾﻦ. ﺟﺮﯾﺎن … ﺗﺎ. 30. درﺻﺪ ﺗﻮان. ﺧﻮد. ﮐﺎر ﻣﯽ. ﮐﻨﻨﺪ وﻟﯽ. اﮔﺮ آﻧﺎن. آﻣﻮزش. ﺑﺒﯿﻨﻨﺪ و ﺑﻪ. ﻃﻮر. ﺷﺎﯾﺴﺘﻪ. ﺑﺮاﻧﮕﯿﺨﺘﻪ. ﺷﻮﻧﺪ. 80. ﺗﺎ. 90. درﺻﺪ از ﺗﻮاﻧﺎ. ﯽﯾ. ﻫﺎ و ﺻﻼﺣﯿﺖ. ﻫﺎي. ﺧﻮد را ﺑﺮوز ﺧﻮاﻫﻨﺪ. داد. (. ﻋﻼﻗﻪ ﺑﻨﺪ،. 1383. ). ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﻨﺎﺑﻊ …

[PDF]مديريت كيفيت جامع در صنعت بيمه ايران و ارائه يك الگوي …

دهد . -2. دیدگاه بازاریابی رابطه. مند بر حداکثرسازی ارزش مورد. نظر مشتریان متمرکز است . -. استر. اتژی. های بازاریابی رابطه. مند به توسعه و تقویت. روابط قوی با مشتریان و عرضه. کنندگان،. بازارهای حاصل. از مشتریانِ توصیه. کننده، بازارهای حاصل از تاثیر افراد. بانفوذ، و بازارهای جذب نیروی انسانی، و بازار داخلی. –. که درون سازمان است.

[PDF]حفــظ و ارتقــای روحیــه و کار جهــادی یکــی از توصیه هــای … – …

مدیریت مهارت های ارتباطی و رفتاری سازمان. 29. ارزیابی سـرمایه های اجتماعـی. 30. عملکـرد کارکنان و منابع انسـانی. 31. مهـارت های ارتباطی برای مدیران. 32. تذکر سیستمی و رویکردهای حل مسئله. 33. فرآیند و فنون تصمیم گیری. 34. چگونگی تبدیل چشم انداز ملی به چشم انداز سطوح سازمانی. 35. رهبری )مدیریت(تغییر و تحول در سازمان. 36.

[PDF]اولویت‌های پژوهشی سال 94-93 سازمان بهزیستی … – دانشگاه …

2 | بررسی مقایسه شیوع آمبلیوپی و سایر اختلالات بینایی در کودکان 3 ساله و اول | ارزیابی بارزشیایی / اثربخشی اقتصادی …. 30 || بررسی الگوهای اشتغال معلولان دارای مهارت آماده به کار و ارائه راهبردهای قابل اجرا در کشور . …. تا 10 | ارائه راهکارهای افزایش اثربخشی آموزشهای کارکنان در سازمان بهزیستی | تحلیل وضعیت/اثربخشی.

عوامل مؤثر بر توانمندی زنان سرپرست خانوار مورد مطالعه: زنان …

تحقیق حاضر با هدف شناسایی و ارزیابی عوامل جامعه شناختی مؤثر بر توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با در نظر داشتن دو رکن مذکور پیش برده شده است. … در این قبیل پژوهش‌ها علاوه بر ارائه بحث های نظری پیرامون توانمند سازی، با تمرکز بر یک یا چند مورد از مسائل مبتلا به زندگی زنان سرپرست خانوار، سعی در ارائه راهکارهایی در جهت …

[PDF]دو گروه ی بین پزشک و پرستار از دیدگاه هر ارتباط … – مجله …

سال. پانزدهم. ، شماره. و1. ،2. بهار. و تابستان. 1932. ارتباط حرفه ا. ی بین پزشک و پرستار از دیدگاه هر. دو گروه. اکبر شکری. *. 1. ، عباس یزدان پناه. 2. ، شقایق وحدت ….. تا. چه حد پزشکان در موقع تصمیم گیری. برای. بیمار از شما نظرخواهی می کنند؟ 12. /8. 21. 28. 42. 16. /2. 22. 5. در زمان مواجه شدن با مشکل در حین مراقبت. از. بیمار تا چه حد …

[XLS]دريافت فايل

ارایه راه حل, *مقاله. 4, 3, آب منطقه‌اي خراسان جنوبی, آسیب شناسی وضعیت کیفیت کار تیمی در شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی و ارائه راهکارهای تقویت کار تیمی, دانشگاه …. نتایج نشان داد که وقوع خشکسالی درمنطقه نیاز آبیاری محصولات گندم ، جو ، گوجه فرنگی ، سیب زمینی ، ذرت وبرنج را به ترتیب به میزان 54 ، 68 ، 24 ، 12 ، 28 ، و6 …

[PDF]بررسي تأثير دوره هاي کوتاه مدت آموزشي بــر کارآئـي …

ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﺳﻄﺢ ﻣﻌﻠﻮﻣﺎﺕ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻭ ﺍﺭﺗﻘﺎﺀ ﺳـﻄﺢ ﻣﻬـﺎﺭﺕ ﺷـﻐﻠﯽ ﮐﺎﺭﮐﻨـﺎﻥ ﺑـﻪ ﻣﻨﻈـﻮﺭ. ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﮐﺎﺭﺁﺋﯽ ﺁﻧﺎﻥ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ … ﺍﺛﺮ ﺑﺨﺸﯽ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ. ” ﺩﺳﺖ ﻳﺎﻓﺘﻪ ﻭ ﺳﭙﺲ ﺭﺍﻫﮑﺎﺭﻫﺎﯼ ﻣﺆﺛﺮ ﺩﺭ ﺟﻬﺖ ﺗﺪﺍﻭﻡ ﻳﺎ ﺗﺠﺪﻳـﺪ ﻧﻈـﺮ ﺩﺭ ﺭﻭﺷـﻬﺎﯼ. ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺭﻳﺰﯼ ﻭ ﺍﺟﺮﺍﯼ ﺩﻭﺭﻩ ﻫﺎﯼ ﮐﻮﺗﺎﻩ ﻣﺪﺕ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﺭﺍ ﺩﺭ ﭘﻴﺸﺎﺭﻭﯼ ﺧﻮﺩ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻫﺪ . ﻫـﺪﻑ ﺍﺯ ﺍﺭﺍﺋـﻪ. ﻣﻘﺎﻟـﻪ ﺣﺎﺿـﺮ … ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺩﻳﮕﺮﺍﻥ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ ﮐﻪ ﺍﻫﺪﺍﻑ ﻣﺬﮐﻮﺭ ﺗﺤﻘﻖ ﻧﺨﻮﺍﻫﻨﺪ ﻳﺎﻓﺖ ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻬﺎ ﺩﺭ ﺟﻬﺖ ﺁﻣﻮﺯﺵ.

[PDF]ت ا قيقحت مش تري و بازار – شرکت بازرسی کیفیت و …

هدف ما انجام گستره وسيعي از انواع پژوهش و ارائه راهکارهایي. است که صنایع مختلف را در جهت بهبود مستمر عملکرد خود در بازار کشور سوق داده و به موفقيت. برساند. نيروي انساني. پژوهشگران. با توجه به سطح باالي دقت در نحوه اجراي پژوهش، واحد تحقيقات مشتري و بازار جهت جذب. پژوهشگران خود جنبه هاي مختلفي را در نظر گرفته و افراد را پس …

[PDF]به کار گرفته شده در یا مقابله ی عوامل استرس زا و … – نشریه …

ی که سازمان بهداشت جهانی در سال. 2412. ارائه نموده است، پیش. بینی می. شود بین سال. های. 2444. تا. 2414. ،. جمعیت افراد. 34. سال به باالی جهان دو برابر شود به …. میزان واکنش. پذ. یری فرد از عوامل استرس. زا دارد؛ به. ویژه، افراد سالمند. کم. تر واکنش عاطفی و جسمی در برابر عوامل استرس. زای میان فردی. دارند. ) 12. ( . این حقیقت قابل.

[PDF]١٣٩٦ ﺳﺎل ﻨﺎو ﻦ دوره ی آ ﻮز ﯽ – دفتر طرح و برنامه دانشگاه خو …

۷ تیر ۱۳۹۶ – ﻫﺎ و راﻫﮑﺎرﻫﺎي ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮاي ﺗﺤﻘﻖ اﻫﺪاف ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ و رﻓﻊ ﻣﺸﮑﻼت اﻗﺪام ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ . اﻟﺰاﻣﺎت. آﻣﻮزﺷﯽ ﻣﻨﺪرج در ﻓﺼﻞ ﻧﻬﻢ ﻗﺎﻧﻮن ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺧﺪﻣﺎت ﮐﺸﻮري و ﻧﻈﺎم آﻣﻮزش ﮐﺎرﮐﻨﺎن دوﻟﺖ و ﺗﺒﯿﯿﻦ ﺗﮑ. ﺎﻟﯿﻒ. ﺳﺎزﻣﺎﻧﻬﺎ در ﻣﻘﻮﻟﻪ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي و ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎ و ﺗﻌﺎﻟﯽ ﻣﻌﻨﻮي و ﺣﺮﻓﻪ. اي، ﮔﻮﯾﺎي ﺗﻮﺟﻪ ﻧﻈﺎم اداري ﺑﻪ اﻣﺮ. آﻣﻮزش اﺳﺖ . ﺑﺎ ﻋﻨﺎﯾﺖ ﺑﻪ ﻣﻨﻮﯾﺎت ﻣﻘﺎم ﻣﻌﻈﻢ رﻫﺒﺮي ﮐﻪ ﺳﺎل. 1396. را ﺳﺎل اﻗﺘﺼﺎد ﻣﻘﺎوﻣﺘﯽ، ﺗﻮﻟﯿﺪ و اﺷﺘﻐﺎل ﻧﺎم.

[PDF]ﻫﺎ ﭘﻴﻮﺳﺖ ﺪار ﻳﭘﺎ ي ﻛﺸﺎورز ﺪﮔﺎه ﻳ ﭘﺮورش ﮔﻮﺳﻔﻨﺪ و ﺑﺰ از د – فرهنگستان علوم

ﺷﺮا. ﻂﻳ. زﻣﺎن، ﮔﺮوه ﻋﻠﻮم ﻛﺸﺎورزي ﻓﺮﻫﻨﮕﺴﺘﺎن ﻋﻠﻮم ﺟﻤﻬﻮري اﺳﻼﻣﻲ اﻳﺮان، ﻫﻤﺎ. ﻳ. ﺶ. ﻳ. ﻚ. روزه. يا. ﺗﺤﺖ ﻋﻨﻮان. ” ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮورش. ﮔﻮﺳﻔﻨﺪ و ﺑﺰ از دﻳﺪﮔﺎه ﻛﺸﺎورزي ﭘﺎﻳﺪار. ﺑ”. ﺎ ﻣﺸﺎ. رﻛﺖ. ﮔﺮوﻫ. ﻲ. از اﻋﻀﺎ. ي … ﺧﺮداد ﻣﺎه ﺳﺎل. 1391. ﺑﺮﮔﺰار ﻧﻤﻮد . در ا. ﻦﻳ. ﻫﻢ. ﻳاﻧﺪ. ﺸ. ،ﻲ. ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت ﻣﻬﻢ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ. ﭘﺮورش ا. ﻦﻳ. دو ﻧﻮع دام ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻣﻘﺎﻟﻪ. ﻫﺎ. ي. ﻣﺘﻌﺪد اراﺋﻪ ﮔﺮد. ﺪ،ﻳ. و. در ا. ﻳﻦ. راﺳﺘﺎ درﺑﺎرة ﻣﺸﻜﻼت ﻣﻮﺟﻮد ﺑﺤﺚ و ﺗﺒﺎدل ﻧﻈﺮ ﺷﺪ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *