دانلود کامل مبانی نظری خصوصی سازی، نظام های مدیریت منابع انسانی

Published on Author galaxyfileLeave a comment

مبانی نظری خصوصی سازی، نظام های مدیریت منابع انسانی

مبانی نظری خصوصی سازی، نظام های مدیریت منابع انسانی
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 15
فرمت فایل docx
حجم فایل 54 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 36

مبانی نظری خصوصی سازی،  نظام های مدیریت منابع انسانی

فروشنده فایل

کد کاربری 1113

کاربر

مبانی نظری خصوصی سازی، نظام های مدیریت منابع انسانی

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری


خلاصه ای از کار:

خصوصی سازی

اگرچه تئوری كلاسیك، پیوسته در جهت محدود بودن مداخله دولت در امور اقتصادی تأكید داشته است ولی طی دهه‌های پس از پایان جنگ جهانی دوم دخالت در اقتصاد به حدی افزایش یافت كه دولت در اغلب اقتصادهای آزاد و مختلط مشابه اقتصاد‌های برنامه‌ای، از طریق اهرم‌های اجرایی خود ( بنگاه‌های دولتی ) نقش فعالی را ایفا كرد. كشورهای صنعتی با اجرای سیاست‌های كلان و خرد اقتصادی در خلال دهه‌های 50 و 60 موفقیت‌های نسبی بدست آوردند به همین دلیل به انتقادات محدود در آن مقطع زمانی نسبت به مداخله دولت در اقتصاد اهمیت چندانی داده نشد. با نزدیك شدن به پایان دهه 70،حداقل در جهان غرب، شاهد مشكلات عدیده اقتصادی و ناكامی‌های مستمر سیاست های اقتصادی بودیم كه زمینه طرح انتقاد و تردید نسبت به دخالت دولت در اقتصاد و تعیین اندازه مناسب دخالت، نظارت و هدایت دولت در اقتصاد فراهم شد (میرچوسکی[1]، 2012: 25).

………………………

تعریف خصوصی سازی

از واژه خصوصی‌سازی تعاریف متعدد و گوناگونی شده است نظیر «خصوصی سازی فرآیندی است كه طی آن دولت امكان انتقال وظایف و دارائی‌های خود را به بخش خصوصی فراهم می‌كند» و «خصوصی سازی به معنی برقراری نظام جدید بر اساس مكانیزم‌های بازار و در نتیجه دگرگونی و تحول در ابعاد مختلف اقتصاد است». خصوصی سازی در مفهوم اشاعه فرهنگی یعنی فراهم كردن زمینه افزایش مشاركت مردم در كلیه سطوح در امور اقتصادی جامعه. از این رو خصوصی سازی اصطلاحی فراگیر و متنوع است كه به كنترل عملیاتی و مالی مؤسسات دولتی و واگذاری به بخش خصوصی اشاره می‌كند (آقاجانی، 1380). به عبارت دیگر خصوصی سازی حذف هر نوع كنترل و دخالت در برقراری مكانیزم عرضه و تقاضا است. انتقال مالكیت یا كنترل بنگاه‌های اقتصادی از دولت به بخش خصوصی را هم می‌توان به عنوان تعریف خصوصی سازی پذیرفت (کمیجانی، 1382: 18).

……………………..

– اهداف خصوصی سازی

در اكثر كشورها، خصوصی سازی به عنوان روشی جهت منطقی كردن ساختار اقتصادی، كاهش فشارهای مالی واحد های دولتی، بالابردن كارائی منابع، گسترش مالكیت، تجهیز منابع مالی، حداكثر استفاده از تخصص‌های موجود، تقویت انگیزه‌های كاری، كاهش بوروكراسی، مقابله با كسری در تراز پرداخت ها، كسب درآمد و كاهش بار سنگین خدمات دولت پذیرفته شد بطوری كه شمار كثیری از كشورها یا این سیاست را انجام دادند یا در حال اجرای آن هستند. اهداف خصوصی سازی در هر كشور با توجه به سیاست‌ها، برنامه‌های اقتصادی و راهبردهای كلی جامعه اتخاذ می‌شود. از آنجایی که راهبردها و برنامه های اقتصادی در كشورها متفاوت است در نتیجه خصوصی سازی نیز در هر كشور به دنبال اهداف ملی و بومی خاص است و در هر كشور ممكن است اهداف خاص در اولویت قرار گیرد. در كشورهای صنعتی پیشرفته و توسعه یافته از نظر اقتصادی، فرآیند خصوصی سازی به دنبال اهدافی مانند افزایش كارائی، كسب درآمد و كاهش بار مالی دولت است در حالی كه در كشورهای در حال توسعه با توجه به مشكلات و شرایط توسعه نیافتگی، خصوصی سازی به دنبال اهداف وسیع‌تری است و باید به مشكلات و تنگناهای بیشتری پاسخ دهد. در این كشورها، بالابردن كارائی تخصیص منابع، استفاده بهینه از منابع مالی شركت‌ها، كاهش حجم دخالت دولت در اقتصاد، سپردن تخصیص منابع به مكانیزم خود سامان بخش بازار، مقابله با نقدینگی سرگردان، ایجاد فضای رقابتی و امن برای سرمایه گذاری‌های بلند مدت، دستیابی به فنون جدید مدیریت، دسترسی به سرمایه و تكنولوژی خارجی و در نهایت هدف‌های توزیع ثروت و درآمد از مهم‌ترین هدف‌هایی هستند كه خصوصی سازی دنبال می‌كند (رضایی و همکاران، 1382: 38).

…………………..

– خصوصی سازی در ایران

– سابقه خصوصی سازی در ایران

شروع برنامه‌های خصوصی سازی در ایران به پیاده سازی الگو و سیاست‌های تعدیل اقتصادی صندوق بین‌المللی پول و بانك جهانی در دوران سازندگی بر می‌گردد. پس از انقلاب (كه منجر به دولتی شدن بخش عظیمی از اقتصاد ایران شد) به تدریج حجم دولت بزرگتر شد. در دوران سازندگی و با اجرای سیاست‌های تعدیل اقتصادی و پیاده سازی الگوی خصوصی سازی دیكته شده از سوی سازمان‌های بین‌المللی برای برون رفت از بحران‌ها و دستیابی به رشد اقتصادی مناسب نخستین گام‌ها در جهت كاسته شدن از نقش دولت در بازار و اقتصاد برداشته شد. برای یك خصوصی سازی موفق حداقل نباید توان و كارایی بخش خصوصی از دولت كمتر باشد چرا كه در غیر این‌ صورت هدف اصلی از خصوصی سازی كه همان افزایش كارایی است محقق نمی‌شود (افجه و قاسملو، 1390: 17).

………………….

– دلایل ناكامی در خصوصی سازی

نا آشنایی مدیران اقتصادی كشور با مقوله خصوصی سازی طی بیش از 10 سال گذشته و عدم استفاده از تجارب سایر كشور‌ها در این زمینه، نوعی بد‌بینی به «خصوصی سازی» در افكار عمومی به وجودآورده است. به غیر از موارد……………….

……………….

– اهمیت نظارت در خصوصی‌سازی

یکی از برنامه‌های توسعه که در بسیاری از کشورهای جهان اجرا شده و یا در حال اجراست، تلاش در جهت خصوصی‌سازی می‌باشد. در این طرح دولت‌ها با توجه به موارد مورد نیاز جامعه، سعی دارند عرضه‌ی خدمات مختلف را به سمت شرکت‌ها و نهادهای خصوصی و غیردولتی سوق دهند و به این وسیله در عین حالی که از مشغله و تراکم کاری خود می‌کاهند، فرصت یابند تا دایره‌ی فعالیت‌های مدیریتی را افزایش دهند.

……………………

– مدیریت منابع انسانی

رایت و فریس[2] (1996)، مدیریت منابع انسانی را اینگونه تعریف می کنند” … مدیریت منابع انسانی با استفادة اثربخش از دارائی های انسانی جهت دستیابی به اهداف سازمانی، تداوم حیات و موفقیت سازمان سر و کار دارد.” تعریف دیگرزی از استوری[3] (2001)، بیان می کند ” مدیریت منابع انسانی، رویکردی متمایز به مدیریت کارکنانی است که هدف آن دستیابی به مزیت رقابتی از طریق توسعه استراتژیک نیروی کاری متعهد و بسیار کارآمد می باشد. ” همچنین، ماندی و همکاران (2002) بطور خلاصه مدیریت منابع انسانی را اینگونه تعریف می کنند ” … بکارگیری افراد جهت………………..

……………..

– نظام های منابع انسانی و عملکرد سازمان

مطالعات تجربی گذشته نشان می دهد که کارکردهای مدیریت منابع انسانی ( کارمندیابی و انتخا، آموزش، ارزیابی عملکرد و توسعه کاررآهه، جبران خدمت/پاداش دهی و ارائه مزایا)، هر یک بطور مجزا و واحد ارتباط مثبتی با عملکرد سازمانی دارند. با وجود این روند مطالعه تاثیرات گروهی کارکردهای منابع انسانی بر ستاده ای سازمانی بیشتر دنبال می شود. مطالعه ای که از سوی پرمیوکس و همکاران (1997) انجام گرفت نشان داد که گروههای خاصی از کارکردهای منابع انسانی در کنار یکدیگر، تاثیر بیشتری بر بهره وری سازمانی در مقایسه با اثرات انفرادی هر یک از این کارکردها…………………

………………

– سیستم جذب و تامین نیروی انسانی

سیستم جذب و تامین نیروی انسانی شامل فعالیت های کارمندیابی، استخدام و توزیع نیروی انسانی لازم در بخش های مختلف سازمان می باشد (تمیمی و تیره کار، 1391: 94).

………………………….

– سیستم آموزش و بهسازی نیروی انسانی

آموزش یكی از پیچیده ترین وظایف در اداره امور هر سازمان و به ویژه در مدیریت نیروی انسانی است . پس از نظام جذب ، نظام بهسازی و به كارگیری مناسب منابع انسانی قرار دارد. در حقیقت آموزش از مهم ترین اقدامات و برنامه های هر سازمانی بوده و نظام آموزشی تكمیل كننده نظام استخدامی به شمار می رود باعث توانمندی نیروی انسانی موجود شده و موفقیت های آتی را تضمین می كند آموزش و بهسازی باعث بینش و بصیرت عمیق تر دانش و معرفت بالاترو توانایی و مهارت بیشتر انسان های شاغل در سازمان برای اجرای وظایف محول شده و در نتیجه موجب نیل به هدف های سازمانی با كار آیی و ثمربخشی بهتر و بیشتر است (جهانیان، 1388: 12).

………………….

– سیستم جبران خدمت نیروی انسانی

نظام جبران خدمت فقط پاداش های مالی نیست بلکه شامل کلیه مزایای مالی و غیرمالی می باشد. البته با توجه به این که فرهنگ و استاندارد زندگی جوامع مختلف، شاخص های خاصی برای کیفیت زندگی و کیفیت کاری دارند، لذا نظام جبران خدمت هر سازمان باید به تناسب شرایط محیط برون سازمانی و درون سازمانی طراحی وپیاده شود (خیراندیش، 1382: 152).

…………………….

– سیستم انگیزش نیروی انسانی

موفقیت یک سازمان به وسیله تصمیماتی که کارکنان آن می گیرند و رفتارهایی که برای انجام آنها ترغیب می شوند، تعیین می شود. از این رو یک منبع حیاتی برای مزیت رقابتی غالبا نه از داشتن هوشمندانه ترین طراحی محصول یا خدمات، بهترین استراتژی بازاریابی، فن آوری آخرین مدل، یا مدیریت مالی با شم بسیار قوی است، بلکه به واسطه برخورداری از سیستم های متناسب برای جذب، انگیزش و مدیریت منابع انسانی سازمان است. نقش منابع انسانی در دنیای امروز اهمیت مدیریت منابع انسانی و مدیریت منابع، مدیران را با بکارگیری نیروهای متخصص و کارآزموده به چند برابر افزایش داده است (هاشمی و همکاران، 1389: 46).

…………………..

منابع

افجه، ع و قاسملو، ح. 1390. بررسی تأثیرات رفتاری خصوصی سازی در حوزه منابع انسانی با استفاده از مدل سندرم بازماندگی بروکنر. مجله پژوهش های مدیریت، شماره 89، صص 15-23.

آقاجانی، ن. 1380. تأثیر خصوصی سازی بر ابعاد مالی جهت تداوم فعالیت شرکت ها. پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات.

……………………..

…………………….

جهت دیدن فایلهای بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید.
http://ofmasweblog.ofmas.ir/
http://cerodownload.cero.ir/
http://parsdanesh.sidonline.ir/
http://mefile.sellu.ir/
http://mefile.filenab.com/

مبانی نظری خصوصی سازی، نظام های مدیریت منابع انسانی
– ذخیره شده
مبانی نظری خصوصی سازی، نظام های مدیریت منابع انسانی. توضیحات: فصل دوم مقاله
کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش). همراه با منبع نویسی درون متنی به
شیوه APA جهت استفاده فصل دو مقاله. توضیحات نظری کامل در مورد متغیر. رفرنس
نویسی و پاورقی دقیق و مناسب. منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA). نوع
فایل: …
مبانی نظری خصوصی سازی، نظام های مدیریت منابع انسانی – فروشگاه
– ذخیره شده
مبانی-نظری-خصوصی-سازی–نظام-های-مدیریت-منابع انی نظری خصوصی سازی، نظام های
مدیریت منابع انسانی دارای 30 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد. توضیحات
: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع
نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه توضیحات نظری کامل
در …
مدیریت منابع انسانی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
– ذخیره شده – مشابه
در واقع مدیریت منابع انسانی استفاده از نیروی انسانی در جهت اهداف سازمان است و شامل
فعالیت‌هایی نظیر کارمندیابی و جذب، آموزش، حقوق و دستمزد و روابط سازمانی می‌شود.
به عبارتی دیگر مدیریت منابع انسانی تابعی در سازمان است که عملکرد کارکنان را
در خدمت‌رسانی به اهداف استراتژیک کارفرما، به حد اعلا می ساند. مدیریت منابع انسانی
به …
مبانی نظری شواهد وتجربیات خصوصی سازی،تعریف خسوصی سازی …
– ذخیره شده
مبانی نظری شواهد وتجربیات خصوصی سازی,تعریف خسوصی سازی,مفهوم خصوصی
سازی,مبانی نظری تعریف خسوصی سازی,مفهوم خصوصی سازی,مبانی نظری مفهوم …
بخش مالی نقش مرکزی در توسعه و رشد اقتصادی بازی می‌کند و به دلیل ایفا
کردن نقش واسطه­ای در تخصیص منابع به همه بخش‌های اقتصاد، از طریق
کاهش …
مبانی نظری بررسی مطابقت نسبت استراتژی های محافظت و مراقبت …
– ذخیره شده
6 دسامبر 2017 … مبانی نظری بررسی مطابقت نسبت استراتژی های محافظت و مراقبت نیروی انسانی با
عملکرد کارکنان بیمارستان (15268):خدمات رفاهی اهمیت حفظ و نگهداری … بهبود
بخشیدن به شرایط بقاء سازمان است،زمانی بطور موفقیت آمیز در سازمان اجراء می گردد
که از قبل زمینه فرهنگی مناسب با این نظام بستر سازی شده باشد .
[DOC] برنامه‌ريزي استراتژيك منابع انساني
– ذخیره شده
همسو سازي و پيوند استراتژيها و مشاركت و همكاري مديران حوزه هاي مختلف منابع انساني
با مديريت ارشد سازمان، توسعه منابع انساني را بهمراه دارد كه نيازمند برنامه ريزي
توسعه منابع انساني است كه شامل دو بخش مي گردد: 1-تجزيه و ….. ما شاهد آن هستيم كــــه
سازمانها نظامهاي برنامه ريزي منابع انساني را به دلايل فرايندي و سازماني به كار مي
برند.
[DOC] نقشه راه اصلاح نظام اداری
– ذخیره شده
1-4- تعیین شیوه‌های مشارکت و واگذاری ماننده خصوصی‌سازی، برون‌سپاری، مشارکت،
شراکت، واگذاری مدیریت، خرید خدمات و . …. ايجاد زمينه رشد معنوي منابع انساني و
بهسازي و ارتقاي سطح دانش، تخصص و مهارت هاي آنان)بند5); رعايت عدالت در نظام
پرداخت و جبران خدمات با تأکيد بر عملکرد، توانمندي، جايگاه و ويژگي‌هاي شغل و شاغل
و تأمين …
[DOC] بهره وری نیروی انسانی – مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی
– ذخیره شده – مشابه
موانع بهره‌وري در نظام اداري 11. 1- ضعف مديريت: 11. 2- نيروي انساني غيرمتخصص:
11. 3- عدم وجود سيستم ارزشيابي مناسب كاركنان 11. 4- عدم وجود انگيزه كاري در
كاركنان: 11. 5- حاكم بودن روحيه منفعت طلبي فردي: 11. 6- كم‌كاري: 11. 7- «رانت»هاي
مختلف 11. 8- مشغله زياد كاري مديران: 12. 9- روش‌هاي انجام كار: 12. عوامل موثر در
بهره‌وري 12.
دانلود مقاله انگلیسی مدیریت منابع انسانی و سرمایه انسانی | Ali Asghar …
– ذخیره شده
30 جولای 2017 … در این صفحه، مجموعه ای از مقالات انگلیسی همراه با ترجمه فارسی از ژورنال ها و مجلات
معتبر پایگاه ساینس دایرکت درباره موضوع مدیریت منابع انسانی و سرمایه … مقاله
انگلیسی مدیریت منابع انسانی 2018 : اختصاص منابع انسانی در سازمان هاي تحت
شرایط بحران; مقاله ترجمه شده 2017 : حسابداری منابع انسانی در سیستم …
[PDF] انسانی دکترا مدیریت و توسعه منابع
– ذخیره شده
EFQM. رئیس هیئت مدیره. HRSOLUTIONS Institute. عبدالرضا حافظی. دکترا
مدیریت و توسعه منابع. انسانی. Devry University-USA. 09121082480. 88550697
…. ارائه مبانی نظری. ) Theory. (. تحلیل نمونه های موردی واقعی خود مخاطبان و یا سایر
سازمان ها در ایران و جهان. ) Case Study. (. آشنایی با تجارب موفق. سایر سازمان ها در
ایران و جهان. ).
مبانی نظری بررسی مطابقت نسبت استراتژی های محافظت و مراقبت …
– ذخیره شده
25 دسامبر 2017 … مبانی نظری بررسی مطابقت نسبت استراتژی های محافظت و مراقبت نیروی انسانی با
عملکرد کارکنان بیمارستان (1818):عملکرد کارکنان تندرستی و عملکرد خدمات رفاهی
اهمیت حفظ و نگهداری کارکنان استراتژی های حفظ و نگهداری نیروی انسانی مدیریت
منابع انسانی بیمه و بازنشستگی مبانی نظری بررسی مطابقت …
[PDF] چالش های فراروی توسعه منابع انسانی و راهکاری برای رفع آن
– ذخیره شده – مشابه
در مقاله حاضر ابتدا به فرآیند، اهداف و وظایف مدیریت منابع انسانی پرداختیم سپس
چالش های مدیریت. منابع انسانی را به طور كامل … تاریخچه اولین تعریف اصطالح
توانمندسازی به سال 1788 بر می گردد كه در آن توانمندسازی را به … توانمند سازی را
زمینه ای برای افزایش دیالوگ ها، تفكر انتقادی، فعالیت در گروه های كوچک می داند و.
اشاره می كند …
[PDF] دانلود فایل 1.426 MB
– ذخیره شده
مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور و در راستای تحقق سیاستهای کلی نظام اداری
ابلاغی مقام معظم …. اسناد بالادستی، مبانی نظری و تجربیات سایر کشورها به تبیین
عناصر مؤثر در نظام مدیریت و طراحی مدل مفهومی. مدیریت …. ۴-۱- تعیین شیوههای
مشارکت و واگذاری مانند خصوصیسازی، برون سپاری، مشارکت، شسراکت، واگذاری
مدیریت،.
تفاوت ها و شباهت های مديريت بخش عمومي و خصوصي – مدیریار
– ذخیره شده
24 سپتامبر 2017 … هدف ما در اين تحقيق بررسي و نگاهي اجمالي به مباني نظري و تئوريك رويكرد مديريت
دولتي نوين به عنوان يك سيستم اداره ي امور دولتي و بررسي تفاوت ها و تشابهات ….
هدايت کارکنان و نظام مديريت منابع انساني: ظرفيت يک سازمان در درجه اول بستگي به
کارکنان و مهارت و دانش آنها دارد و نظام مديريت منابع انساني به جذب …
مدیریت منابع انسانی – پایگاه مقالات علمی مدیریت
– ذخیره شده – مشابه
31 جولای 2016 … ( راث ول ، 2005) نظام مدیریت جانشین پروری امروزه به‌عنوان راه حلی برای جذب، توسعه،
و حفظ استعدادها که یکی از چالش های اخیر سازمانها می باشد استفاده می شود. … در این
تحقیق، برای گردآوری اطلاعات در زمینه مبانی نظری و ادبیات تحقیق، ازمنابع
کتابخانه ای، مقالات، کتابهای مورد نیاز، و شبکه جهانی اطلاعات استفاده شده …
[DOC] تشریح برنامه اصلاحات در مدیریت و نظام اداری کشور با تاکید بر دولت
– ذخیره شده – مشابه
به همین دلیل، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور بر آن گردید با بهره
گیری از تجارب گذشته و با استفاده از مطالعات پیشین، اسناد بالادستی، بررسی
تجارب سایر کشورها و مبتنی بر مبانی نظری و نیز سیاستهای کلی نظام اداری، اقدام به
تهیه برنامهای جامع نماید تا ضمن تعیین مسیر اصلاح نظام اداری در شکلی نظاممند و …
مبانی نظری بررسی مطابقت نسبت استراتژی های محافظت و مراقبت …
– ذخیره شده
17 دسامبر 2017 … دانلود مبانی نظری پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت دولتی گرایش تحول.
بررسی مطابقت نسبت استراتژی های محافظت و مراقبت نیروی انسانی با عملکرد
کارکنان بیمارستان. (مطالعه موردی: کارکنان بیمارستان های دولتی و خصوصی استان
سمنان). چکیدهبا توجه به موضوع تحقیق تحت عنوان بررسی تطبیقی رابطه …
[XLS] ليست پايان نامه هاي ارشد مديريت – دانشگاه اصفهان
– ذخیره شده – مشابه
9, 9, بررسی تاثیر انگیزنده ها وپاداش ها بر جذب و نگهداری منابع انسانی نیروی
مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی, غلامعلی مجتبایی, دکتر علی عطافر ….
79, 79, بررسی تاثیر خصوصی سازی بر بهبود عملکرد واحدهای خصوصی شده شرکت
مخابرات شهرستان ورامین, احمد فعالپور, دکتر علی عطافر دکتر علی صنایعی, 1382.
[PDF] های دولتی بر اساس مفروضات الگوی مدیریت منابع انسانی الکترونیک …
– ذخیره شده – مشابه
طالعات تحول در نظام اداری را می. توان از. چهار منظر مورد بحث قرار داد که عبارتند از: -.
مطالعاتی که در آنها بستر سازمان. های خصوصی و. سازمان. -. های. دولتی با یکدیگر ….
های دولتی چیست؟ .6. پیامدهای مدیریت منابع انسانی الکترونیک در سازمان. های. دولتی
چیست؟ مبانی نظری. با توهه به پیشرفت. های. فناوری در راستای تحقق خواسته. های.
[DOC] اهمیت وساختار نظام جدید آموزش کارکنان – مرکز آموزشهای تخصصی
– ذخیره شده – مشابه
سازمانهاي موفق به اين مهم دست يافته اند و به جاي تأكيد بر اهداف كمّي ،بر ظرفيت سازي
وارتقاء توانمندي هاي حرفه اي وتخصصي منابع انساني در همه سطوح تأكيد دارند . …..
ارشد و بالاتر در یکی از رشته های مدیریت ،گذراندن دوره های آموزشی بدو انتصاب مدیران
است (توجیهی بدو انتصاب) محتوی آن مدیران پایه را با مبانی نظری اندیشه های امام
خمینی …
نقش نظام حفظ ونگهداری منابع انسانی درعملکرد کارکنان – گروه پژوهشی …
– ذخیره شده
۲-۶- تامین و تعدیل نیروی انسانی(مدیریت امور استخدامی). ۲-۷- نظام بهسازی منابع
انسانی. ۲-۸- سازمان و منابع انسانی. ۲-۹-بررسی نقش و اهمیت نیروی انسانی در سازمانها.
۲-۱۰-بررسی مبانی نظری نظام جذب و نگهداشت منابع انسانی. ۲-۱۱-آموزش و پرورش
وارتقاء مسیرشغلی کارکنان. ۲-۱۱-۱-برنامه های آموزش و بهسازی نیروهای انسانی. ۲-۱۱-۲
-روش های …
[PDF] نقشه راه اصلاح نظام اداری شماره ۲۰۶/۹۳/۵۶۰ مورخ ۲۰/۱/۹۳ – معاونت هماهنگي …
– ذخیره شده
مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور و در راستای تحقق سیاستهای کلی نظام اداری
ابلاغی مقام معظم. رهبری (مدظله …. اسناد بالادستی، مبانی نظری و تجربیات سایر
کشورها به تبیین عناصر مؤثر در نظام مدیریت و طراحی مدل مفهومی … ۴-۱- تعیین
شیوههای مشارکت و واگذاری مانند خصوصی سازی، برون سپاری، مشارکت، شراکت،
واگذاری مدیریت،.
آموزش های غیر حضوری – سامان به اندیش
– ذخیره شده
نام دوره آشنایی با مباحث مرتبط با تحول نظام اداری; منابع آموزشی منابع آموزشی; مدت
ساعت 28 ساعت. فایلها برای دانلود: TEST_1.pdf. مبانی نظری اندیشه های سیاسی امام
خمینی ( ره ). نام دوره مبانی نظری اندیشه های سیاسی امام خمینی ( ره ); منابع آموزشی
منابع آموزشی; مدت ساعت 4 …. نام دوره مدیریت خصوصی سازی; منابع آموزشی منابع
آموزشی …
[PPT] مدیریت حفظ و نگهداری منابع انسانی – دانشگاه شهید بهشتی
– ذخیره شده
آموزش و توسعه منابع انسانی. 6. توانمند سازی منابع انسانی. 7. مدیریت عملکرد و
ارزیابی کارکنان. 8. مدیریت دستمزد و جبران خدمات. 1. ماهیت مدیریت منابع انسانی. مدل
مفهومي : سطوح اول و دوم نظام مديريت منابع انساني. نظام منابع انسانی. مباني فكري و
فلسفي و اصول نظام گرا براين اساس است كه انسان با همه جنبه هاي وجوديش در رابطه با
كار و …
[PDF] ليست کتب فارسی – سازمان خصوصی سازی
– ذخیره شده – مشابه
ﻧﻈﺎم اﻗﺘﺼﺎدي. ﻣﺮﮐﺰ ﺗﺤﻘﯿﻖ و ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻋﻠﻮم اﻧﺴﺎﻧﯽ. “ﺳﻤﺖ”. ﮔﺮوﯾﻨﺮ. ﻋﻠﯽ اﮐﺒﺮ ﻧﯿﮑﻮ اﻗﺒﺎل. 1386. 9. ك 9. ﻗﺎﻧﻮن
ﻧﻈﺎم ﺻﻨﻔﯽ ﻣﺼﻮب 24/12/1382 ﻣﺠﻠﺲ. ﺷﻮراي اﺳﻼﻣﯽ و آﯾﯿﻦ ﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎي اﺟﺮاﯾﯽ آن. ﻣﺤﻤﺪ ﺣﺴﯿﻦ ﺟﺒﻠﯽ …
ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺻﻨﻌﺘﯽ در ﺟﻬﺎن (ﮔﺰارش ﻫﺎي. ﺗﻔﺼﯿﻠﯽ ﻃﺮح اﺳﺘﺮاﺗﮋي ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺻﻨﻌﺘﯽ ﮐﺸﻮر. داﻧﺸﮕﺎه ﺻﻨﻌﺘﯽ
ﺷﺮﯾﻒ، داﻧﺸﮑﺪه. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ و اﻗﺘﺼﺎد. ﻣﺴﻌﻮد ﻧﯿﻠﯽ، ﻋﻠﯿﺮﺿﺎ ﺳﺎﻋﺪي. ____. 1384. 35. ك 35. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي از
ﻣﻨﻈﺮ …
[DOC] سيستم اثربخش ارزشيابي عملكرد؛ مباني، رويكردها و روشها
– ذخیره شده – مشابه
مباني ، رويكرد ها و روشها. اميرحسين كيذوري … در پايان نيز ضمن برشمردن خطاهاي
بالقوه در فرايند ارزشيابي عملكرد كاركنان ، ويژگيهاي سيستم هاي اثربخش
ارزشيابي عملكرد مورد بررسي قرار گرفته است. … در عين حال، امروزه بسياري از نظام
هاي منابع انساني و مديريت معمول، مناسب به نظر نمي رسند و الگوهاي قديمي ناكارآمد
تلقي مي شوند.
طراحی و تبیین الگوی مدیریت منابع انسانی در تولید و صادرات کالاهای …
– ذخیره شده
29 ا کتبر 2017 … تاریخچه، مفهوم و تعاریف سرمایه انسانی با هدف مروری بر مبانی نظری الگویی برای
مدیریت سرمایه انسانی جهت تولید، فروش و صادرات شرکت های با فناوری بالا در فصل
دوم این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته است. بعلاوه کارکردها، فرایند و سازوکارهای
مدیریت سرمایه انسانی مدنظر قرار گرفته و کارکردهایی نظیر جذب …
دانلود کتاب های الکترونیک مقاله جزوه منبع علمی و پژوهشی مدیریت …
– ذخیره شده – مشابه
دانلود کتاب های الکترونیک و منابع آموزشی و تحقیقاتی در زمینه ی مدیریت در
گرایش های مدیریت دولتی صنعتی بازرگانی اجرایی مالی آموزشی تحول منابع انسانی
استراتژیک مقاله جزوه منابع علمی تحقیقاتی. … SA24- مقاله بررسي آثار و پيامدهاي
خصوصي سازي صنعت بيمه بر ساختار دارايي ها و سرمايه گذاري هاي شركت هاي بيمه.
پايان نامه هاي دفاع شده – پرديس البرز دانشگاه تهران
– مشابه
دکتر طاهر روشندل اربطاني, طراحي مدل توانمندسازي استراتژيك منابع انساني در
سازمانهاي ارتباطاتي و رسانه‌اي دولتي, مديريت – مديريت رسانه اي, دکتري, سودابه
رادفرد ….. دکتر محسن نظري, بررسي عوامل مؤثر بر برند سازي براي شركت هاي ارائه
دهنده خدمات تأسيسات ساختماني بارويكرد بازاريابي سبز, مديريت MBA – مديريت
بازاريابي …
بررسي خصوصي سازي ، و اصل 44 قانون اساسي در اقتصاد ايران | گروه …
– ذخیره شده – مشابه
به ویژه مسئله کاهش میزان تصدی دولت ها در اقتصاد جهت عملکرد آسانتر نظام بازار
برای بهبود تخصیص منابع، موردتوجه كارشناسان اقتصادی واقع گردید.علی رغم
برتری نظری نظام بازار در … بر پایه این ایده تعاریف،مفاهیم و نظریه های متعددی که در
بر گیرنده اهداف مختلف خصوصی سازی است ، ارائه می شود . بیس لی و لیتل چایلد
خصوصی …
تحلیل مشارکت بخش خصوصی در نظام آموزش ایران
– ذخیره شده
بنابراین، این مطالعۀ به بررسی و تحلیل مشارکت بخش خصوصی در نظام آموزش خواهد
پرداخت. 2. مبانی نظری. اواخر قرن بیستم را باید عصر افزایش آگاهی دانست، عصری
که در آن تحولات عظیمی در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و اندیشه‌های خصوصی سازی و
خودگردانی در امور سیاسی، اجتماعی، آموزشی و مدیریتی صورت گرفته است (تسنیمی و

[PDF] قانون مديريت خدمات كشوري )اصول، مباني و راهبردهاي … – مجلس و راهبرد
– ذخیره شده – مشابه
شکلي و محتوايي قانون و درعين حال عدم تناسب مباني نظري آن با شرايط حاکم بر نظام
اداري کشور از. جمله داليل عدم توفيق …. دولت، ساختار سازماني دستگاه ها، چارچوب
مديريت منابع انساني دستگاه هاي دولتي، الگوي. جديد حقوق و مزاياي ….. و سياسي، رگه
هاي مديريت دولتي نوين خود را در قالب سياست خصوصي سازي به عنوان. يکي از اجزاي
مهم …
محورهاو موضوعات کنگره :: سومین کنگره علوم ترویج و آموزش کشاورزی و …
– ذخیره شده – مشابه
ترويج كشاورزي و مديريت دانش در بخش كشاورزي با تاكيد بر هم‌آميزي نظام‌هاي دانش
مدرن و بومي- نظام‌هاي نوآوري كشاورزي؛. 2. ترويج و آموزش … ساماندهي و مديريت منابع
طبيعي كشور: جنگل ها، مراتع، محيط زيست و …؛. 3. …. نظريه‌ها، مفاهيم، تجربيات و
رويكردهاي جهاني در خصوصي سازي و مشاركت ارائه دهندگان متنوع خدمات ترويجي؛. –
تحليل، نقد و …
جهانی شدن و مدیریت منابع انسانی – مطالعات راهبردی سیاستگذاری عمومی
– ذخیره شده – مشابه
شرایط نوین ایجاد شده از دهه واپسین قرن بیستم منجر به پدید آمدن وضعیت جدیدی شده
است، با ابعاد گوناگون و پیامدهای متفاوت و گاه متضاد در عرصه های مختلف سیاسی،
اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، فروپاشی نظام دو قطبی، ظهور بازیگران جدید بین
اللملی، طرح مسائل و معظلات فراملی و ارایه ایده آل ها و اهداف و علایق مشترک در سطح
جوامع داخلی …
دانلود جدیدترین مقالات ترجمه شده مدیریتی – ترجمه فا
– ذخیره شده – مشابه
جدیدترین مقالات انگلیسی مدیریت با ترجمه : دانلود رایگان مقاله انگلیسی و نمونه
ترجمه + خرید ترجمه آماده تایپ شده با فرمت ورد رشته های مدیریتی. … اجرای مدل
ترکیبی SWOT-TOPSIS از طریق رویکرد فازی به منظور ارزیابی و رتبه بندی
منابع انسانی و استراتژی های تجاری در سازمان ها (نشریه الزویر) The implementation
of the hybrid …
[DOC] برنامه جامع اصلاح نظام اداري
– ذخیره شده – مشابه
چابک سازی، متناسب سازی و منطقی ساختن تشکیلات نظام اداری در جهت تحقق اهداف
چشم انداز (بند 10); زمینه سازی برای جذب و استفاده از ظرفیت های مردمی در نظام اداری …
1, تهیه لایحه تبیین نقش فعالان توسعه کشور (دولت، مدیریت محلی، بخش خصوصی،
سمن ها و مردم) ونحوه تعامل میان آنها, سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور, هیأت وزیران و …
[PDF] Iranian Management Journal List & Acceptance … – ResearchGate
– ذخیره شده
بهﺸتی. توليد دانش مدیریت دولتی، نظریه پردازی اسﻼمی در حوزه سازمان های دولتی،. خط
مﺸی گذاری کﻼن ملی، خط مﺸی گذاری عمومی، مدیریت سياسی. ملی، مدیریت راهبردی منابع
انسانی در بﺨش دولتی، مدیریت در عرصه بين. الملل، مدیریت فن اوری در بﺨش دولتی،
مدیریت منابع انسانی، برنامه ریزی منابع. انسانی، نظامهای منابع انسانی: جذب, آموزش, …
[PDF] بنیان دانش تهیه نظام آماری اقتصاد و الزامات شناختی روش بیین ت …
– ذخیره شده
بنیان. ،. اقتصاد فناوری نانو،. نظام آماری،. نظام. حساب. های. ملی، حساب اقماری. 1. مقدمه.
ادبیات اقتصاد. دانش. بنیان. مدت. هاست. که در محافل مختلف علمی،. یس. تاس. ی دنیا ….
مدیریت. فناوری. برای پاسخ دادن به این. سؤال. الزم است در ابتدا. مبانی نظری و
پیشینه این مسئله مرور شود. و سپس موضوعات. روش. شناختی. نظام آماری اقتصاد نانو
بررسی …
[PDF] ضرورت و نقش آموزش در بهسازي منابع انساني در سازمانها
– ذخیره شده
برنامه ریزی آموزش و بهسازی منابع انسانی. فن بیان و صدا سازی. بهسازی سازمانی.
بیان موثر. مدیریت کیفیت و فرآیندهای سازمانی. زبان بدن. مدیریت برون سپاری.
گفتار موفق. مدیریت خصوصی سازی. دوره های بانکی. ظرفیت سازی برای کوچک سازی
. دوره مبارزه با پولشویی. 1. اصول مبانی مدیریت. دوره مبارزه با پولشویی. 2. آشنایی
با امور …
[PDF] و اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎي ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺟﺬب و ﻧﮕﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ ﻫ – فصلنامه مدیریت توسعه …
– ذخیره شده
ﻣﺒﺎﻧﯽ. ﻧﻈﺮي. و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﺟﺬب و ﻧﮕﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ. اي از ﺗﺪاﺑﯿﺮ و اﻗﺪاﻣﺎت ﻣـﺪﯾﺮﯾﺘﯽ. اﺳﺖ ﮐﻪ
زﻣﯿﻨﻪ. ﻫﺎي ﻣﺎﻧـﺪن و ﺣﻔـﻆ ﻣﻨـﺎﺑﻊ اﻧﺴـﺎﻧﯽ را در ﺳـﺎزﻣﺎن ﻣﯿﺴـﺮ. ﻣﯽ. ﺳﺎزد. ﺣﻔﻆ اﻣﻨ. ﯿﺖ، روﺣﯿﻪ، ﻋﻼﻗـﻪ و ﺗـﻮان
ﺗﺨﺼﺼـﯽ اﻓـﺮاد ﻧﮕﻬﺪاﺷـﺖ. ﻧﺎﻣﯿﺪه ﻣﯽ. ﺷﻮد. [. 16. ]. ﺣﻔﻆ و ﻧﮕﻬﺪاﺷﺖ ﻓﺮآﯾﻨـﺪي اﺳـﺖ ﮐـﻪ ﻣـﺪﯾﺮﯾﺖ ﺑـﺎ. اﺳﺘﻔﺎده
از ﻋﻮاﻣﻠﯽ ﻫﻤﭽﻮن ﻧﻈﺎم ﭘﺮداﺧﺖ اﺛـﺮﺑﺨﺶ، آﻣـﻮزش و ﺑـﻪ. ﺳـﺎزي،. ارﺗﻘﺎ ﺑﺮ اﺳﺎس ﺷﺎﯾﺴﺘﮕﯽ و اﻋﻄﺎي اﻣﮑﺎﻧﺎت …
مدیریت منابع انسانی – بیمارستان سید الشهداء
– ذخیره شده
شركت در جلسات كمیته منابع انسانی به عنوان عضو و دبیر جلسات; شرکت در جلسات
مدیران ارشد بیمارستان به عنوان عضو كمیته; شركت در سایر كمیته های بیمارستانی …
نگهداشت منابع انسانی از طریق اجرای طرح های حقوق و دستمزد، نظام ارزشیابی و توانمند
سازی نیروی انسانی; توسعه و ارتقاء نظام شایستگی از طریق نظامهای غنی سازی شغل،

17 چالش مهم مدیریت منابع انسانی در صنعت نفت
– ذخیره شده
31 دسامبر 2014 … در گزارش ذیل به اهم موانع موجود در حوزه مدیریت منابع انسانی و نظریه های کارشناسی
برای برون رفت از آن پرداخته می شود. … فرآیند یکپارچه سازی استانداردهای آموزش در
سطح وزارت نفت و لزوم شیوه های واحد در فرآیندهای آموزش مستلزم آماده سازی تمهیدات
زیرساختی و اطلاع رسانی است که در شرایط … ١٣- ابهام خصوصی سازی:
[PDF] ﻫﺎي اﺛﺮﮔﺬار ﺑﺮ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻋﻮاﻣﻞ و ﻣﺆﻟﻔﻪ اﻟ – سامانه مدیریت نشریات …
– ذخیره شده – مشابه
23 فوریه 2015 … ﺳﺎزي و. ﺑﻪ. ﮐﺎرﮔﯿﺮي. ﻨﺎﻓ. وري. اﻃﻼﻋﺎت و ﺳﯿﺴـﺘﻢ. ﻫـﺎي ﺣﺎﺻـﻞ از آن. ﺑﺮاي ارﺗﺒﺎط و ﺣﻤﺎﯾﺖ از ﺣﺪاﻗﻞ دو ﻓﺮد
در اﻧﺠﺎم ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ. ﻫﺎي ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ. ﺷﮑﻞ اﺷﺘﺮاﮐﯽ ﺗﻮﺳـﻂ. آﻧﻬـﺎ. اﻧﺠـﺎم ﻣـﯽ. ﺷـﻮد .]4[. ورﻣـﻦ و
وﻟـﺪﮐﻮﻣﻦ. 2. 2007(. ) ﻣـﺪﯾﺮﯾﺖ. اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ را ﭘﺸﺘﯿﺒﺎﻧﯽ اداري و اﺟﺮاﯾﯽ وﻇﺎﯾﻒ ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑـﺎ
اﺳـﺘﻔﺎده از. ﺎﻓﻨ. وري. ﻫﺎي. اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﮐﺮده. اﻧﺪ .]1[. از ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي اﯾﻦ …
پورتال وزارت امور اقتصادی و دارایی-معاونت امور اقتصادی -معاونین سابق/
– ذخیره شده
30 سپتامبر 2014 … مبانی سازمان و مدیریت; مدیریت رفتار سازمانی; مدیریت منابع انسانی; تئوری های
مدیریت; آشنائی با مدیریت نهادهای انقلابی; مسائل جاری مدیریت; مدیریت سازمانهای
پیچیده; مدیریت استراتژیک منابع انسانی; مدیریت و توسعه سازمان; روابط فرد و
سازمان; رفتار مصرف کننده; برنامه ریزی نیروی انسانی; نظریه های رفتاری …
[PDF] نقشه راه – سازمان اداري و استخدامي كشور
– ذخیره شده – مشابه
نقشه راه اصالح نظام اداری کشور که در 8 برنامه تدوین شده، مبتنی بر رئوس سیاست
های کلی نظام اداری ابالغی. مقام معظم رهبری ….. 4-2- طراحي و پیاده سازي سامانه
الکترونیکي فرايندهاي مديريت منابع انساني بخش دولتي. … رشد و ارتقای نظام مند
تمامی عناصر نظام های مديريتی کشور مبتنی بر مبانی ارزشی، نظری و منطبق با اسناد
. فرادست.
بسته جامع مدیریت منابع انسانی الکترونیک | سرزمین دانش
– ذخیره شده
امروز برای کاهش هزینه¬های اداری و افزایش سرعت ارائه خدمات نیازمند راهکارهای بهتر،
سریعتر و هوشمندانه¬تر مدیریت منابع انسانی هستیم. مدیریت منابع انسانی
الکترونیک ، پاسخی به چالش¬های امروزه مدیریت منابع انسانی است. پیدایش این مفهوم
، اهداف، عملکرد و اثر بخشی حوزه منابع انسانی را دست خوش تحولات زیادی نموده است.
[PDF] اصل مقاله (3616 K) – نشریات دانشگاه علامه
– ذخیره شده
الف) تعریف، اهمیت و روشهای مورد استفاده در برنامه ریزی نیروی. انسانی. با توجه به
اینکه اکثر کتب، مقالات و نوشته های مدیریت منابع انسانی از. حیث توجه به مبانی
نظری برنامه ریزی نیروی انسانی معمولا غنی هستند، به. طور خلاصه به این موضوع در
قالب ارائه یک تعریف، بیان اهمیت و روشهای مورد. استفاده در پیش بینی نیروی
انسانی مورد …
پایان نامه بررسی رابطه بین مدیریت استراتژیک منابع انسانی و …
– ذخیره شده
یافته ها و نتایج: یافته های تحقیق بیانگر وجود رابطه مثبت بین ابعاد مدیریت
منابع انسانی و عمکلرد شرکت های تولیدی شهرستان رشت است. کلید واژه: عملکرد،
مدیریت استراتژیک منابع انسانی، شرکت های تولیدی. فصل اول. کلیات تحقیق. 1-1
) مقدمه. امروزه در نتیجه جهانی سازی، آزاد شدن بازارها و خصوصی سازی، بیشتر محیط های
تجاری، …
[PDF] ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ در ﺷﺮﮐﺖ ﻫﺎي ﺧﺼﻮﺻﯽ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻫﺎي ﭼﺎﻟﺶ
– ذخیره شده – مشابه
روان ﺷﻨﺎﺳﯽ، ﻣﻬﻨﺪﺳﯽ رواﺑﻂ ﺻﻨﻌﺘﯽ، ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺷﻨﺎﺳﯽ، روان ﺷﻨﺎﺳﯽ ﺻﻨﻌﺘﯽ و ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ و ﻧﻈﺮﯾﻪ. ﻫﺎي ﻣﻮﺷﮑﺎﻓﺎﻧﻪ.
ﭘﺴﺖ ﻣﺪرﻧﯿﺴﻢ، ﭘﺴﺖ ﺳﺎﺧﺘﺎر. ﮔﺮاﯾﯽ و … در اﯾﻦ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ . در اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ. ﻓﺮآﯾﻨﺪ. ﻫﺎي ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ
ﺑﺨﺼﻮص. ﻣ. ﺒﺤﺚ ﺟﺬب و ﻧﮕﻬﺪاري ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻌﻨﻮان ﯾﮑﯽ از ﭼﺎﻟﺶ. ﻫﺎي ﻋﻤﺪه و اﺻﻠﯽ. ﺷﺮﮐﺖ. ﻫﺎي
ﺧﺼﻮﺻﯽ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﮔﺮدﯾﺪه و ﻣﻮرد ﺗﺠﺰﯾﻪ و ﺗﺤﻠﯿﻞ ﻗﺮار ﻣﯽ ﮔﯿﺮد. در . اﯾﻦ راﺳﺘﺎ. ﻣﺸﮑﻼت. و ﻣﺴﺎﺋﻞ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﻨﺎﺑﻊ
اﻧﺴﺎﻧﯽ …
مبانی نظری و پیشینه تحقیق خصوصی سازی بیمه – گیتی فایلگیتی …
– ذخیره شده
خصوصی سازی در ایران با هدف افزایش پایه مالیاتی دولت نیز برنامه ریزی شده است.
زیرا اگرچه نظام مالیاتی کشور از توانمندی زیادی برای اخذ مالیات برخوردار نیست اما
در گرفتن مالیات از شرکت های تولیدی امکانات زیادی دارد. دلیل آن نیز شفافیت
نسبی عملکرد آنها در مقابل سایر فعالیت هاست. هدف اصلی برنامه خصوصی سازی
افزایش …
مدیریت منابع انسانی – پاورپوینت های مدیریتی
– ذخیره شده – مشابه
مدیریت منابع انسانی – پاورپوینت های مدیریتی – موضوعات مربوط به مدیریت منابع
انسانی شامل قوانين و مقررات ، اخبار ، مقالات ، حكايت و… … پاورپوينت بررسي رابطه
خصوصي سازي، اشتغال و كارآفريني حجم فایل : 274.09 کیلوبایت. پاورپوينت ایده
های برتر و جامعه … پاورپوینت آشنایی با مبانی خلاقیت و کاربرد آن در نظام پیشنهادها

[PDF] دوره های سازمان و مدیریت
– ذخیره شده – مشابه
سرفصل های آموزشی. تئوري هاي مدیریت و سیر مراحل آن •. تعریف مدیر و سرپرست •.
نقش و جایگاه سرپرستان در سازمان •. وظایف سرپرستان در سازمان •. مهارت هاي مورد نیاز
سرپرستان ) ادراکي، فني، انساني( •. برنامه ریزي و کنترل جهت مدیریت مؤثر در
سازمان •. سازماندهي فعالیت ها •. نظریه هاي موجود در زمینه سرپرستي •. هدایت و رهبري
نیروي …
تاریخچه برنامه های اصلاح نظام اداری در کشور – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
– ذخیره شده
نمونه هاي ديگر اصلاحات بروکراتيک اين دوره عبارت است از جاده سازي، ساخت راه آهن،
گسترش وسايل ارتباطي، آموزش عالي، باز سازي و مدرن سازي پايتخت، اجبار به رعايت
…. اين گزارش كه شامل شناخت دروني نظام اداري كشور در مؤلفه هاي اصلي شامل منابع
انساني، سازماندهي و تشكيلات، روش ها و رويه ها، قوانين و مقررات، منابع و امكانات،
مديريت و …
[PDF] ﻧﻘﺶ اﻧﻌﻄﺎف ﭘﺬﯾﺮي ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﺮ ﺟﺬاﺑﯿﺖ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ اد – فصلنامه مطالعات کمی در …
– ذخیره شده
ﻣﺎﻫﯿﺖ ﻣﺤﯿﻂ ﮐﺎري اﻣﺮوز ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺑﺴﯿﺎر ﭘﯿﭽﯿﺪه و ﻏﯿﺮ ﻗﺎﺑﻞ ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ . رﻗﺎﺑﺖ. -. ﻫﺎي ﭼﻨﺪﮔﺎﻧﻪ ﺑﯿﻦ
ﮐﺴﺐ و ﮐﺎرﻫﺎ. ﺑﺮاﺳﺎس ﭘﺪﯾﺪه. ﻫﺎﯾﯽ ﻫﻤﭽﻮن ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺳﺎزي، آزاد ﺳﺎزي و ﺧﺼﻮﺻﯽ. ﺳﺎزي ﺗﺸﺪﯾﺪ ﺷﺪه اﺳﺖ ….
ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﺮ اﺳﺎس ﻧﻈﺮﯾﻪ. (. راﯾﺖ و. اﺳﻨﻞ. 4،. 1998. ) ﻣﺒﻨﺎي ﻋﻤﻞ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ . اﻧﻌﻄﺎف. ﭘﺬﯾﺮي
ﻣﻬﺎرﺗﯽ اﺷﺎره ﺑﻪ ﻣﯿﺰان ﺑﻬﺮه ﺑﺮداري ﮐﺎرﮐﻨﺎن. از ﺗﻮاﻧﺎﯾﯽ. ﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺧﻮد و ﻧﺤﻮه ﺟﺎﺑﻪ ﺟﺎﯾﯽ ﺳﺮﯾﻊ آﻧﻬﺎ ﺑﺎ اﯾﻦ
ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ.
آموزش و توسعه منابع انسانی
– ذخیره شده – مشابه
کتاب مدیریت آموزش و توسعه منابع انسانی با تأکید بر نظام آموزش ضمن خدمت
شایستگی محور تألیف محمد جوربنیان توسط مؤسسه انتشاراتی آزاداندیشان منتشر شد
. این کتاب با رویکرد آموزشی- کاربردی در ده درس به شرح زیر تدوین شده است و منبع
آموزشی مناسبی برای دوره های آموزشی، مبانی نظری آموزش و منابع انسانی، فرآیند آموزش
و …
[PDF] تحلیل ساختار جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی … – مرکز پژوهشی آرا
– ذخیره شده
ادبیات نظری. در این قسمت، ابتدا به بررسی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از
حیث تاریخچه،. مأموریت ها ورشح وظایف پرداخته می شود. سپس مروری بر ادبیات نظری
….. اسرتاتژی توسعه و چشم انداز برنامه ریزی. 5. جنگل ها و محیط زیست. 6. منابع مالی.
7. بهداشت، تغذیه و رفاه خانواده. 8. امور شهری و خانه سازی. 9. توسعه منابع انسانی. 10.
نگاهي به جايگاه آموزش نيروي انساني در دستگاه هاي اجرايي – Magiran
– مشابه
13 آوريل 2010 … مشخص نبودن مباني نظري نظام آموزشي كاركنان دولت – فقدان حاكميت نگرش سيستمي –
عدم ارتباط منطقي نظام آموزشي كاركنان دولت با ساير نظام هاي مديريت منابع انساني –
فقدان جامعيت طبقه بندي دوره هاي آموزشي اشاره نمود. موارد چهارگانه فوق از عمده ترين
چالش ها و مشكلات آموزشي كاركنان در دوره هاي مختلف بوده و در اين دوره …
ایرنا – برنامه های سید محمد بطحائی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش
– ذخیره شده
12 آگوست 2017 … طرح جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT در آموزش و پرورش – طراحی اساسنامه و مقررات
شبکه های آموزشی – ارزیابی عملکرد برنامه پنج ساله در متوسطه نظری – بررسی جنبه
های عملکرد برنامه پنج ساله دوم – طراحی نظام مدیریت مدرسه محور در نظام آموزشی کشور –
بررسی عوامل موثر بر اثربخشی نظام ارزشیابی مدیران واحدهای آموزشی
[PDF] Microsoft Word – مجله71-حقوق.doc – دانشگاه علوم اسلامی رضوی
– ذخیره شده
خصوصی سازی، پردازشی محوری و افزایشی اثربخشی . … نفوذ مدیریت گرایی. به
نظام عدالت کیفری به تدریج و کندتر از سایر بخش ها صورت گرفت و مهمترین. دلیل آن
، زمینه های سازمانی و تفاوت فرهنگی در نهادهای نظام عدالت کیفری است. دادگاه ها با …. از
نظر عدالت کیفری، مفهوم شناسی عدالت و کارایی و مبانی نظری آن امری ضروری. است.
[PPT] نقشه راه اصلاح نظام اداری
– ذخیره شده – مشابه
ج) معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور مکلف است؛ ضمن اعمال نتایج
اقدامات در نظام ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی ملی و استانی، گزارش اجرای این
برنامه … و سرمایه انسانی رییس جمهور با بهره گیری از تجارب و مطالعات پیشین، اسناد
بالادستی، مبانی نظری و تجربیات سایر کشورها به تبیین عناصر موثر در نظام
مدیریت و …
مبانی نظری بررسی مطابقت نسبت استراتژی های محافظت و … – فراست
– ذخیره شده
12 دسامبر 2017 … مبانی نظری بررسی مطابقت نسبت استراتژی های محافظت و مراقبت نیروی انسانی با
عملکرد کارکنان بیمارستان (6678):اهمیت حفظ و نگهداری کارکنان مبانی … بهبود
بخشیدن به شرایط بقاء سازمان است،زمانی بطور موفقیت آمیز در سازمان اجراء می گردد
که از قبل زمینه فرهنگی مناسب با این نظام بستر سازی شده باشد .
مديريت منابع انساني در هزاره سوم – مقاله های نویسنده
– ذخیره شده – مشابه
ضرورت توسعه منابع انساني و توانمندسازي كاركنان در رويارويي با چالشهاي جهاني،
آسيب شناسي حوزه منابع انساني، رویکردهای توسعه منابع انساني و بالاخره لزوم تدوین
سند راهبردی توسعه منابع انساني سازمان فرهنگی تفریحی از جمله محورهايي است كه
دراین مقاله (که خلاصه ای از مبانی نظری و یافته های تحقیقی پیرامون بررسی چالشهای
حوزه …
الگو و پارادایم مدیریت دولتی نوین ( NPM ) – هلدینگ پرشیان
– ذخیره شده – مشابه
تامين استقلال و انعطاف پذيري; تضمين عملكرد ، كنترل و جوابگويي; تامين خدمات
مورد تقاضاي شهروندان; بهبود مديريت منابع انساني; مطلوب سازي فن آوري اطلاعات;
بهبود … در دنيا چهار مدل براي پياده سازي پارادايم مديريت دولتي نوين شناسايي شده
است كه بر پايه تعميم اصول مديريت بخش خصوصي و علم اقتصاد به حوزه هاي اداره امور
عمومي …
مبانی نظری بررسی مطابقت نسبت استراتژی های … – دانشجوی سرعتی
– ذخیره شده
25 نوامبر 2017 … مبانی نظری و پیشینه پژوهش تاثیر هم ردیفی استراتژی مدیریت منابع انسانی و
استراتژی کلی بر عملکرد سازمان فهرست مطالب: مدیریت استراتژیک منابع انسانی
مقدمه مفهوم سازی مدیریت استراتژیک منابع انسانی تعریف مدیریت استراتژیک
منابع انسانی تئوری های مدیریت استراتژیک منابع انسانی نقش و اهمیت …
[PDF] ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ در داﻧﺸﮕﺎه آزاد اﺳﻼﻣﯽ
– ذخیره شده – مشابه
ﮐﻠﯿﺎت. –. ﺗﺎرﯾﺨﭽﻪ و ﺗﻌﺎ. رﯾﻒ در زﻣﯿﻨﻪ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻧﯿﺮوي اﻧﺴـﺎﻧﯽ و. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ. -2. ﻧﻈﺎﻣﻬﺎي ﻣﻮﺟﻮد در
ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ اﻧﺴﺎﻧﯽ و ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻧﯿﺮوي اﻧﺴﺎﻧﯽ. -3. روش ﻧﻈﺎم ﮔﺮا و ارﺗﺒﺎط ﺗﺌﻮري ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺑﺎ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻧﯿﺮوي اﻧﺴﺎﻧﯽ ﯾﺎ
ﻣـﺪﯾﺮﯾﺖ. ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ. -4. ﻣﻘﺪﻣﻪ اي ﺑﺮ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ و ارﺗﺒﺎط آن ﺑﺎ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻧﯿﺮوي. اﻧﺴﺎﻧﯽ. -5.
ﺳﺎﺧﺘﺎرﻫﺎي ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﯾﺎ ﻧﻤﻮدارﻫﺎي ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ و ﺗﺌﻮري ﺳﺎزﻣﺎن. -6. ﻧﻈﺎم ﻧﮕﻬﺪاري و ﺟﺬب در ﻣﯿﺪﯾﺮﯾﺖ ﻧﯿﺮوي
اﻧﺴﺎﻧﯽ.
[PPT] مديريت منابع انساني
– ذخیره شده
گوش دادن به خواسته های کارکنان و حامی کارکنان بودن نقش اصلی مدیریت منابع
انسانی متخصص است. ….. و توسعه کارکنان را بدانید; مزایای آموزش شغلی را بشناسید
; آموزش و یادگیری را توضیح دهید; نظریه های یادگیری را بدانید; مدل نظام آموزشی
کارکنان را بدانید; فرآیندآموزش کارکنان را بدانید; نیازهای آموزشی سازمانی را تحلیل
کنید.
دوره هاي آموزشي دولتي | فرآزما پردازش
– ذخیره شده – مشابه
۱۰۴۱۵, مدیریت خصوصی سازی, ۴. ۱۰۴۱۶, مدیریت عملکرد, ۹. ۱۰۴۱۷, مدیرت منابع
انسانی, ۱۵. ۱۰۴۱۸, مدیریت منابع, ۹. ۱۰۴۱۹, مدیریت … ۱۰۴۲۷, نظام مدیریت اسلامی, ۶.
دوره های اختیاری. ۱۰۵۰۱, آشنایی با قانون تجارت, ۶. ۱۰۵۰۲, آشنایی با قوانین تجارت
جهانی, ۶. ۱۰۵۰۳, آشنایی با نظریه های پرداخت دستمزد, ۶. ۱۰۵۰۴, IT و بهره وری, ۴. ۱۰۵۰۵,
ابزارهای …
پایان نامه بررسی تأثیرنظام مدیریت عملکرد درتوانمند سازی کارکنان …
– ذخیره شده
واژگان کلیدی: منابع انسانی، مدیریت عملکرد، توانمند سازی، ارزیابی، کنترل،
کارکنان دستگاه‌ های مالی اجرایی. فصل اول. کلیات تحقیق …. هدف تحقیق در درجه اول
بسط مبانی نظری مربوط به موضوع تحقیق است و در درجه دوم ، توانمندی کارکنان
دستگاههای مالی- اجرایی بر اساس شاخص های نظام مدیرت عملکرد است. 2) اهداف کاربردی:
1- برنامه …
مبانی نظری بررسی مطابقت نسبت استراتژی های محافظت و … – اورنج فایل
– ذخیره شده
4 دسامبر 2017 … مبانی نظری بررسی مطابقت نسبت استراتژی های محافظت و مراقبت نیروی انسانی با
عملکرد کارکنان بیمارستان (13338): … بخشی از مقدمه: مفهوم مدیریت استراتژیک
منابع انسانی (SHRM) اندکی پس از توسعه مفهوم مدیریت منابع انسانی (HRM) در
امریکا و در اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970 مطرح گردید. مفهوم HRM ابتدا در …
[PDF] روش های ایجاد انگیزه در کارکنان – بانك اقتصاد نوين
– ذخیره شده – مشابه
علت، صاحب نظران نظریه ها و الگوهای مختلفی در این حوزه ارائه كرده اند. چالش اصلی یک
ســازمان در ایجاد انگیزه کارکنان تعادل میان اهداف آن ســازمان و ارزش های شــخصی
کارکنان است. در ایــن مقالــه دربــاره اهمیــت ایجاد انگیــزش در کارکنان …. پژوهش هــای
فراوانــی در زمینــه. اصــول مدیریــت منابــع انســانی. انجــام گرفتــه اســت. در دنیــای.
[PDF] وري از ﻣﻨﺎﺑﻊ آب ﻫﺎي ﺣﻔﺎﻇﺖ و ﺑﻬﺮه ﺗﺒﻴﻴﻦ ﺑﺎﻳﺴﺘﮕﻲ اﺧﻼق زﻳ
– ذخیره شده
ﻫﺎي ﺣﻔﺎﻇﺖ و ﺑﻬﺮه. وري از ﻣﻨﺎﺑﻊ آب. در راﺳﺘﺎي آﻣﻮزه. ﻫﺎي ﻓﻘﻪ ﻣﺤﻴﻂ زﻳﺴﺖ. ﺳﻌﻴﺪ ﻧﻈﺮي ﺗﻮﻛﻠﻲ. 1. ﭼﻜﻴﺪه.
زﻣﻴﻨﻪ. : آب از ﺟﻤﻠﻪ ﺑﺎ ارزش. ﺗﺮﻳﻦ ﻋﻮاﻣﻞ زﻳﺴﺖ ﻣﺤﻴﻄﻲ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺳﻬﻢ ﺑﺴﺰاﻳﻲ در. ﺣﻴﺎت و ﺳﻼﻣﺖ اﻧﺴﺎن دارد
…. ﻧﻈﺎم ارزش. ﻫﺎي اﻧﺴﺎﻧﻲ، ﺗﺮﻛﻴﺐ ﻣﻲ. ﻛﻨﺪ ﺗﺎ ﭘﻠﻲ ﻣﻴﺎن ﻋﻠﻮم ﺗﺠﺮﺑﻲ و اﻧﺴﺎﻧﻲ ﺳﺎﺧﺘﻪ،. ﺑ. ﻪ اﻧﺴﺎﻧﻴﺖ ﺑﺮاي ﺑﻘﺎ،
ﺗﺪاوم و ﺑﻬﺒﻮد وﺿﻊ ﺟﻬﺎن ﻣﺘﻤﺪن ﻛﻤﻚ ﻛﻨﺪ . ﻣﻮﺿﻮع اﺧﻼق زﻳﺴﺘﻲ ﺑﺮرﺳﻲ ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت اﺧﻼﻗﻲ ﻧﺎﺷﻲ از ﻛﺎرﺑﺴﺖ
رﺷﺘﻪ.
خصوصي سازي – مركز اطلاع رساني و كتابخانه مركزي شركت ملي نفت ايران
– ذخیره شده – مشابه
آیا خصوصی سازی در سال آینده همین گونه پیش می رود؟ آیا دولت کوچک تر می شود؟ آیا
شرایط برای خصوصی سازی بانک ها مهیاست؟ دانه درشت ها در تور سازمان خصوصی سازی
· آیا هدف از خصوصی سازی حفظ منافع ملی است؟ آینده بازار مالی · ابعاد، روند و روشهای
خصوصی سازی بنادر و فعالیت های آن در سطح جهان · ابلاغیه مقام رهبری، مشکل
خصوصی …
سازمان و مديريت – بانک کشاورزی
– ذخیره شده – مشابه
استاندارد بین المللی ایزو 22301: امنیت اجتماعی – سیستم های مدیریت تداوم کسب و
کار- الزامات/ ترجمه محمد فرهومند، 1393. 6. … درآمدی بر نظریه خط مشی گذاری عمومی (
تقابل نظریه عقلانیت گراها و فرااثبات گراها)/ حسن دانایی فرد، 1392. … کلینیک
مدیر یت منابع انسانی پاسخ به سوال ها و مسئله های مدیران ایرانی/ بهزاد ابوالعلایی،
1392.
[PDF] 18- Amozesh.indd
– ذخیره شده
23 جولای 2017 … شورای-توسعه-مديريت-و-سرمايه-انسانی)سازمان-مديريت-و-برنامه-ريزی-کشور( … بهره-
مندي-از-سياست-ها،-راهبردها-و-برنامه-هايي-است-که-بر-مباني-نظري-و-فلسفي-عميق-و-
روش-هاي-متقن-و-عملي-استوار-. باشد. …. نظام-آموزش-و-پرورش-بعنوان-نهاد-مولد-سرمايه-
انساني-داراي-مؤلفه-هاي-کليدي-مانند-دانش-آموز،-منابع-انساني،-فضا-و-.
مبانی نظری بررسی مطابقت نسبت استراتژی های محافظت و مراقبت …
– ذخیره شده
4 دسامبر 2017 … مبانی نظری بررسی مطابقت نسبت استراتژی های محافظت و مراقبت نیروی انسانی با
عملکرد کارکنان بیمارستان (14196):مدیریت منابع انسانی مبانی نظری … بهبود
بخشیدن به شرایط بقاء سازمان است،زمانی بطور موفقیت آمیز در سازمان اجراء می گردد
که از قبل زمینه فرهنگی مناسب با این نظام بستر سازی شده باشد .
[PDF] مدیریت منابع انسانی سبز ” ” یك رویکرد سرمایه گذاری و توسعه پایدار
– ذخیره شده – مشابه
مديريت سبز با بهينه. سازي منابع و كاهش اتالف انرژي در حال گذر از سيستم هاي مالي
مبتني بر صنعت به سمت اقتصاد مبتني بر. استعداد و ظرفيت ها مي باشد. … مباني
نظري. و مروري بر پيشينه پژوهش. مديريت منابع انساني. در عرضه مديريت منابع
انساني مفاهيم و تعاريف. بسياري. صورت گر. فته است كه نقاط مشترك بسياري نيز
دارد.
مبانی نظری جذب نیروی انسانی در سازمانها |41185| سیب
– ذخیره شده
16 ا کتبر 2017 … اصول مدیریت و رهبری نیروی انسانی در نیروی هوایی فرمت فایل: word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات49 فهرست مطالب تقدیر و تشکر چکیده فصل اول: کلیات … (مطالعه
موردی: کارکنان بیمارستان های دولتی و خصوصی استان سمنان) چکیده با توجه به
موضوع تحقیق تحت عنوان بررسی تطبیقی رابطه استراتژی های حفظ و …
طراحي مباني نظام ارزيابي عملكرد سازمان‌هاي فرهنگي – محصولات شوراي …
– ذخیره شده – مشابه
مباني نظري با توجه به ماهيت فرهنگي سازمان‌هاي موضوع طرح، مطالعه مباحث نظري،
مفاهيم و تعاريف مرتبط با فرهنگ، فعاليت‌ها و ارزيابي فرهنگي، ضروري به نظر
مي‌رسد. …. در گزارشي از سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور (طرح ساماندهي امور فرهنگي،
1380) ساختار مديريت فرهنگي كشور برحسب منابع مالي و گستره وظايف و مأموريت‌ها
به سه …
مبانی نظری بهره وری و بهره وری نیروی انسانی | نوب دانلود
– ذخیره شده
16 جولای 2017 … در این بخش با تاریخچه بهره وری و مفاهیم و تعاریف مختلف آن آشنا می شویم، به بهره
وری نیروی انسانی اشاره کرده و عوامل مختلفی که بر بهره وری نیروی انسانی مؤثرند،
نام برده می شوند و بالاخره به … عوامل تاثیرگذار در اجرا و پیاده سازی نظام مدیریت
عملکرد اصول مدیریت عملکرد فرآیند مدیریت عملکرد مزایای مدیریت ع …
اخبار > بررسی تاثیر سیستم های اطلاعاتی بر کاربرد منابع انسانی
– ذخیره شده – مشابه
27 جولای 2015 … با خصوصی سازی ، فصل جدیدی در فعالیت های شرکت مخابرات آغاز گردیده است و
منابع انسانی نقش اصلی در تحقق برنامه های شرکت به عهده خواهند داشت، این …. با
سیستم های اطلاعاتی بر کاربرد منابع انسانی. نظریه پردازان نکات کلیدی مورد توجه
نیومن و هاداس * سه نوع منطقی سیستم های اطلاعات مدیریت (SIS,DSS,SDS).
تحلیل تئوری های خصوصی سازی و تاثیر آن بر اقتصاد دولت
– ذخیره شده – مشابه
در این مقاله ضمن تحلیل این سه نظریه سعی می‌گردد به صورت مختصر به مبانی این
نظرات در ساختار تئوری خصوصی سازی پرداخته شود. … حقوقی و ساختاری برای
شرکت های خصوصی جهت عملکرد آزاد و از این رو افزایش بهره وری و ارزش افزوده بر
اقتصاد از طریق سازماندهی و مدیریت کارآمد شرکت هایی که جهت رقابت در بازار
بایستی تجاری عمل …
نظام آمارهای مالی دولت | مقاله فارسی
– ذخیره شده
26 دسامبر 2017 … نظام آمارهای مالی دولت: (مقاله فارسی) – مقالات مرتبط با نظام آمارهای مالی دولت را چطور
دیدید؟ … [مقاله فارسی] آیا از نوشتن مقاله درمورد نظام آمارهای مالی دولت خسته شدید؟ آن را
از ما بخواهید. ~ مقاله فارسی ~ مقاله فارسی مقاله فارسی: همه جور فایل با عنوان نظام
آمارهای مالی دولت » (مقاله فارسی) نظام آمارهای.
[PDF] عنوان مقاله: چکیده – فصلنامه فرایند مدیریت و توسعه
– ذخیره شده – مشابه
چکیده: مديريت منابع انسانی، شاخه ای از علم مديريت است كه ضمن ايجاد روابط با
كاركنان، … بهبود نظام جبران خدمات كاركنان، مستلزم اهتمام مديريت سازمان به تدوين
سياست های …. درآمد پزشکان، ساعت های کاری،. نوع تخصص پزشک، شرایط. بیمار،
انتخاب و نوع تصمیم بیمار. برای مراجعه به پزشک. روایی نظریه. فراهم کنندگان. اولیه
در بخش های.
مديريت دولتي نوین — نظریه ها، وظایف و رویکردها | Yousef Farahani …
– ذخیره شده – مشابه
مديريت دولتي نوین )نظریه ها ، وظایف و رویکردها( خلهصه برخی از صاحب نظران
مدیریت دولتی نوین را نوعی پارادایم جهانی یا فلسفه اداری ، عده ای آن را انقلبببی
در ….. سازماندهی و تامین منابع انسانی ب( هدایت کارکنان و نظام مدیریت منابع
انسانی ج( کنترل عملکرد آلیسون در مدیریت مؤلفه های درونی بر درون سازمان
تاکید می کند .
نظام اداری توسعه یافته و “کار از راه دور” – تالار گفتگوی – وزارت …
– ذخیره شده
10 ژوئن 2008 … نظام اداری توسعه یافته و “کار از راه دور” (مفاهیم ، نظریه ها ، الگوها ،برنامه ها و راهبردهای
اجرای “الگوی کارازراه دور” درایران) نویسنده: مسلم خانی(مدرس دانشگاه و … با وجود
تغییراتی که در قرن حاضر در نوع کار و زندگی افراد و مدیریت نوین در بستر فناوری
اطلا‌عات به وجود آمده، کار از راه دور به کمک ICT فرم‌های جدیدی را ممکن …
پیشینه تحقیق خصوصی سازی و کیفیت سود
– ذخیره شده
۱- مقدمه ۴ ۲- بخش اول: ادبیات و مبانی نظری ۵ ۲-۱- خصوصی سازی ۵ ۲-۱-۱- تعریف و
مفهوم خصوصی‌سازی ۵ ۲-۱-۲- اهداف خصوصی‌سازی ۷ ۲-۲-۳- روش‌های خصوصی‌سازی ۷ … ۲-۲
-۸- روشهای ارزیابی کیفیت سود ۲۳ ۲-۲-۹- تحلیل کیفیت سود ۲۴ ۳- بخش دوم: سوابق
و پیشینه تحقیق ۲۴ ۳-۱- تحقیقات داخلی ۲۴ ۳-۲- تحقیقات خارجی ۲۸ منابع و مآخذ ۳۳
یداله مهرعلی زاده – سامانه مديريت اطلاعات پژوهشي دانشگاه شهيد چمران اهواز
– ذخیره شده – مشابه
بررسی جایگاه مدیریت دانش در دانشگاه شهید چمران اهواز بر اساس نظریه نوناكا ( (SECIو
رابطه آن با فرهنگ سازمانی , عبداله پارسا : نویسنده اول,یداله مهرعلی زاده : نویسنده دوم
…. بررسی نظام توسعه‌ی منابع انسانی آموزش و پرورش طی برنامه‌ی پنج ساله‌ی سوّم
توسعه‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی كشور (183- 1379): مطالعه‌ی موردی یكی
از …
مرکز پژوهشی مدیریت راهبردی آینده سازان – گواهینامه های آموزشی پژوهشی
– ذخیره شده
مدیریت منابع انسانی، هوش هیجانی، چابکی سازمان، عملكرد سازمان، استراتژی های منابع
انسانی، مديريت دانش، مدیریت تعارض، اثربخشی سازمان، فرهنگ سازمان، تعهد سازمان،
… سازماني، خصوصي سازي، سرمایه اجتماعی، سرمايه‌هاي فكري (سرمايه انساني، سرمايه
ساختاري، سرمايه مشتري)، مدیریت واردات و صادرات، مدیریت هزینه و درآمد، آینده پژوهی،

[PDF] اصل مقاله (290 K)
– ذخیره شده
ﺳﺎزي ﻧﻈﺎم ﺣﺴﺎﺑﺪاري ﺗﻌﻬﺪي در ﺳﻄﺢ ﺑﺎﻻﯾﯽ ﻗـﺮار دارد و د. ر اﯾـﻦ ﺑـﯿﻦ، ﻋﺎﻣـﻞ ﻣﺮﺑـﻮط ﺑـﻪ ﻣـﺪﯾﺮﯾﺖ. ﺑـﯿﺶ.
ﺗـﺮﯾﻦ. و. ﭼﺎرﭼﻮب ﻧﻈﺮي. ﮐﻢ. ﺗﺮ. ﯾﻦ ﻣﯿﺰان ﺗﺄﺛﯿﺮ را ﺑﺮ ﭘﯿﺎده. ﺳﺎزي ﺣﺴﺎﺑﺪاري ﺗﻌﻬﺪي داﺷﺘﻪ اﺳﺖ . واژه. ﻫﺎي.
ﮐﻠﯿﺪي … ﻫﺎي ﺑﺨﺶ ﺧﺼﻮﺻﯽ ﻣﺘﻔﺎوت. اﺳـﺖ . در ﻫﻤـﯿﻦ. راﺳﺘﺎ، ﻣﺴﺌﻮﻻن دوﻟﺘﯽ ﺑﺎﯾﺪ ﺗﺴﻬﯿﻼت ﻻزم ﺑﻪ. ﻣﻨﻈﻮر
اﯾﻔـﺎ. و ارزﯾــﺎﺑﯽ ﻣـــﺴﺌﻮﻟﯿﺖ ﭘﺎﺳــﺦ. ﮔـــﻮﯾﯽ در زﻣﯿﻨــﻪ. ﻫــﺎي. اﻗﺘﺼﺎدي، ﻣﺎﻟﯽ و ﻧﺤﻮه ﻣﺼﺮف ﺑﻬﯿﻨـﻪ ﻣﻨـﺎﺑﻊ
ﻣﺤـﺪود را.
اخلاق حرفه‌اي؛ ضرورتي براي سازمان | معرفت اخلاقي
– ذخیره شده – مشابه
10 فوریه 2011 … با توجه به همين ديدگاه بود که در اين اواخر نيز بحث از اخلاق حرفه‌اي در منابع مديريتي
و بيشتر در آثار و مباحث مربوط به مديريت منابع انساني مطرح مي‌شد.11 … در اين نظام
اخلاقي که روشني‌بخش ديگر نظام‌هاي اخلاقي است، تقرب به خدا و کسب رضايت او آرمان
اخلاق است و دستيابي به عدالت فراگير اجتماعي، آزادي، حرمت انسان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *