دانلود کامل مبانی نظری حسابداری مسئولیت های اجتماعی، حسابداری محیط زیست، حسابداری سبز

Published on Author galaxyfileLeave a comment

مبانی نظری حسابداری مسئولیت های اجتماعی، حسابداری محیط زیست، حسابداری سبز

مبانی نظری حسابداری مسئولیت های اجتماعی، حسابداری محیط زیست، حسابداری سبز
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 15
فرمت فایل docx
حجم فایل 120 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 58

مبانی نظری حسابداری مسئولیت های اجتماعی، حسابداری محیط زیست، حسابداری سبز

فروشنده فایل

کد کاربری 1113

کاربر

مبانی نظری حسابداری مسئولیت های اجتماعی، حسابداری محیط زیست، حسابداری سبز

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری

خلاصه ای از کار:

حسابداری مسئولیت های اجتماعی

از جنبه تعریف مفهوم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی، باید گفت که تعاریف متفاوتی از سوی صاحبنظران و اندیشمندان ارائه شده است که مهمترین و رایجترین آنها به شرح زیر است:

حسابداری مسئولیتهای اجتماعی بخشی از دانش حسابداری است که هدف آن اندازه گیری و گزارشگری اثرات اجتماعی (هزینه ها و منافع اجتماعی) ناشی از فعالیتهای واحد تجاری است و از آنجایی که هر واحد تجاری عضوی از جامعه ای است که در آن فعالیت می کند و به طور مستمر در تعامل با سایر اعضای جامعه است و با استناد به قراردادهای نا نوشته اجتماعی بین اعضای جامعه که برای حفظ منافع تمامی اعضا وضع شده اند ، ضرورت دارد، واحد تجاری از تعهدات و مسئولیتهای خود آگاه باشد و آنها را محدود به حفاظت منافع سهامداران نداند، بلکه تعهدات و مسئولیتهای دیگری در قبال سایر گروههای اجتماع از قبیل اعتبار دهندگان ، کارکنان، مشتریان و فروشندگان و گروههای موجود در جامعه و همچنین محیط زیست پیرامون خود احساس کند. برای مثال در سیستم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی، گزارشگری نتایج عملیات واحد تجاری محدود به روش سنتی مقابله درآمد با هزینه ها نخواهد بود‌، بلکه ضرورت دارد که دامنه این مقابله گسترش یابد و هزینه ها و منافع واحد تجاری را نیز در بر گیرد (رضایی، 1383).

………………………..

– مفهوم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی

آرا و نظرات مختلفی در رابطه با مفهوم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی و همچنین وجه تسمیه آن وجود دارد. از نظر مفهوم، گروهی آن را بخشی از حسابداری مالی می‌دانند و اجرای آن را با گسترش دامنه حسابداری مالی امکانپذیر می دانند و یا به عبارتی از نظر این گروه حسابداری مسئولیتهای اجتماعی تنها گسترش ساده ای از نقش حسابداری سنتی است . در حالی که گروه غالب عقیده دارند که سیستم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی، اصول ، قواعد و مفاهیم خاص خود را دارد ، به گونه ای که می توان آن را یک موضوع کاملا جداگانه مانند حسابداری مدیریت‌، حسابداری بهای تمام شده ، حسابداری دولتی و غیره دانست که هدف آن مواجهه با مسائل اجتماعی زیر است :

1. ارزیابی تاثیر اجتماعی فعالیتهای واحد تجاری؛

2. اندازه گیری هزینه ها و تعهدات اجتماعی واحد تجاری؛

3. اندازه گیری منافع اجتماعی واحد تجاری؛

4. فراهم آوردن یک سیستم اطلاعاتی درون و برون سازمانی که در امر ارزیابی تاثیرات اجتماعی واحد تجاری کمک کند.

اما از جنبه نامگذاری نیز عده ای آن را حسابداری اجتماعی و گروهی آن را حسابداری اجتماعی واحد تجاری نامیده‌اند‌، اما اصطلاح رواج یافته، همان حسابداری مسئولیتهای اجتماعی است (رئیسی، 1381).

…………………

-مفروضات سیستم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی

چهار فرض اساسی سیستم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی عبارت‌اند از :

1 – هر واحد تجاری در قبال جامعه پیرامونی خود تعهداتی دارد که پایبند به انجام آنهاست.

2 – منابع اقتصادی اجتماع کمیاب و محدود است ، پس ضرورت دارد در به کارگیری و استفاده از آنها حداکثر بهره‌وری حاصل آید، به گونه ای که منافع اجتماعی حاصل از مصرف آنها بیش از هزینه های اجتماعی شود.

3 – کالاهایی که قبلا رایگان بوده اند، دیگر اینچنین رایگان در دسترس قرار نمی گیرند . مثلا آب و هوای پاکیزه اغلب نیازمند مخارج سنگین ناشی از مقررات مربوط به کنترل آلودگی محیط زیست و عملیات خود پالایی است، پس واحد تجاری باید در ازای استفاده از آنها منافعی را در اختیار اجتماع قرار دهد.

4 – از حقوق مسلم جامعه است که از میزان تعهدات اجتماعی، واحد تجاری نسبت به خود و همچنین مقدار انجام شده آنها آگاهی یابد و این آگاهی لازم است براساس اصول و مبانی گزارشگری حسابداری صورت گیرد.

اما در رابطه با اصول و مفاهیم اساسی سیستم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی، باید گفت که این اصول تا حدود زیادی همان اصول و مفاهیم سیستم حسابداری مالی است، ولی لازم است، تعدیلی در آنها صورت گیرد تا هماهنگ با اهداف سیستم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی شود . برای مثال در حسابداری مالی لازم است دامنه شمول مفهوم شخصیت حسابداری گسترش یابد و در بر گیرنده جامعه پیرامون واحد تجاری گردد و یا گسترده مفهوم معامله حسابداری باید شامل معاملات بین واحد تجاری از یک طرف و جامعه پیرامونی خود به عنوان طرف دیگر شود و همچنین سود حسابداری شامل هزینه ها و منافع اجتماعی واحد تجاری شود تا پس از آن بتوان بازده اجتماعی سرمایه‌گذاری را محاسبه کرد (کیانی، 1387).

………………….

– اهداف حسابداری مسئولیت های اجتماعی

– تولید و ارائه کالاها و خدمات سودمند برای جامعه (کارکرد تولیدی)

– توزیع عادلانه امکانات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی بین گروه های اجتماعی (کارکرد توزیعی)

با توجه به این دو کارکرد رامانتان[1] (1976) سه هدف را برای حسابداری مسئولیت های اجتماعی عنوان کردک

1- تعیین و اندازه گیری خالص انتفاع و مشارکت اجتماعی واحد تجاری طی دوره مالی از طریق محاسبه هزینه ها و منافع اجتماعی واحد تجاری.

2- تعیین ارتباط استراتژی و عملیات جاری واحد تجاری با معیارهای اجتماعی: با بکارگیری حسابداری اجتماعی مشخص می شود که واحد تجاری در ایفای تعهدات اجتماعی تا چه اندازه موفق است و عملیات روزمره اش تا چه حد با اهداف و معیارهای از پیش تعیین شده اجتماعی مطابقت دارد.

3- ارائه اطلاعاتی در مورد هدف ها، سیاست ها و برنامه های اجتماعی واحد تجاری.

………………..

– سیر تکاملی نظریه های مربوط به حسابداری مسئولیت های اجتماعی

3 نظریه در ارتباط با مسئولیت های اجتماعی شرکت ها وجود دارد:

1- نظریه میلتون فریدمن[2]

این نظریه از تئوریهای کلاسیک اقتصادی نشأت می گیرد و توسط میلتون فریدمن در دهه 1960 ارائه شد . بر اساس این مفهوم شرکت فقط یک هدف دارد و آن به حداکثر رساندن سود و به تبع آن حداکثر کردن ثروت سهامداران است . البته این هدف تا جایی پذیرفته شده و قابل حمایت است که در قالب یک چارچوب اخلاقی و حقوقی باشد.

2- نظریه گلاتیر و باندر[3]

این نظریه در دهه 1970 ارائه شده است . بر اساس این نظریه مدیران شرکتها در به حداکثر رساندن سود باید به اهداف اجتماعی نیز توجه کنند و تصمیماتی اتخاذ نمایند که بین حقوق سهامداران ، کارکنان ، مشتریان و عرضه کنندگان کالا و عامه مردم تعادل ایجاد کنند تا در نتیجه آن یک پیوستگی بین منافع و ملاحظات متعدد ایجاد شود و این پی وستگی ها تنها راهی است که شرکت را از هدف حداکثر نمودن سود در دراز مدت مطمئن می سازد.

3- تعادل میان منافع مالکان و جامعه

بر اساس این نظریه حداکثر کردن سود نقطه پایانی اهداف مؤسسه نیست . بنابراین مدیران باید به جای تلاش در جهت حداکثر کردن سود به دنبال سطح مناسبی از سود باشند که هم سود کسب شود و هم سطح مناسبی از اهداف اجتماعی تأمین گردد.

………………………..

– محدودیت های حسابداری مسئولیت های اجتماعی

بسیاری از تعاملات و معاملات اجتماعی در بازار معاملات اقتصادی نمایان نیستند و قابلیت اندازه گیری به پول را ندارند . حسابداری سیستمی است که بر اساس آن عملیات و رویدادها، ابتدا در غالب زبان پول تعریف شده و سپس اندازه گیری می شوند . اما اکثر معاملات و مسائل اجتماعی و زیست محیطی در گلوگاه اندازه گیری با محدودیت موا جه میشوند . مفهوم اندازه گیری حلقه ارتباطی محیط پیرامون و اجتماع با دنیای حسابداری است . چنانچه بتوان معاملات ، عملیات یا رویدادی را به واحد پول اندازه گیری نمود می توان یک جایگاه کمی برای آن در محیط حسابداری تعریف کرد و بعد از پردازش آن به استفاده کنندگان گ زارش نمود اما بسیاری از رویدادها و مسائل اجتماعی وزیست محیطی مفاهیمی ذهنی و غیر عینی هستند و قابلیت اندازه گیری که اولین گذرگاه برای وارد شدن به دنیای حسابداری است را ندارد در نتیجه اگر نتوان رویدادی را اندازه گیری کرد قابل پردازش شدن در فرایند حسابدار ی نیست و خروجی سیستم حسابداری که گزارشدهی می باشد با محدودیت مواجه می شود . رویدادها و معاملات اجتماعی 3 اثر بدنبال دارد:

……………….

– مزایای حسابداری مسئولیت های اجتماعی

– بسیاری از سرمایه گذاران، اعتبار دهندگان و تحلیل گران مالی برای ایجاد رابطه با واحدهای اقتصادی )رمایه گذاری، اعتباردهی و ..) اطلاعات حسابداری زیست محیطی و اجتماعی را نیز مورد توجه قرار می دهند و این اطلاعات در تصمیم گیری های آنان مربوط و مؤثر است.

– حسابداری زیست محیطی و اجتماعی ابزاری برای مشروعیت بخشیدن به فعالیتهای سازمان در اجتماع خواهد بود . بدین معنی که اجتماع نیز تحت تأثیر فعالیتهای سازمان قرار دارد بنابراین گزارشگری زیست محیطی و اجتماعی فعا لیتهای سازمان باعث می شود که ذینفعال اجتماعی اطمینان یابند که سازمان در فعالیتهای خود منافع آنها را نیز مد نظر قرار می دهد در نتیجه فعالیتهای سازمان را نیز به عنوان بخشی از اجتماع و تعاملات آن به رسمیت بشناسد.

……………………

– روش های گزارشگری حسابداری مسئولیت های اجتماعی

برای ارائه اطلاعات این نوع حسابداری سه روش وجود دارد:

الف) گزارشگری حسابداری مسئولیت های اجتماعی شرکت به صورت کیفی

در این سیستم گزارشگری اثراتی که تعاملات و روابط شرکت با جامعه و محیط پیرامون دارد به صورت توصیفی و در صورت امکان از طریق نمودار و جداول ارائه و افشا می گردد . چنین سیستم گزارشگری بسیار ساده و ابتدائی ترین شیوه گزارشگری در حسابداری زیست محیطی و اجتماعی است . مزیت این سیستم گزارشگری سادگی بیان اطلاعات می باشد . اما یکی از معایب اساسی آن عدم وجود یک مقیاس برای اندازه گیری ک می این اثرات می باشد .چنین شیوه گزارش گری بدلیل نداشتن استانداردواحد برای ارائه اطلاعات شکل سلیقه ای به خود می گیرد . در نتیجه ممکن است بنابر نظر تهیه کننده اطلاعات بخشی از آن حذف و حتی برخی اطلاعات گمراه کننده ارائه گردد . همچنین عدم ارائه اطلاعات زیست محیطی و اجتماعی به صورت کمی موجب میشود تا اقشار اجتماعی نتوانند خالص انتفاع خود را از فعالیتهای شرکت تعیین کنند.

…………………

– مفاهیم حسابداری مسئولیت های اجتماعی

– معاملات اجتماعی

معاملات اجتماعی،معاملات و مبادلات متقابل بین واحد تجاری و جامعه پیرامون آن است که نتیجه ای از تصمیمات و اقدامات اقتصادی واحد تجاری و جامعه پیرامون اوست. ویژگی این نوع معاملات این است که در بازار معاملات اقتصادی نمایان نیستند. شناسایی گزارشگری معاملات اجتماعی به صورت خالص تأثیرات آن در قالب سود خالص دوره مالی،معیار مناسبی برای بررسی تأثیر اجتماعی واحد تجاری است. (جعفری،1372).

……………………

– شاخه های حسابداری مسئولیت های اجتماعی

– محیط زیست

در عصر حاضر با توجه به وجود برخی از محدودیت های زیست محیطی به ویژه در تجارت جهانی و تنگ شدن عرصه رقابت همگان بر این موضوع توافق دارند که مدیران واحد های تجاری تحت فشار فزاینده ای هستند که نه تنها باید هزینه های عملیاتی را کاهش دهند بلکه باید تاثیرات زیست محیطی حاصل از فعالیت های عملیاتی خود را نیز به حداقل برسانند . این اعمال فشار از طرف گروهایی نظیر سهامداران دولت رسانه های گروهی مصرف کنندگان سرمایه گذاران و دیگر سازمان ها اعمال می شود .

شرکت ها برای کاهش تاثیرات زیست محیطی فعالیت های عملیاتی خود چاره ای به جز این ندارند که اطلاعات مربوط به هزینه های زیست محیطی را نیز در بر حساب ها و تصمیمات خود وارد کنند .

مطالعات اخیر نشان می دهد که با وجود اندازه و اهمیت خیلی زیاد هزینه های زیست محیطی این هزینه ها توسط مدیران نادیده گرفته شده اند زیرا اطلاعات ارائه شده توسط سیستم حسابداری سنتی در این زمینه عموما ناقص غیر قابل فهم و نا مربوط بوده است .

حسابداری زیست محیطی سازمان را به ابزاری مجهز می کند که در سیستم حسابداری سنتی تجدید نظر کرده و آن را به گونه ای اصلاح نماید که بتواند اطلاعات مربوط به هزینه های زیست محیطی را پرادزش و به گونه ای مناسب گزارش و در اختیار مدیران قرار دهد . سیستم حسابداری زیست محیطی مبتنی بر اندیشه تحول حسابداری کلاسیک و تکمیل آن است . در این راستا باید هزینه های ناشی از آلودگی و رفع آن به عنوان تابعی از تولید یا خدمات نیز در کنار سود و هزینه حاصل از خود کالاها و خدمات محاسبه شود . حسابداری زیست محیطی می تواند حلقه ارتباطی بین مدیران زیست محیطی و حسابداران ایجاد و هر دو گروه را تشویق کند که با کار در کنار یکدیگر به سویی حرکت کنند که در آینده هم عملکرد مالی و هم عملکرد زیست محیطی شرکت بهتر شود (ماتیو[4]، 1995).

………………

-ماهیت حسابداری محیط زیست

همواره تصورغلطی دربارة ماهیت اساسی حسابداری محیط زیست توسط بسیاری از حسابداران وجود دارد لذاحسابداری محیط زیست كه گزارشهای آن به طور شفاف مورد قبول واقع شود ،هنوز وجود ندارد. درحسابداری، هر گزارشی از ارزشهای دارائی ، تخمین بدهیها ، اعلام سود ، تخمین هزینه ها یا ارزیابی مالی اختیارات سرمایه گذاری جایگزین در حالت رویه ای وبه تنهایی ممكن است درست باشند لیكن در كل وروی هم رفته این اطلاعات صحیح نباشند . قضاوتها و قوانین در هر رویه ای همراه با گزینش حسابدار بوده و بر پایه قضاوت وروش گزینشی ، پی آمدها ی اقتصادی ، اجتماعی ومحیط زیستی مختلفی عاید خواهد شد . پژوهشهای سالهای اخیر به طور متقاعد كنند ه ای اثبات می كنند كه حسابداری به دقت ، پیچیده شده است .

سود حسابداری معنی كاملی نسبت به تئوری سود اقتصادی ندارد.به طوری كه سود حسابداری را نتیجه قضاوت حسابداران نامیده اند .و این باور به وجود آمده است كه اعمال حسابداری بازتاب زمینه اجتماعی سازمانها نیست.وصرف گزارش صورتهای مالی بوسیله شركتها بیانگر ماهیت سرمایه داری این سازمانها است .سیستم كنترل حسابداری وبودجه بندی داخل سازمانها معمولا بازتاب قدرت توزیع وفرهنگ توزیع منابع در سازمان تفسیرمی شود . وبه طور با اهمیتی آگاهی فزاینده ای درباره اینكه حسابداری در حال ساخت وتشكیل واقعیتهای اجتماعی است ، بوجودآمده است به طوری كه عصاره حیاتی هر سازمانی ومرز وحدود تعریف شده ای از آن، با سیستم حسابداری آن هم راستا وهم سوی است ،یعنی سیستم حسابداری هر سازمانی بازتابی از عصاره وكل سازمان است . به همین دلیل سازمانها درطول حیات خود، سیستم حسابداری شان را بازبینی می كنند چرا كه میزان موفقیت آنها باسیستم حسابداری شان قضاوت می شود. بنابراین گفتمان های اجتماعی درباره سازمانها وموفقیتهایشان واثر بخش بودن وقابل قبول بودن فعالیتهای سازمانها همگی از فعالیتهای حسابداری قابل تشخیص است. سومین مطلب اینكه حسابداری فعلی به شكل خلاصه كاربرد اقتصاد نئوكلاسیك سنتی است .بنابراین قسمتی ونه همة محدودیتهای اقتصادی قراردادی عرضه گر نیرویی برابر برای حسابداری قراردادی است .كه هر دو علاقه مند به تغییرات مالكیت دارائی بر حسب وجوه نقد ودربرگیرنده مفروضات محدودی از اخلاقیات بوده وهر دو پیامدهای اجتماعی ومحیطی فعالیتها را در زمینه ای كه دارای بهای مشخصی نیستند ، نادیده می گیرند . در چنین پیرامونی است كه براساس نیاز ، دانه های حسابداری اجتماعی ومحیط زیستی كاشته می شوند.

…………………..

معانی متفاوت حسابداری زیست محیطی

اصطلاح حسابداری زیست محیطی سه معنی مجزا دارد:

حسابداری درآمد ملی

حسابداری درآمد ملی مقیاسی از اقتصاد کلان است و می تواند اطلاعاتی در مورد اندازه کیفیت و ارزش منابع مصرف شده ملت و یا یک قوم برای هر دو گروه منابع قابل تجدید و غیر قابل تجدید ارائه کند . اصطلاح حسابداری زیست محیطی ممکن است به این زمینه اقتصاد ملی اشاره داشته باشد . در این زمینه حسابداری زیست محیطی حسابداری منابع طبیعی نیز نامیده می شود . واژه حسابداری منابع طبیعی نیز نامیده می شود . واژه حسابداری منابع طبیعی پس از وارد کردن جنبه های زیست محیطی در سیستم حسابداری ملی مطرح می شود .

……………………

– منابع انسانی

حسابداری منابع انسانی عبارت است از معیارها و استانداردهای اندازه گیری نیروی انسانی در یک سازمان صنعتی، بازرگانی یا خدماتی با توجه به تجزیه و تحلیل کمی و کیفی اینگونه سرمایه گذاریها. به عبارت ساده تر یک موسسه صنعتی یا بازرگانی باید از ارزش سرمایه گذاری در نیروی خود آگاه باشد. همچنین بتواند نرخ بازگشت این سرمایه را نیز محاسبه کند و بداند که آیا بازده سرمایه گذاری رضایت بخش است یا خیر؟ حسابداری منابع انسانی در واقع کاربرد مفاهیم و روشهای حسابداری در محدوده ی مدیریت نیروی انسانی است. این حسابداری معیارسنجی و گزینش هزینه و ارزشگذاری نیروی انسانی به عنوان منابع اصلی هر موسسه است، این هزینه ها، نظیر سایر هزینه ها، از بخشهای جاری و سرمایه ای یا به تعبیر دیگر هزینه های مستقیم و غیر مستقیم تشکیل میشود.
…………………..

– هزینه های اجتماعی

هزینه های اجتماعی و هزینه‌های اقتصادی هر واحد تجاری نشئت گرفته از تعهدات اجتماعی و اقتصادی واحد تجاری است؛ تعهداتی که ممکن است به دلیل الزامات قانونی و یا خواسته ارادی واحد تجاری باشند . اما مشکلی که تهیه کنندگان گزارشهای اجتماعی با آن روبه‌رو هستند، مربوط به تفکیک این دو نوع هزینه است. زیرا اختلاط و امتزاج برخی از اینگونه تعهدات با یکدیگر، مشکلاتی را در کشیدن خط فاصل بین آنها ایجاد می کند. برای مثال هزینه‌های تحقیق و توسعه و یا هزینه های مربوط به افزایش ضریب ایمنی محصول می‌تواند به عنوان هزینه اجتماعی در نظر گرفته شوند ، در حالی که از طرف دیگر ممکن است به عنوان یک هزینه اقتصادی در نظر گرفته شوند که به قصد افزایش حجم فروش و توانایی رقابت بیشتر با سایر تولید کنندگان باشد و یا هزینه های مربوط به آموزش کارکنان ممکن است به منظور فراهم کردن فرصتی برای پیشرفت علمی کارکنان در نظر گرفت که در این صورت یک نوع هزینه اجتماعی است، در حالی که می توان اینگونه هزینه ها را به عنوان هزینه های اقتصادی نیز نگاه کرد که به قصد افزایش بهره وری و در نهایت افزایش سودآوری صورت گرفته باشند.

………………..

– عدم هماهنگی بین استقرار ضوابط و استانداردهای موجود

در جمهوری اسلامی ایران سازمان حسابرسی به عنوان یک نهاد دولتی متولی تدوین استانداردهای حسابداری و حسابرسی است. درسال های اخیر این نهاد با تشکیل کمیته ها و گروه های کاری تخصصی در تدوین و نشر استانداردهای جدید حسابداری و حسابرسی بسیار فعال بوده است. اما هنوز حوزه های بسیاری وجود دارند که در آنها هیچ گونه استانداردی در ایران وجود ندارد. یکی از این حوزه ها حسابداری و حسابرسی محیطی و اجتماعی است. تدوین یک استاندارد خاص در هر کشوری رابطه مستقیم با زیرساخت های اقتصادی و قوانین و مقررات حاکم بر آن کشور دارد؛ چرا که در صورت نبود مجری قانونی قدرتمند برای اعمال یک استاندارد حرفه ای هر نوع فعالیتی در این زمینه با شکست مواجه خواهد شد. بنابراین باتوجه به ضرورت تدوین چنین استانداردهایی ضروری است که نهادهای قانون گذار و سازمان بورس و اوراق بهادر زمینه تدوین چنین استانداردهایی را فراهم كنند و سازمان حسابرسی نیز گروه های کاری متخصص برای مطالعه و کار روی این حوزه ها تشکیل دهد.

……………………..

– عدم آگاهی و خودکنترلی مدیران در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی

ترویج خودکنترلی در سازمان، به عنوان یکی از مکانیزم‌های اصلی کنترل، از مباحثی است که بنیان آن بر اعتماد، اخلاق و ارزش‌های فردی قرار دارد. ترویج خودکنترلی باعث کاهش هزینه‌های ناشی از روش‌های کنترل مستقیم شده و موجب بهبود سود می‌شود. این مستلزم تعهد کامل اعضا به تیــم، مسئولیـت‌پذیری همـــه اعضای تیم و داشتن احترام و اعتماد بین آن‌ها و مدیریت است.

……………

– مشکلات ساختاری و سازمانی

جهان سوم، كشورهای درحال توسعه، جوامع روبه رشد و یا ممالك جنوب، همه عناوینی برای توصیف گروهی از كشورهاست كه دارای تشابهات اقتصادی، سیاسی، اداری، اجتماعی، فرهنگی، فنی و تكنولوژیك هستند. این……………..

– فقدان مسئولیت و پاسخگویی اجتماعی در سازمانهای اداری

ازجمله وظایف سازمانهای تولیدی ، صنعتی و خدماتی هر جامعه اهمیت دادن و توجه به رفاه جامعه و انجام حمایتهای لازم از مردم است. در این رابطه، احساس مسئولیت صاحبان سرمایه و مدیران، و شیوه نگرش آنان به………….

– آثار مثبت رعایت مسئولیت‌های اجتماعی بر عملکرد و موفقیت سازمان

اخلاق بر فعالیت انسان‌ها تأثیر قابل توجهی دارد و لازمه عملکرد مناسب، تعهد و مسئولیت‌پذیری کارکنان است. صاحب‌نظران باور دارند که اگر کارکنان بر این باور باشند که با آنان رفتاری عادلانه و منصفانه می‌شود، شاید تمایل بیشتری داشته باشند که بار (کاری) بیشتری را تحمل کنند. همچنین، مدیریت ارزش‌های اخلاقی در محیط کار، موجب مشروعیت اقدامات مدیریتی شده، انسجام و تعادل فرهنگ سازمانی را تقویت می کند، اعتماد در روابط بین افراد و گروه‌ها را بهبود می‌بخشد و با پیـروی بیشتر از استانداردها، موجب بهبــود کیفیت محصولات و در نهایت افزایش سود سازمان می‌شود.

گرچه حاکمیت اخلاق کار بر سازمان، منافع زیادی برای سازمان از بعد داخلی از جنبه‌های بهبود روابط، افزایش جو تفاهم و کاهش تعارضات، افزایش تعهد و مسئولیت‌پذیری بیشتر کارکنان، افزایش چندگانگی و کاهش هزینه‌های ناشی از کنترل دارد ولی از دیدگاه مسئولیت اجتماعی نیز از راه افزایش مشروعیت سازمان و اقدامات آن، التزام اخلاقی در توجه به اهمیت ذی‌نفعان، افزایش درآمد، سودآوری و بهبود مزیت رقابتی، و… توفیق سازمانی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

………………

– وضعیت کنونی حسابداری مسئولیت های اجتماعی در دنیا

در سالهای اخیر گوناگونی زیادی در افشاگری های محیط زیستی واجتماعی شركتها در کشورهای غربی بوجود آمده است .این گزارشها درسطح گسنرده ای هم از نظر حجمی وهم پیچیدگی رشد داشته اند .

بویژه درزمان اخیر افزایش قابل توجهی درتعداد پژوهشهای مفید و موثردر رابطه با قراردادهای اجتماعی ومشروعیت سازمانها بوجود آمده است .

در دنیای اقتصادی امروز غرب ،تمامی ورودی ها از محل محیط زیست كرة زمین بوده وتمامی خروجی ها به عنوان ضایعات وكالاهای انتشار یافته ومحصولاتی با عمر پایان یافته است كه محیط زیست باز می گردند .از این نظر، سازمان موفق ،سازمانی است كه بیشترین تاثیر وتخریب را بر محیط زیست داشته باشد .حسابداری تنها آنجایكه بتواند این تاثیررا به عنوان عناصری قابل تقویم به پول برآورد كند، آنها رااندازه گیری كرده و شناسایی می كند. به عبارتی زمانی كه بتواند قیمت تمام شده آنها را بدست بیاورد، آنها را شناسایی خواهد كرد وچون برای اغلب عناصر تخریب كننده محیط زیست قیمتی نمی توان برآورد كرد ، بدین دلیل كنار گذاشته می شوند. درحالیكه چنین محاسبه ای كامل نیست . ولی موفقیت از جنبة حسابداری در كسب سود بیشتر و تنزل محیط زیست با هم در تقابل هستند . به طوری كه سود اقتصادی در این شرایط با تنزل محیط زیست ، افزایش می یابد. به نظر می رسددر سیستم فعلی حسابداری تخریب بی رویة محیط زیست بایستی دنبال شود.

………………

منابع

بازرگان ،عباس وزهره سرمدوالهه حجازی،1376،روش تحقیق در علوم رفتاری ،تهران:نشر آگه.

جعفری، م. 1372. تئوری حسابداری اجتماعی. نشریه بررسیهای حسابداری، شماره 5 ، صص 13-15.

خاكی ،غلامرضا،(1387)،روش تحقیق با رویكرد به پایان نامه نویسی ،تهران :بازتاب.

خوش طینت، م و راعی، ح. 1383. تأثیر ارائه اطلاعات حسابداری اجتماعی بر تصمیم گیری سرمایه گذاران. بررسی حسابداری و حسابرسی، سال یازدهم، شماره 37، صص 73-92.

………………..

…………………..


[1]– Ramanathan

[2]– Milton Fridman

[3]– Glautier and Bunder

[4]– Mathews

جهت دیدن فایلهای بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید.
http://ofmasweblog.ofmas.ir/
http://cerodownload.cero.ir/
http://parsdanesh.sidonline.ir/
http://mefile.sellu.ir/
http://mefile.filenab.com/

مبانی نظری حسابداری مسئولیت های اجتماعی، حسابداری محیط زیست …
– ذخیره شده
20 نوامبر 2017 … حسابداری سبز,حسابداری محیط زیست,حسابداری مسئولیت های اجتماعی,مبانی نظری,
مبانی نظری حسابداری محیط زیست,مبانی نظری حسابداری مسئولیت های اجتماعی،
حسابداری محیط زیست، حسابداری سبز. این مقاله منتشر شده در تاریخ : 2017-11-20
18:01:35 دانلود مقاله، پروژه فایل پروژه اصلی مقاله ی مبانی نظری …
[PDF] حسابداری محیط زیست
– ذخیره شده – مشابه
سیـاست. های. حسـابداری. محیـط. زیست. به. وجود. آمد. ). رسولی. ،. 6831. (. مفهوم
حسابداری مح. یط زیست. ) green- environmental accounting. (:. محیط زیست به
معنای تمام اجسامی است که اطراف ما را. احاطه نموده است اما معنای امروزی این واژه عبارت از،
پدیده ای پیچیده و. درهم تنیده است که شامل محیطهای اجتماعی ،زیست شناختی و
فیزیکی می شود .
مبانی-نظری-حسابداری-مسئولیت-های-اجتماعی،-حسابداری-محیط-زیست …
– ذخیره شده
محصولاتی که دارای عبارت ‘مبانی-نظری-حسابداری-مسئولیت-های-اجتماعی،-حسابداری-
محیط-زیست،-حسابداری-سبز’ هستند. مبانی نظری حسابداری مسئولیت های اجتماعی،
حسابداری محیط زیست، حسابداری سبز · مبانی نظری حسابداری مسئولیت های اجتماعی،
حسابداری محیط زیست، حسابداری سبز. قیمت: 27,000 تومان. توضیحات دانلود.
[PDF] ﺣﺴﺎﺑﺪاري ﻣﺤﯿﻂ زﯾﺴﺖ ﭘﻮر ﻣﺤﻤﺪرﺿﺎ ﻣﻬﺮﺑﺎن دﮐﺘﺮ اﺳﺘﺎدﯾﺎر
– ذخیره شده – مشابه
ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﺣﺴﺎﺑﺪاري ﻣﺤﯿﻂ زﯾﺴﺖ. ﺗﻌﺮﯾﻒ ﺣﺴﺎﺑﺪاري ﻣﺤﯿﻂ زﯾﺴﺖ. ﺣﺴﺎﺑﺪاري ﻣﺤﯿﻂ زﯾ. ﺴﺖ در ﺑﺮ ﮔﯿﺮﻧﺪة.
ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﻗﻮاﻋﺪي اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﻮﺟﺐ ﺑﻬﺒﻮد ﺗﻮان. ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺣﺴﺎﺑﺪاري ﺑﺮاي ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ، ﺛﺒﺖ و ﮔﺰارﺷﮕﺮي آﺛﺎر ﻧﺎﺷﯽ از
ﺗﺨﺮﯾﺐ … ﻫﺎي زﯾﺴﺖ ﻣﺤﯿﻄﯽ را ﻣ. ﯽ. ﺗﻮان ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﺗﺼﻤﯿﻢ. ﮔﯿﺮي. ﻫﺎي ﺗﺠﺎري. ﺑﻬﺘﺮ، ﺳﺮﻣﺎﯾ. ﻪ. ﮔﺬاري در
ﻓﻨﺎوري ﺳﺎزﮔﺎرﺗﺮ ﺑﺎ ﻣﺤﯿﻂ. زﯾﺴﺖ (ﺻﻨﺎﯾﻊ ﺳﺒﺰ) و ﻃﺮاﺣﯽ. دوﺑﺎرة. ﻓﺮآﯾﻨﺪﻫﺎ و ﻣﺤﺼﻮﻻت ﺗﻮﻟﯿﺪي ﺑﻪ ﻃﻮر ﻗﺎﺑﻞ
ﻣﻼﺣﻈﻪ.
[PDF] PDF: پایان نامه حسابداری محیط زیست (حسابداری سبز) |33035| گیگ
– ذخیره شده
3 روز پیش … ﮔﯿﮓ [33035] در اﯾﻦ ﺳﺎﯾﺖ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﯿﺪ ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ ﺣﺴﺎﺑﺪاری ﻣﺤﯿﻂ زﯾﺴﺖ (ﺣﺴﺎﺑﺪاری ﺳﺒﺰ). ﺗﻮﺿﯿﺤﺎت: …
green accounting q. ﺣﺴﺎﺑﺪاری زﯾﺴﺖ ﻣﺤﯿﻄﯽ q. ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ ﺣﺴﺎﺑﺪاری q. ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎی زﯾﺴﺖ ﻣﺤﯿﻄﯽ q.
ﺣﺴﺎﺑﺪاری ﺳﺒﺰ q. ﭘﺮوژه ﺣﺴﺎﺑﺪاری q. ﮐﺎرﺑﺮد ﺣﺴﺎﺑﺪاری ﻣﺤﯿﻂ q. ﺣﺴﺎﺑﺪاری ﻣﺤﯿﻂ زﯾﺴﺖ q …. زﯾﺴﺖ
دﯾﺪﮔﺎﻫﻬﺎی ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﻣﺨﺎرج ﻣﺤﯿﻂ زﯾﺴﺖ ﺣﺴﺎﺑﺪاری ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎی ﻣﺤﯿﻂ زﯾﺴﺖ ﻫﺰﯾﻨﻪ.
حسابداری اجتماعی| منابع علمی|ایبوک|مقاله انگلیسی|ترجمه|مبانی نظری
– ذخیره شده
های حسابداری اجتماعی و محیط زیست (دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه)
H249-مقاله انگلیسی حسابداری ترجمه شده 2016 : بررسی سیستم های حسابداری
مشتری به عنوان یک منبع مزیت رقابتی پایدار (دانلود … ایجاد در 30 بهمن 1395; 4.
PWH15- نمونه پاورپوینت رشته حسابداری : بررسی موارد خاص در مدیریت حسابداری
اجتماعی …
[PDF] بررسی عوامل مؤثر بر اجرای حسابداري محیط زیست – پژوهشنامه اقتصاد و …
– ذخیره شده – مشابه
9 مه 2015 … هدف پژوهش حاضر، بررسی مبانی نظری مورد نیاز برای اجرای حسابداری محیط زیست در
شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق. بهادار تهران … در اولویت بندی فرضیه ها، این
نتیجه حاصل شدکه کلیۀ متغیرهای مورد بحث بر حسابداری محیط زیست مؤثر هستند.
عالوه بر …. تأکید بر مسئولیت اجتماعی حرفۀ حسابداری بحث تازه ای.
تاثیر حسابداری زیست محیطی بر شاخص های مالی و عملیاتی شرکت‌های …
– ذخیره شده – مشابه
نتایج نشان دهنده تأثیر حسابداری محیط زیست بر شاخص های مالی و عملیاتی شرکت ها
شامل میزان تولید شرکت‌های تولیدی، میزان کاهش تولید ضایعات، کمک‌های … قابلیت
پاسخگویی نظام حسابداری نسبت به مسئولیت اجتماعی واحدهای انتفاعی” در ارتباط
با گزارشگری اجتماعی شرکتها و تعیین چارچوب نظری، اهداف و مقاصد پیش گفته
است.
جایگاه حسابداری محیط زیست و تأثیر افشای هزینه ها بر سودآوری شرکت ها
– ذخیره شده
تئوري هاي افشاي اطلاعات زيست محيطي و اجتماعي. 11. مبانی نظری تحقیق: 13. مفهوم
حسابداری محیط زیست.. 13. حسابداري زيست محيطي. 15. تاريخچه حسابداري محيط
زيست: 16. حسابداری سبز. 18. حسابداری محیط زیست عملکردگرا 21. محیط زیست و
رشد اقتصادی.. 25. رابطه‌ی حسابداری و محیط زیست.. 26. حسابداری سبز و سیستم‌های

[PDF] زیست محیطی اجتماعی و حسابداری مقدمه افزون جمعیت و محدود بودن منابع …
– ذخیره شده
فاصله زمانی سال های. 1971. تا. 1980. را زمان شروع اولیه طرح مبحث حسابداری محیط
زیست در قالب. حسابداری مسئولیت های اجتماعی می دانند. در فاصله سال های. 1981. تا.
1990 …. شده آنها آگاهی یابد و این آگاهی الزم است بر اساس اصول و مبانی. گزارشگری.
حسابداری صورت گیرد . [. 3. ] حو. ز. ه های حسابداری اجتماعی. و زیست محیطی. چهار حو.
حسابداری مدیریت زیست محیطی با رویکرد یکپارچه برای طراحی تولید …
– ذخیره شده – مشابه
از سال 1990 حمایت از محیط زیست و تولید سبز از مؤلفه های مهم در کسب و کار مدرن
تلقی می شود. امروزه دولت ها … حسابداری مدیریت زیست محیطی با رویکرد یکپارچه
برای طراحی تولید سبز با استفاده از تحلیل سلسله مراتبی فازی. مقاله 2، دوره …. (
1393). مبانی نظری مسئولیت اجتماعی شرکت ها ، مجله حسابداری مدیریت، سال هفتم،
شماره 22 .
عوامل بازدارنده توسعه حسابداری محیط زیست در ایران – تبیان
– ذخیره شده
در شماره 17 این نشریه مقاله‌ای تحت عنوان «حسابداری محیط زیست» به قلم همین
نویسندگان به چاپ رسید که در آن به مبانی نظری و نحوه استانداردگذاری برخی از
کشورها در برخورد با مسائل ….. 4- خوش طینت، محسن، حسابداری مسئولیتهای اجتماعی،
فصلنامه علمی و پژوهشی بررسیهای حسابداری، سال سوم، شماره 10 و 11، زمستان 1373 و
بهار 1374.
2017 , 2018 مقاله بیس حسابداری | دانلود مقاله بیس … – LinkedIn
– ذخیره شده
15 نوامبر 2017 … برای دانلود مقاله بیس حسابداری مناسب برای موضوعات پایان نامه های حسابداری و
حسابرسی بر روی لینک های ذیل کلیک نمایید. لیست کامل>>>>> مقالات بیس
حسابداری … مقاله بیس مسئولیت اجتماعی شرکت · مقاله بیس حسابداری ارزش
منصفانه … مقاله بیس حسابداری محیط زیست · مقاله بیس حسابداری سبز · مقاله بیس

حسابداری مسئولیت اجتماعی – کاناز اسپید
– ذخیره شده – مشابه
به دلیل عدم توجه به منافع سایر گروههای اجتماع و همچنین اثرات زیست محیطی ناشی از
فعالیتهای واحد تجاری، در اوایل دهه شصت میلادی مفهوم جدیدی به نام حسابداری
مسئولیتهای اجتماعی (SRA=SOCIAL RESPONSIBILITY ACCOUNTING) در مباحث
نظری حسابداری مطرح شد و نویسندگانی از اروپا، کانادا و استرالیا از قبیل آندرسن،
موبلی و لین …
پایان نامه مسئولیت اجتماعی شرکتها | HIARTICLE
– ذخیره شده
پایان نامه مسئولیت اجتماعی شرکتها,مدیریت بازرگانی,دانلود پروژه پایان تحصیلی,
دانلود پایان نامه,حسابداری,پایان نامه,مقاله,پروژه,شرکتها,دانلود پایان نامه … SOCIALL
RESPONSIBILITY)(CSR ) یعنـی رویــــــه هـای باز و شفاف کسب و کار، یعنی
روشهایی که مبتنی بر ارزشهای اخلاقی و احترام به کارکنان، جامعه و محیط زیست می
باشد.
مقاله نقش حسابداری و حسابرسی محیط زیست در دستیابی به توسعه …
– ذخیره شده
بنابراین مدیران در چارچوب تئوری مسئولیت های اجتماعی شرکت ها(CSR) و جهت
دستیابی به توسعه پایدار(SD)، می توانند سیستم های مدیریت محیط زیست(EMS) را
در شرکت ها مستقر نموده و با استفاده از اطلاعات سیستم حسابداری محیط زیست(EAS)
و سیستم حسابداری مدیریت محیط زیست(EMAS) تصمیماتی را اتخاذ نمایند که منجر
به …
حسابداری محیط زیست یا حسابداری سبز – گروه حسابداری
– مشابه
در سال 1976 تفسیر شماره 14 توسط هیئت تدوین استانداردهای حسابداری تحت عنوان
برآورد مبلغ یک زیان منتشر شد ولی هیچ گونه اظهار نظری در مورد به تاخیر انداختن
ثبت هزینه های زیست محیطی نکرد. خسارتهای ضایعات به منابع منجر به افزایش
تقاضای جامعه جهت برقراری قانون دراین مورد شد . کنگره آمریکا در پاسخ به این موضوع
قانون …
محيط زيست
– ذخیره شده
… اقتصادي و ملاحظات محيط زيستي – تكنولوژي، مصرف انرژي و اقتصاد محيط زيست –
كارايي و بهره وري سبز در صنايع مختلف – مبانی نظری اقتصاد محیط زیست – روش ها و
فنون در اقتصاد محیط زیست – مسائل و مشکلات روش های موجود – برآورد خسارت، هزینه های
خارجی و سایر – اقتصاد سبز ملی و حسابداری زیست محیطی – مبانی نظری حقوق محیط …
[PDF] ﺗﺤﻠﻴﻠﻲ – ﻣﺮوري ﻣﻘﺎﻟﻪ
– ذخیره شده – مشابه
6 مارس 2014 … زﻳﺴﺖ. اراﺋﻪ. ﻣﻲ. ﻛ. ﻨﺪ . ﻣﺮوري ﺑﺮ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي و ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ. : ﺣﺴﺎﺑﺪاري زﻳﺴﺖ. ﻣﺤﻴﻄﻲ. از اواﺧﺮ ﺳﺎل.
1970. ﻣﻴﻼدي. ﻣﻮرد ﺗﻮﺟﻪ ﻗﺮار. ﮔﺮﻓﺘﻪ و ﺗﺎﻛﻨﻮن. در ﺑﺎره. آن ﺑﺤﺚ. ﻫﺎي زﻳﺎدي ﺷﺪه. اﺳﺖ . ﻫﺪف … ﮔﺎﻣﻲ ﻣﺜﺒﺖ.
ﺑﺮاي. ﺣﻔﻆ. ﻣﺤﻴﻂ. زﻳﺴﺖ. و ﺳﻼﻣﺖ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺑﺮدارﻧﺪ . واژه. ﻫﺎي ﻛﻠﻴﺪي. : ﺣﺴﺎﺑﺪاري زﻳﺴﺖ. ﻣﺤﻴﻄﻲ. ،. ﺣﺴﺎﺑﺮﺳﻲ
اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ،. ﻗﻮاﻧﻴﻦ ﻣﺎﻟﻴﺎﺗﻲ . 1. ﻛﺎرﺷﻨﺎس. ارﺷﺪ. ﺣﺴﺎﺑﺪار. ي. ﻣاز. ﺆ. ﺳﺴﻪ. آﻣﻮزش. ﻋﺎﻟ.
مسئولیت اجتماعی و پایداری شرکت‌ها – برهان سیستم پاسارگاد
– ذخیره شده
25 ژانويه 2015 … به دلیل عدم توجه به منافع سایر گروه‌های اجتماع و همچنین اثرات زیست محیطی ناشی از
فعالیت‌های واحد تجاری، در اوایل دهه 1960 مفهوم جدیدی به نام حسابداری مسئولیت‌های
اجتماعی در مباحث نظری حسابداری مطرح شد و نویسندگانی از اروپا، کانادا و استرالیا
از قبیل آندرسن، موبلی و لیناوس در نوشته‌های خود به آن اشاره‌هایی کرده‌اند.
SID.ir | امکان سنجي پياده سازي گزارشگري زيست محيطي در ايران
– ذخیره شده – مشابه
سيستم هاي اطلاعات حسابداري (AIS) به دليل نقش با اهميتي که در درون واحدهاي تجاري
دارند، با ورود اين تعاريف و الزامات جديد، مورد تحول جدي قرار گرفته اند و مفاهيمي از
جمله … ابتدا مباني نظري حسابداري و گزارشگري عملکرد محيطي را بر اساس مفاهيم
حاکم بر حسابداري زيست محيطي، دستورالعمل ها و رهنمودهاي گزارشگري پايداري مورد
بررسي …
تماشا | مقاله انگلیسی حسابداری 2016: سیستم های اطلاعات حسابداری در …

► 0:13
21 نوامبر 2017 – 13 ثانيه
برای دانلود مقاله انگلیسی حسابداری 2016: سیستم های اطلاعات حسابداری در زمینه های حسابداری اجتماعی و محیط زیست به ادرس ذیل مراجعه نمایید …
[PDF] پایداری نظری گزارشگری چارچوب
– ذخیره شده
مقاله قصد داریم با. نگاهی. کوتاه. به. اصول تئوری ذینفعان. ،. گزارشگری پایداری. که
اطالعات سودمند برای تصمیم. گیری ذینفعان مختلف را فراهم. می. آورد را. معرفی و آن را
از جنبه. های مختلف مورد بررسی قرار دهیم. حسابداری پایدار مستلزم توجه. عملکرد
سازمان. به عنوان. شهروند شرکتی. ،. از جهات. مختلف اقتصادی. ،. اجتماعی و. زیست.
محیطی.
آریا ویدئو | مقالات ترجمه شده حسابداری محیط زیست و حسابداری سبز

► 0:19
1 نوامبر 2017 – 19 ثانيه
مقالات ترجمه شده حسابداری محیط زیست و حسابداری سبز.
[PDF] فصلنامه – جامعه حسابداران رسمی

12 ژوئن 2017 … امکان توسعه ی بازار کار و عالوه بر آن امکان ایفای نقش مؤثرتر در زمینه ی مسئولیت
اجتماعی حسابرسان، تعامل بیش تر. با نهادهای اجتماعی و فزونی تأثیرگذاری بر روند
شفافیت اقصادی در کشور، مهم ترین فرصت های پدیدآمده برای حسابداران. رســمی اســت
. اما برای این …… و گروه هــای موجــود. در جامعــه و همچنین محیط زیســت.
محیط زیست
– ذخیره شده – مشابه
مبانی نظری اقتصاد محیط زیست – روش ها و فنون در اقتصاد محیط زیست – مسائل و
مشکلات روش های موجود – برآورد خسارت، هزینه های خارجی و سایر – اقتصاد سبز ملی و
حسابداری زیست محیطی – مبانی نظری حقوق محیط زیست – مراجع و روند قانونگذاری در
محیط زیست – مسائل و مشکلات قوانین موجود – قانونگذاری در سطح بین المللی – روش های
اجرای …
مقاله و تحقیق در مورد حسابداری محیط زیست – کارشناسی ارشد حسابداری …
– ذخیره شده – مشابه
کارشناسی ارشد حسابداری:حامد علیزاده – مقاله و تحقیق در مورد حسابداری محیط زیست –
کارشناسی ارشد حسابداری: دانلود مقالات مختلف انگلیسی و فارسی رشته حسابداری و
مدیریت. … بهای تمام شده های اجتماعی از بهای تمام شده های معمول شرکت متفاوت است و
این گونه بهای تمام شده ها از ضربات وارده به جامعه نتیجه می شود. چارچوب حسابداری
محیط …
اولین کنفرانس ملی مهندسی، علوم اجتماعی و محیط زیست – Symposia.ir
– ذخیره شده
… و محیط زیست – رشد و توسعه اقتصادی و ملاحظات محیط زیستی – تکنولوژی، مصرف
انرژی و اقتصاد محیط زیست – کارایی و بهره وری سبز در صنایع مختلف – مبانی نظری
اقتصاد محیط زیست – روش ها و فنون در اقتصاد محیط زیست – مسائل و مشکلات روش های
موجود – برآورد خسارت، هزینه های خارجی و سایر – اقتصاد سبز ملی و حسابداری زیست …
حسابداري محيط زيست – حسابداري مدرن
– ذخیره شده – مشابه
در سال 1976 ، تفسير شمارة ( 14) توسط هيئت تدوين استانداردهاي حسابداري تحت
عنوان برآورد مبلغ زيان منتشر شد ولي هيچ اظهار نظري در مورد به تاخير انداختن ثبت
هزينه هاي زيست محيطي نكرد. در نهايت قانون حفاظت و بازيافت منابع محيط زيست در
سال 1976 و قانون جامع مسئوليت، غرامت و بدهي محيط زيست در سال 1980 ميلادي
تصويب شد …
نهمین کنفرانس بین المللی اقتصاد و مدیریت – پایگاه اطلاع رسانی …
– ذخیره شده
13 ژانويه 2017 … آخرین دستاوردهای علمی حسابداری ایران و جهان، سیستم های اطلاعات حسابداری، نقش
اطلاعات حسابداری در تصمیم گیری مدیران و بهبود اقتصاد کشور، اطلاعات …
حسابداری سبز و مباحث محیط زیست، اخلاق حرفه ای و تحقق حسابداری آرمانی، نقش
حسابداری درایجاد تحول اقتصادی، حسابداری سنجش، مسئولیت بودجه ریزی بر …
پايان نامه هاي دفاع شده – پرديس البرز دانشگاه تهران
– مشابه
دکتر جعفر رزمي, ارائه مدل رياضي در زنجيره تأمين و توليد سبز با هدف كاهش مخاطرات
زيست محيطي با تاكيد بر آلودگي هاي آب در صنعت نفت و پتروشيمي استان تهران,
مهندسي صنايع ….. دکتر محمد مرادي, بررسي مقايسه اي نسبت هاي ريسك مالي و مديريت
سود در بورس اوراق بهادار تهران, حسابداري, کارشناسي ارشد, مجيد باقري, ۱۵۰۲۹۳۴۴۸.
مقاله حسابداری زیست محیطی ( مقالات , مطالب عمومی , موضو عات …
– ذخیره شده – مشابه
30 مارس 2010 … حسابداری زیست محیطی ( مقالات , مطالب عمومی , موضو عات حسابداری , حسابداری سبز(
محیط زیست) مقدمه در عصر حاضر باتوجه به وجود برخی از محدودیتهای زیست محیطی به
ویژه در تجــارت جهـانی و تنگ شدن عرصه … یك واحد انتفاعی دركنار مسئولیتهای
اقتصادی ناچار است مسئولیت محیطی و یا اجتماعی را نیز بپذیرد.
انجمن پسماند – کنفرانس بین المللی کشاورزی، محیط زیست و منابع …
– ذخیره شده
15 آوريل 2017 … مبانی نظری اقتصاد محیط زیست – روش ها و فنون در اقتصاد محیط زیست – مسائل و
مشکلات روش های موجود – برآورد خسارت، هزینه های خارجی و سایر – اقتصاد سبز ملی و
حسابداری زیست محیطی – مبانی نظری حقوق محیط زیست – مراجع و روند قانونگذاری در
محیط زیست – مسائل و مشکلات قوانین موجود – قانونگذاری در سطح بین …
[PDF] سنجش اصول مسئولیت اجتماعی شرکت ها با رویکرد استاندارد …
– ذخیره شده
نشان داد که تمامی ابعاد به جای عوامل تأثیرگذار بر استقرار استاندارد مسئولیت
اجتماعی در شرکت مورد مطالعه در حد متوسط. قرارداشته و با وضعیت مطلوب فاصله …
خــود، همــواره بــا چالش هــای زیســت محیطــی، بهداشــتی. و ایمنــی و بحــران هــای
اجتماعــی …. اسـتراتژي تجـاري و حسـابداري بـا هـدف افزایـش عملكـرد. اجتماعــی و
محیطــی در کنــار …
دانلود جدیدترین مقالات ترجمه شده اقتصاد و حسابداری – ترجمه فا
– ذخیره شده – مشابه
جدیدترین مقالات انگلیسی حسابداری و اقتصاد با ترجمه: دانلود رایگان مقاله
انگلیسی و خرید ترجمه آماده تایپ شده ورد رشته های علوم اقتصادی و حسابرسی. …
ارتباط بین مسئولیت اجتماعی شرکت و عملکرد رقابتی در SME های اسپانیایی:
شواهد تجربی از دیدگاه سهامداران (نشریه الزویر) Relationship between corporate
social …
بررسی نقش ویژگی‌های شرکت و حاکمیت شرکتی در مشروعیت سازمانی
– ذخیره شده
پورعلی و حجامی [1] به بررسی «رابطه بین افشای مسئولیت اجتماعی و مالکیت نهادی
در شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس اوراق بهادار تهران» پرداختند. یافته‌های‌ پژوهش نشان
داد‌ افشای مسئولیت اجتماعی، میزان افشای اطلاعات مربوط به روابط کارکنان، تولید و
محیط‌ زیست، رابطۀ‌ معنادار منفی با مالکیت نهادی دارند؛ در حالی که بین میزان افشای …
[PDF] ﺣﺴﺎﺑﺪاري آب Water accounting
– ذخیره شده – مشابه
ﺣﺴﺎﺑﺪاري آب. ﺒﻣ. ﺘﻨﯽ ﺑﺮ اﺳﺘﺎﻧﺪارد. ﺑﻪ. ﺷﮑﻞ و روﺷﯽ ﻣﺸﺎﺑﻪ ﺑﺎ ﺣﺴﺎﺑﺪاري ﻣﺎﻟﯽ. ﺷﮑﻞ ﮔﺮﻓﺖ. و اﺳﺘﺎﻧﺪاردﻫﺎﯾﯽ
ﺑﺮاي آن. ﺗﺪوﯾﻦ. ﺷﺪ . ﺣﺴﺎﺑﺪاري آب ﺗﻮﺳﻂ ﺷﺮﮐﺖ ﻫﺎ ﺑﻪ اﺳﺘﻔﺎده ﮐﻨﻨﺪﮔﺎن، ﮔﺮوه. ﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ …
ﻣﺤﻘﻘﯿﻦ در ﺳﺎل ﻫﺎي. 1971. ﺗﺎ. 1995. در زﻣﯿﻨﻪ ﺗﺌﻮري اﻧﺘﻘﺎدي ﺑﯿﺎن ﺷﺪ. ه. آن اﺳﺖ ﮐﻪ. ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺣﺴﺎﺑﺪاري
اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و. ﻣﺤﯿﻂ زﯾﺴﺖ ﻏﺎﻟﺒﺎً وﺿﻌﯿﺖ ﻣ. ﻮﺟﻮد را ﺑﻪ ﭼﺎﻟﺶ ﻧﮑﺸﯿﺪه، ﺑﻠﮑﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﻪ ﻣﻮارد اﻓﺸﺎ در ﮔﺰارﺷﮕﺮي
ﭘﺮداﺧﺘﻪ.
کارشناسی ارشدحسابداری-مقالات تخصصی – حسابداری محیط زیست
– ذخیره شده – مشابه
در سال 1976 افزايش خسارت هاي زيست محيطي، كنگره آمريكا را برآن داشت در پاسخ به
تقاضاي جامعه، قانون حفاظت و بازيافت منابع محيط زيست را به تصويب برساند و به
دنبال آن نيز در سال 1980 قانون فدرال تحت عنوان قانون جامع مسئوليت، غرامت و بدهي
محيط زيست به تصويب رسيد. در سال 1990 ميلادي، هيأت تدوين استانداردهاي
حسابداري …
اولین کنفرانس بین المللی مخاطرات طبیعی و بحران های زیست محیطی …
– ذخیره شده – مشابه
اولین کنفرانس بین المللی مخاطرات طبیعی و بحران های زیست محیطی، راهکارها و چالش
ها توسط شرکت کیان طرح دانش – مرکز تحقیقات منابع آب دانشگاه شهرکرد در تاریخ …
ها در شهرها ایمنی ، بهداشت و محیط زیست شهری طراحی شهری، بهسازی منظر و محیط زیست
نقش و جایگاه فضای سبز در طرح‌‌های توسعه و عمران شهری و روستایی اصول و مبانی …
معرفی رشته حسابداری – دانشگاه فردوسی مشهد
– ذخیره شده – مشابه
طول متوسط دوره کارشناسی رشته حسابداری با کارآموزی 5 سال است و کلید دروس آن در
9 ترم برنامه ریزی شده است. طول هر ترم 18 هفته فعال آموزشی میباشد. هر واحد درسی
بصورت نظری 18 ساعت و هر واحد کار آموزی حداقل 54 ساعت در طول نیمسال (18 هفته )
خواهد بود. کارآموزی عموماً در واحدهای بازرگانی، تولیدی، دولتی، موسسات حسابرسی با
نظر …
همایش بین المللی جامع حسابداری |محورهای همایش
– ذخیره شده – مشابه
دومین همایش بین المللی حسابداری، اقتصاد و بانکداری با هدف بررسی اثر حسابداری
مدیریت استراتژیک بر موفقیت مالی سازمان ها، رسیدن به نوآوری ها در سیستم های
حسابداری … مبانی فلسفی و نظری حسابداری; حسابداری، فرهنگ و توسعه دانش مالی;
نقش راهبری شرکتی در فرهنگ سازمانی و بهبود گزارشگری مالی; نقش‌آفرینی
حسابداری و …
لیزینگ سبز، توسعه، حفاظت پایدار از محیط زیست – انجمن ملی …
– ذخیره شده – مشابه
طرح لیزینگ سبز اولین بار در ایران توسط شرکت لیزینگ اقتصاد نوین با رویکرد
مسؤولیت پذیری اجتماعی معرفی شده است. طرحی که با هدف کمک توام به صنعت و
محیط زیست کشورمان طراحی شده و اهدافی فراتر از کسب منافع سازمانی دارد. این طرح در
قالب مسئولیت های اجتماعی شرکت لیزینگ اقتصاد نوین و مشتریان این شرکت
تعریف …
سومین کنفرانس ملی شهرسازی،معماری ،عمران و محیط زیست
– ذخیره شده
عمران و توسعه پایدار شهری: مهندسی عمران و توسعه پایدار- برنامه ریزی، مدیریت و
طراحی شهری- حمل و نقل و زیرساخت های شهری- شهرسازی و توسعه شهری پایدار. ….. فنون
در اقتصاد محیط زیست – مسائل و مشکلات روش های موجود – برآورد خسارت، هزینه های
خارجی و سایر – اقتصاد سبز ملی و حسابداری زیست محیطی – مبانی نظری حقوق محیط
زیست …
پرسشنامه تاثير پذيري ميزان کارايي انتقال دانش از عوامل سازماني …
– ذخیره شده
نقش معافیت های های مالیاتی برتوسعه باشگاه های کوچک ورزشی از دیدگاه مدیران
باشگاه ها و کارشناسان ورزش · تاثیر کیفیت درک شده و اعتبار برند بر ابعاد ارزش
ویژه برند سبز. پرسشنامه تاثير پذيري ميزان کارايي انتقال دانش از عوامل سازماني،
فرهنگ و ساختار سازماني. پرسشنامه تاثير پذيري ميزان کارايي انتقال دانش از عوامل

میهن ترجمه: بانک مقالات انگلیسی با ترجمه فارسی
– ذخیره شده – مشابه
پیکر بندی دیالوژیک سیستم های اطلاعات حسابداری در زمینه های حسابداری اجتماعی و
محیط زیست: درس هایی از، و برای امور مالی خرد · پیکر بندی دیالوژیک سیستم های
اطلاعات حسابداری در زمینه های حسابداری اجتماعی و محیط زیست: فـرمت ترجمه : word
رشــــــتـــــــه : حسابداری تعداد صفحات ترجمه : 41 صفحه قيمت ترجمه : 23800 تومان.
بانک مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی: دانلود اصل مقاله +خرید ترجمه
– ذخیره شده – مشابه
پیکر بندی دیالوژیک سیستم های اطلاعات حسابداری در زمینه های حسابداری اجتماعی و
محیط زیست: درسهایی از امور مالی خرد · پیکر بندی دیالوژیک سیستم های … بقاء
باکتریهای اسید لاکتیک پروبیوتیک بر روغن زیتونهای سفره سبز مخمر در طول
بسته بندی در کیسه های پلی اتیلن در ۴ و ۲۰ سانتی گراد · بقاء باکتریهای اسید
لاکتیک …
فلامینگو | دانلود اهمیت اخلاق و مسئولیت های اجتماعی مدیران -کامل و جامع
– ذخیره شده
16 دسامبر 2017 … باپیشرفت صنعت وتکنولوژی بالطبع تغییرات محیط واجتماع تأثیرات شرکتها
برجامعه مورد توجه قرارگرفته است ازآنجائیکه گردانندگان شرکتها مدیران هستند و …
برترین فایل پایان نامه کارشناسی حسابداری مسئولیت های اجتماعی از حضور شما
عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را …
بررسی و ارزیابی حسابداری محیط زیست |56501| پارا دانلود
– ذخیره شده
22 ا کتبر 2017 … مجموعه فعالیتهای است که با افزایش در توان سیستم های حسابداری (سنتی) موجب می
گردد تا آثار ناشی از آلودگی و تخریب محیط زیست، شناسایی، اندازه گیری و … طرح
ابتدایی حسابداری مسئولیتها و اجتماعی (Social Aceouny); 1990-1981: ادبیات
حسابداری از حسابداری مسئولیتهای اجتماعی بدست حسابداری محیط زیست …
[PDF] ﻣﺒﺘﻨﯽ دﯾﺪﮔﺎه :ﻫﺎ ﺛﯿﺮ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺑﺮ ﻧﻮآوري در ﺑﻨ – فصلنامه علوم مدیریت ایران
– ذخیره شده – مشابه
ﻮآوري اراﺋﻪ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ . ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي. در ﺳﺎل. ﻫﺎي اﺧﯿﺮ، ﻣﺘﺨﺼﺼﺎن و ﻣﺪﯾﺮان ﺗﻮﺟﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮي را ﺑﻪ ﻣﻔﺎﻫﯿﻢ
راﻫﺒﺮدي ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ. اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻣﻌﻄﻮف. داﺷﺘ. اﻧﺪﻪ . ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺑﻨﮕﺎه ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﺷﺮاﯾﻄﯽ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﻣﯽ. ﺷﻮد
….. ﺑﻨﺎﺑﺮ ﻧﻈﺮﯾ. ﮥ. ﻫﺎر. ت، اﯾﻦ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪي. ﻫﺎ ﺑﻪ ﺳﻪ. دﺳﺘ. ﮥ. ﻧﻮآوري ﻣﺴﺘﻤﺮ. 7. ، ﻧﺰدﯾﮑﯽ ﺑﻪ ذﯾﻨﻔﻌﺎن و اﯾﺠﺎد ﭼﺸﻢ.
اﻧﺪاز ﻣﺸﺘﺮك ﺗﻘﺴﯿﻢ ﻣﯽ. ﺷﻮﻧﺪ . در. ﭘﮋوﻫﺸ. ﯽ ﺗﺠﺮﺑﯽ ﺑﺎ ﺑ. ﻪ. ﮐﺎرﮔﯿﺮي. داده. ﻫﺎي زﯾﺴﺖ. . ﻣﺤﯿﻄﯽ و ﺣﺴﺎﺑﺪاري
ﺷﺮﮐﺖ.
همایش های آبان ماه : اطلاع رسانی همایش ها ، سمینارها ، کنفرانس ها
– ذخیره شده – مشابه
همایش های دینی و مذهبی · همایش های تاریخی و گردشگری · همایش های جغرافیا و زمین
شناسی · همایش های بازاریابی و تبلیغات · همایش های تربیت بدنی · همایش های جامعه
شناسی · همایش های پزشکی و سلامت · همایش های محیط زیست · همایش های برق و
الکترونیک · همایش های مکانیک و صنایع · همایش های علمی و آموزشی · همایش های اجتماعی
و اقتصادی.
جایگاه حسابداری محیط زیست و تأثیر افشای هزینه ها بر سودآوری …
– ذخیره شده
14 نوامبر 2017 … تئوری های افشای اطلاعات زیست محیطی و اجتماعی. 11. مبانی نظری تحقیق: 13. مفهوم
حسابداری محیط زیست.. 13. حسابداری زیست محیطی. 15. تاریخچه حسابداری محیط
زیست: 16. حسابداری سبز. 18. حسابداری محیط زیست عملکردگرا 21. محیط زیست و
رشد اقتصادی.. 25. رابطه ی حسابداری و محیط زیست.. 26. حسابداری …
مبانی نظری و پیشینه تحقیق مسئولیت اجتماعی سازمان|2il
– ذخیره شده
مبانی نظری و پیشینه تحقیق مسئولیت اجتماعی سازمانتوضیحات:موضوع مسئولیت
اجتماعی از مباحث جدیدی است که مورد توجه محققان و دانشجویان رشته مدیر. … مواردی از
قبیل بازاریابی سبز، مسئولیت اجتماعی سازمان، مسئولیت پذیری اجتماعی کارکنان
و …. همگی گویایی این امر هستند. … مسئولیت در قبال برنامه های اجتماعی و محیط
زیست
رشته حسابداری – دانشکده علوم مالی
– ذخیره شده – مشابه
135, یاسمن علی اصفهانی, بررسی تاثیرنوع بانک(دولتی و غیر دولتی) بر حسابداری
و گزارشگری مسئولیت اجتماعی بانکها در ایران, 1394/06/30. 136, مهسا غفاریان,
بررسی رابطه سبز بودن زنجیره تامین شرکت های تولیدیپذیرفته شده در بورس اوراق
بهادار تهران با ارزش این شرکت ها, 1394/06/22. 137, محسن دوستی, شناخت عوامل مؤثر
بر …
حسابداري محيط زيست – پورتال پدیدا
– ذخیره شده – مشابه
6 فوریه 2011 … یک واحد انتفاعی درکنار مسئولیتهای اقتصادی ناچار است مسئولیت محیطی و یا
اجتماعی را نیز بپذیرد. … در شماره ۱۷ این نشریه مقاله‌ای تحت عنوان «حسابداری محیط
زیست» به قلم همین نویسندگان به چاپ رسید که در آن به مبانی نظری و نحوه
استانداردگذاری برخی از کشورها در برخورد با مسائل زیست‌محیطی و حسابداری و …
[PDF] ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي ﺑﺮاي اﻗﺘﺼﺎد ﻣﺤﻴﻂ زﻳﺴﺖ – سازمان حفاظت محیط زیست
– ذخیره شده
اﻳﻦ ﺑﺨﺶ از ﺣﻮزه داﻧﺶ ﻧﺸﺪه ﺑﻮد و ﺳﺎﻳﺮ دﻏﺪﻏﻪ ﻫﺎي ﻧﻈﺮي و ﻋﻤﻠﻲ در ﻛﺎﻧﻮن ﺗﻮﺟﻪ داﻧﺸﻤﻨﺪان ﻋﻠﻢ اﻗﺘﺼﺎد ﻗﺮار …
ﺑﻪ ﻧﻴﺎزﻫﺎي اﺟﺮاي ارزﻳﺎﺑﻲ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ و اﻗﺘﺼﺎدي ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎي ﻣﻠﻲ درﺣﺎل ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ دوﻟﺖ ﻣﺮﻛﺰي ﺑﭙﺮدازد … ﻫﺎي
ﻣﻠﻲ ﻋﻠﻤﻲ را ﺑﺮ. ﻋﻬﺪه دارﻧﺪ . در ﺳﺎل. 2003. ، اداره ﺣﻔﺎﻇﺖ از ﻣﺤﻴﻂ. زﻳﺴﺖ ﻛﺸﻮر. (. SEPA. ) و وزارت
ﻋﻠﻮم و ﺗﻜﻨﻮﻟﻮژي ﻣﺸﺘﺮﻛﺎً دﻫﻤﻴﻦ. ﭘﺮوژه ﭘﮋوﻫﺸﻲ ﭘﻨﺞ ﺳﺎﻟﻪ ﭼﺎرﭼﻮب ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﻠﻲ ﺣﺴﺎﺑﺪاري اﻗﺘﺼﺎد ﺳﺒﺰ را آﻏﺎز …
تحقیق حسابداری محیط زیست |8230| بُت
– ذخیره شده
11 دسامبر 2017 … حسابداری محیط زیست (سبز) تعداد صفحات: 62 صفحه فرمت: word فهرست: مقدمه
حسابداری محیط زیست ( green accounting ) مسیر تاریخی حسابداری محیط زیست
( EA ) روند شکل گیری حسابداری محیط زیست دیدگاههای مرتبط با مخارج محیط
زیست حسابداری مسئولیت اجتماعی هزینه های محیط زیست هزینه یابی محیط …
دانشگاه آزاد اسلامی – واحد رشت – سامانه بانک اطلاعات پایان نامه ها
– مشابه
59, رابطه مدیریت زنجیره تامین سبز با عملکرد شرکت های مستقر در شهرک صنعتی
پرند, حامد رحيمي, دانشکده مدیریت و حسابداری, مدیریت, 1395-10-19. 60, رابطه بین
مسئولیت اجتماعی سازمان و بازاریابی داخلی با تمایل به ترک خدمت کارکنان با توجه
به تعهد سازمانی آنان, امیرشادمان, دانشکده مدیریت و حسابداری, مدیریت, 1396-06-30.
[PDF] مطالعه‌ی تطبیقی رابطه‌ی انسان و محیط زیست در تفکر توسعه‌ی پایدار و ت
– ذخیره شده – مشابه
انسان و محیط زیست در تفکر توسعه ی پایدار و اندیشه ی اسالمی به مقایسه ی
تطبیقی و تحلیلی میان آن ها پرداخته. شده است. … همان تعریف مصطلح دوره ی رنسانس
درباره انسان را قبول می کند و بدون توجه به ریشه های به وجود آمدن بحران، به ….. ارزش
تمام منافع و هزینه هاي اجتماعي نیز باید در نظام حسابداري در نظر گرفته شود. در رشد و
توسعه ی …
موضوعات و نحوه تهیه پروژه مالی حسابداری – حسابداری و حسابرسی
– ذخیره شده – مشابه
قابل توجه دانشجویان محترم. (کلیه ی واحدهای دانشگاهی):درس پروژه مالی. دستـور الـعمل
تـهیه گـزارش پـروژه مـالی(مقطع کاردانی و کارشناسی). توجه جدی:جلد گزارش باید از
نوع گالینگور بوده رنگ آن برای مقطع کاردانی خاکستری و برای مقطع کارشناسی
ناپیوسته سبز باشد. به ادامه مطلب مراجعه نمایید………… **سر فصل کلی موضوعات
پروژه های …
[PDF] طی چرخه عمر در اجتماعی های مسئولیت و سهام بازده بین رابطه بررسی …
– ذخیره شده
سهام. و. مسئولیت. های. اجتماعی. طی چرخه عمر در. شرکت. های. پذیرفته. شده. بورس. اوراق
. بهادار. تهران. فه. یمه ناصریان. ، ذکوان ایمانی. ، علی همایون. ) گروه حسابداری، ….
مسؤولیت. پذیری. اجتماعی. سازمان. ها. به. بررسی. این موضوع. می پردازد. که. عملکرد.
یک. سازمان. از. نظر. تأثیر. آن. بر. جامعه. و. همچنین. تأثیر. آن. بر. محیط. زیست، عامل.
مهمی. در.
[PDF] زیستی و عملکرد مالی شرکتها نوآوری رابطه میان مروری … – ResearchGate
– ذخیره شده
در عصر حاضر نگرانی های مربوط به موضوعات زیست محیطی موجبات. ایااد مفهومی جدید
تحت عنوا. ن نویوری. سبز. یا زیستی یا زیست محیطی. را بوجود یورده است. )گوبر، …
مبانی نظری. و تاریخچه نویوری زیستی. پرداخته خواهد شد. در بخش چهارم. رابطه نویوری
زیستی و عملکرد مالی شرکتها. در ایران و. سایر کشورهای منتخب حوزه اروپا، یمریکا،

[PDF] مؤلفه های ارتقای مسئولیت پذیری اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی
– ذخیره شده – مشابه
روﻧﺪ و ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺳﺎﯾﺮ اﻋﻀﺎي ﺟﺎﻣﻌﻪ. در ﺑﺮاﺑﺮ. ﻣﺤﯿﻂ ﭘﯿﺮاﻣﻮن ﺧﻮد ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ دارﻧﺪ، ﺿﺮوري. اﺳﺖ ﮐﻪ ﻋﻼوه ﺑﺮ
ﺑﻬﺒﻮد ﻋﻤﻠﮑﺮد اﻗﺘﺼﺎدي و اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺧﻮد، ارﺗﻘﺎي اﺳﺘﺎﻧﺪاردﻫﺎي زﻧﺪﮔﯽ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ اﻓﺮاد. ﺟﺎﻣﻌﻪ را در دﺳﺘﻮرﮐﺎر ﺧﻮد
ﻗﺮار دﻫﻨﺪ. (. (Aluchna, ٢٠١٠, p. ٦١٢ . ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻬﺎ. ﺑﺎﯾﺪ. ﻣﻨﺑﻪ. ﻈﻮر. ﭘﺎﺳﺨﮕﻮﯾﯽ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ در ﻣﻘﺎﺑﻞ ذ. ﯾ
. ﻨﻔﻌﺎن و ﺳﺎﯾﺮ اﻓﺮاد ﺟﺎﻣﻌﻪ، ﺑﻪ دﻏﺪﻏﻪ. ﻫﺎي ﺟﺎﻣﻌﻪ در ﺧﺼﻮص ﻣﺤﯿﻂ. زﯾﺴﺖ، اﻣﻮر اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﺑﺸﺮدوﺳﺘﯽ اﻫﻤﯿﺖ.
[PDF] PDF: نقش های حسابداری و حسابررسی اجتماعی و محیطی |11918| سبز
– ذخیره شده
20 دسامبر 2017 … ﻧﻘﺶ ﻫﺎی ﺣﺴﺎﺑﺪاری و ﺣﺴﺎﺑﺮرﺳﯽ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﻣﺤﯿﻄﯽ اﻃﻼﻋﺎت. – در ﻫﯿﭻ ﺳﺎﯾﺘﯽ ﻧﻤﯽ ﺗﻮاﻧﯿﺪ ﻧﻘﺶ ﻫﺎی ﺣﺴﺎﺑﺪاری و
ﺣﺴﺎﺑﺮرﺳﯽ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﻣﺤﯿﻄﯽ را ﺑﯿﺎﺑﯿﺪ. ﭘﺲ آن را از 11918. {ﺳﺒﺰ} اﯾﻨﺠﺎ ﺑﺨﺮﯾﺪ. « …. {ﺳﺒﺰ} درﯾﺎﻓﺖ ﻣﺒﺎﻧﯽ
ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ درﺑﺎره > « –> 11918 … ﺗﺌﻮری ﺣﺴﺎﺑﺪاری اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. :[2017-10-17] ﺗﺌﻮری
ﺣﺴﺎﺑﺪاری اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻓﺮﻣﺖ ﻓﺎﯾﻞ word و ﻗﺎﺑﻞ وﯾﺮاﯾﺶ و ﭘﺮﯾﻨﺖ ﺗﻌﺪاد ﺻﻔﺤﺎت: 32.
مدیریت و حسابداری – نواندیشان
– ذخیره شده
خانه » سایر رشته ها » مدیریت و حسابداری … آموزش تکنیک های بازاریابی اینترنتی
رو به همراه کتاب تکنیک های بازاریابی نوشته حسن قلی راد و اصول و. … ۱-مبانی نظری
-اهمیت و ضرورت-تعاریف-اصول استراتژیک-تکنیک ناپلیون ۲-ویژگیهای خلاقیت و
نواوری-مقایسه ایندو-فرایندخلاقیت-نیاز-پارادایمها-تکنیک ۵چرا و چی می شود اگر …
[PDF] ﮐﻨﻨﺪه ﺳﺒﺰ ﻣﺪل رﯾﺎﺿﯽ ﭼﻨﺪ ﻫﺪﻓﻪ اﻧﺘﺨﺎب ﺗﺄﻣﯿﻦ ﺧﻮدرو) : زﻧ ( – پژوهش های نوین در …
– ذخیره شده
4 جولای 2016 … داﻧﺸﮑﺪه ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ و ﺣﺴﺎﺑﺪاري. ،. داﻧﺸـﮕﺎه ﺷـﻬﯿﺪ ﺑﻬﺸـﺘﯽ. ،. ﺗﻬﺮان، اﯾﺮان. -3. اﺳﺘﺎدﯾﺎر. ،. ﮔﺮوه ﻣﻬﻨﺪﺳﯽ. ﺳﯿﺴﺘﻢ.
ﻫﺎي اﻗﺘﺼـﺎدي. -. اﺟﺘﻤـﺎﻋﯽ. ،. داﻧﺸـﮑﺪه. ﻣﻬﻨﺪﺳـﯽ ﺻـﻨﺎﯾﻊ و. ﺳﯿﺴﺘﻢ. ﻫﺎ،. داﻧﺸﮕﺎه ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻣﺪرس …. در ﻋﯿﻦ ﺣـﺎل
ﺑـﻪ ﻣﺴـﺌﻮﻟﯿﺖ. ﻫـﺎي زﯾﺴـﺖ. ﻣﺤﯿﻄـﯽ ﺧـﻮد ﺗﻮﺟـﻪ ﺑﯿﺸـﺘﺮي. داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ. ]. 5[. اﻏﻠﺐ. ﻣﺪل. ﻫﺎي رﯾﺎﺿﯽ ﻣﻮﺟﻮد در
ﺑﺤﺚ اﻧﺘﺨﺎب ﺗﺄﻣﯿﻦ. ﮐﻨﻨﺪه ﺳـﺒﺰ. و ﭘﺎﯾﺪار. ، ﺑﯿﺸﺘﺮ از اﯾﻨﮑﻪ ﺑﻪ اراﺋﻪ ﮐﺎرﺑﺮد ﻋﻤﻠـﯽ در …
اولین کنفرانس حسابداری-مدیریت و اقتصاد با … – ایران کنفرانس
– ذخیره شده – مشابه
اقتصاد پولی و نظام مالی • اقتصاد گردشگری • اقتصاد کشاورزی و منابع • اقتصاد و
برنامه ریزی شهری • اقتصاد و کارآفرینی • اقتصاد و فرهنگ • اقتصاد محیط زیست …
تئوری های حسابداری و چارچوب نظری، اطلاعات حسابداری در ارزیابی شرکت، ارزیابی
استاندارد های بین المللی، حسابداری تلفیقی، یافته های نوین و مباحث روز در
حسابداری، …
نخستین سایت حسابداری و مهندسی مالی – چالشهاي حسابداري اسلامي در …
– ذخیره شده – مشابه
حسابداري اسلامي در سطح نظري[2] شايد آنچه که به‌عنوان تفاوت بنيادي محيطي قابل
طرح است حضور دين در زندگي فردي و تجزيه آن از مسائل اجتماعي است. در کشورهاي
اسلامي نقش تعاليم اسلامي در زندگي جمعي پر‌رنگ مي‌باشد و در قوانين و مقررات
حکومت‌داري، قرآن و سنت درنظر گرفته مي‌شود. بعضي از صاحبنظران مبانـي اقتصـاد
اسلامي را بـا …
تازه‌های کتاب فارسی تابستان ۱۳۹۶ – کتابخانه مرکزی دانشگاه
– ذخیره شده
10 ا کتبر 2017 … اصول بازاریابی ( آموخته ). اصول ثروت ملل فروغی. اصول حسابداری ۱. اصول حسابداری
۲. اصول رفتار سازمانی. اصول روان درمانگری و مشاوره با رویکرد اسلامی …. آزمون مباني
استنباط حقوق اسلامي اصول فقه. آزمون هاي حقوق مدني. آزمونهای روانشناختی ارزشیابی
شخصیت و سلامت روان. آستانه تجدد. آستين نو پلو بخور. آسفالتي …
دانلود رایگان بیش از 500 جزوه و کتاب درسی دانشگاه پیام نور | های دانش
– ذخیره شده – مشابه
19 نوامبر 2015 … بیش از 500 جزوه درسی پیام نور در این مطلب قصد داریم مجموعه جزوه و کتاب های درسی
دانشگاه پیام نور را که بیش از 500 جزوه میباشد را به صورت رایگان در اختیار …
دانلود رایگان قرار دادیم و همچنین تمامی لینک ها از سوی دانشگاه پیام نور منتشر شده و “
های دانش” این لینک ها را باز نشر کرده و هیچ مسئولیتی را عهده دار نیست.
دانلود متن کامل مقالات در رشته های مختلف بصورت رایگان از دانشگاه …
– مشابه
2 ژانويه 2011 … دریافت نسخه pdf کلیه کتابهای امازون و google book از سرویس دانلود کتاب استفاده
کنید. برای دانلود مقالات خود از پایگاه های علمی از سرویس دانلود مقالات علمی استفاده
کنید. برای دریافت اکانت (یوزر و پسورد) پایگاه های علمی از سرویس پسورد پایگاه
های علمی استفاده کنید.
[PDF] ﭘﺬﯾﺮي اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ي ﺑﯿﻦ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ ﺑﺮرﺳﯽ راﺑﻄﻪ ﻫﺎ ﺑﺎ ﻋﻤﻠﮑ – کاوشهای مدیریت بازرگانی
– ذخیره شده
20 نوامبر 2011 … ﺧﺮﯾﺪ ﺗﺠﻬﯿﺰات ﺟﺪﯾﺪي ﮐﻪ ﺑﻪ. ﻣﺤﯿﻂ زﯾﺴﺖ آﺳﯿﺐ ﮐﻤﺘﺮي ﻣﯽ. رﺳﺎﻧﺪ؛ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺳﺎﺧﺘﺎر ﻣﺪﯾﺮﯾﺘﯽ و ﯾﺎ اﯾﺠﺎد ﮐﻨﺘﺮل. ﻫﺎي.
ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺷﺪﯾﺪﺗﺮ ﺑﺎﺷﺪ . ﻣﻨﺎﻓﻊ اﺗﺨﺎذ اﺻﻮل ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ. ﭘﺬﯾﺮي اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺑ. ﺮاي ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎ … ﭘﺬﯾﺮي اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و اﺑﻌﺎد
آن ﺑﺎ. ﻋﻤﻠﮑﺮد ﻣﺎﻟﯽ ﺷﺮﮐﺖ. ﻫﺎي ﺻﻨﻌﺖ ﻣﻮاد و ﻣﺤﺼﻮﻻت داروﯾﯽ اﺳﺖ . -2. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ. ي ﭘﮋوﻫﺶ.
در اﯾﻦ ﭘﮋوﻫﺶ، اﺑﺘﺪا ﺑﻪ ﻣﺮور و. ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﭘﮋوﻫﺶ و دﯾﺪﮔﺎه. ﻫﺎي.
تحقیق حسابداری مسئولیت های اجتماعی |6057| شیر دانلود
– ذخیره شده
2 نوامبر 2017 … دانلود تحقیق در مورد نیاز ذینفعان، توجه به مسئولیت اجتماعی سازمان ها و شرکت ها و
حسابداری اجتماعی، در قالب doc و در 21 صفحه، قابل ویرایش. مقدمه تحقیق: حسابداری
مسئولیت های اجتماعی (یا به عنوان دیگر حسابداری و حسابرسی مسئولیت اجتماعی)
عبارتست از حسابداری اجتماعی و زیست محیطی، ارائه گزارش نسبت …
دانلود پاورپوینت رویکرد نظری به کاربرد استانداردهای گزارشگری مالی …
– ذخیره شده
•سودمندی در ایفای مسئولیت پاسخگویی. هدف نهایی : انعکاس درست و منصفانه حوزه های
داوری درتصمیم های حسابداری•محتمل و قطعی.•ارزش منصفانه و ارزش فعلی.•کوتاه مدت و
بلند مدت.•سهم اقلیت ، معاملات درون گروهی و سایر موارد تلفیق. •اندازة شرکت.•تفاوت
برخی تعریف ها و شرایط و معیارها در IFRS با GAAP.•ویژگی های محیطی. نقش فرهنگ …
کنفرانس جهانی مدیریت، اقتصاد، حسابداری و علوم انسانی در آغاز هزاره …
– ذخیره شده – مشابه
27 مارس 2016 … کنفرانس جهانی مدیریت، اقتصاد، حسابداری و علوم انسانی در آغاز هزاره سوم، اردیبهشت
۹۵ ، توسط واحد پژوهش شرکت ایده بازار صنعت سبز با همکاری شرکت خدمات … و نظریه
های سازمانی، مبانی فلسفی نظریه های مدیریت، نقد و مقایسه مکاتب فلسفی سازمان و
مدیریت و مطالعات تطبیقی– حاکمیت شرکتی و مسوولیت اجتماعی …
دانشگاه مازندران – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
– ذخیره شده – مشابه
بطور نمونه، ریاست دانشکده علوم اجتماعی این دانشگاه بر عهده خانمی بود بنام دکتر
کاترین ماری بیتسون (برای مشاهده ویدیو مصاحبه با دکتر بیتسون کلیک کنید) (
به انگلیسی: Mary … گفتنی است حوزه ریاست دانشگاه به عنوان یکی از واحدهای
ستادی فعال و پرتحرک مسئولیت هماهنگی بخش اعظم فعالیت‌های اداری دانشگاه را به
عهده دارد …
همایش بین المللی جامع حسابداری ایران – تاریخ ۱۹ دی ۱۳۹۶ – حسابداری24 …
– ذخیره شده
10 سپتامبر 2017 … همایش بین المللی جامع حسابداری ایران در تاریخ ۱۹ دی ۱۳۹۶ توسط مرکز همایش های بین
المللی توسعه داتیس و تحت حمایت سیویلیکا در شهر بصورت وبینار برگزار می …
پژوهش محوری حسابداری; آموزش توسعه حرفه‌ حسابداری و حسابرسی; اندیش‌پایه‌ها، مبانی
فلسفی و نظری حسابداری; حسابداری، فرهنگ و توسعه دانش مالی …
بانک مقالات انگلیسی با ترجمه – ترجمه 20
– مشابه
طرحواره درمانی گروهی برای اختلالات شخصیت : مطالعه پایلوت برای پیاده سازی در
محیط های روان پزشکی بستری در بیمارستان حاد · طرحواره درمانی ….. مسئولیت
اجتماعی شرکتی و دارایی های نقدی شرکت ها …. پیکر بندی دیالوژیک سیستم های
اطلاعات حسابداری در زمینه های حسابداری اجتماعی و محیط زیست: درسهایی از، و برای
امور مالی خرد.
دانلود رایگان پروژه مالی حسابداری | سفارش تایپ ترجمه مقاله
– ذخیره شده – مشابه
به علاوه با افزایش انتظارات اجتماعی از سازمانها، جوامع نسبت به مسائلی مانند محیط
زیست ، حقوق زنان، کودکان، اقلیتها، معلولان، برابری استخدام و کاهش نیروی انسانی،
حساس‌تر شده‌اند. … دانلود پروژه مالی حسابداری مسئولیتهای اجتماعیاسفند ۱۶, ۱۳۹۳در
«رشته حسابداری» … دانلود پروژه حسابداری سبزتیر ۲۴, ۱۳۹۴در «رشته حسابداری» …
زرین پیپر: بانک مقالات انگلیسی با ترجمه فارسی
– ذخیره شده – مشابه
طرحواره درمانی گروهی برای اختلالات شخصیت : مطالعه پایلوت برای پیاده سازی در
محیط های روان پزشکی بستری در بیمارستان حاد ….. بقاء باكتريهاي اسيد لاكتيك
پروبيوتيك بر روغن زيتونهاي سفره سبز مخمر در طول بسته بندي در كيسه هاي پلي
اتيلن در 4 و 20 سانتي گراد … مسئولیت اجتماعی حسابداری بر اساس پانکاسیلا.
دانلود پایان نامه حسابداری محیط زیست فرمت ورد – نمونه سوالات پیام نور
– ذخیره شده – مشابه
دانلود پایان نامه رشته حسابداری با موضوع حسابداری محیط زیست (حسابداری سبز) در
قالب فایل word و تنظیم شده در ۴۰ صفحه. بخشی از متن: در عصر حاضر با توجه به
وجود برخی از محدودیتهای زیست محیطی به ویژه در تجــارت جهـانی و تنگ شدن عرصه
رقابت، به ناچار بعضی شرکتهای انتفاعی از یک سو برای رفع این محدودیتها و
دستیابی …
پاورپوینت مسئولیت اجتماعی شرکت |48| زمان دانلود
– ذخیره شده
24 دسامبر 2017 … دسته بندی: حسابداری عنوان: نیاز ذینفعان، توجه به مسئولیت اجتماعی سازمان ها و
شرکت ها و حسابداری اجتماعی قالب: Word تعداد صفحات: 21 مقدمه حسابداری مسئولیت
های اجتماعی (یا به عنوان دیگر حسابداری و حسابرسی مسئولیت اجتماعی) عبارتست از
حسابداری اجتماعی و زیست محیطی، ارائه گزارش نسبت به مسئولیت …
سبک زندگی محیط زیستی الگویی با حد بالای سلامت محیط زیست است
– ذخیره شده
7 جولای 2017 … مفاهیم توسعه پایدار و پایداری محیط زیست شاید ساخته و پرداخته دانشمندان علوم
اجتماعی نباشد، اما نمی توان نقش مهم جامعه شناسان را در تبیین کنش های انسانی … ای
وجود دارد که تا پایان سال ۲۰۰۶ تعداد شاخص هایش را به ۱۶۰ مورد رسانده است و از نمونه های
آن می توان به شاخص های معطوف به هدف و نظام حسابداری سبز اشاره کرد.
مبانی نظری و پیشینه تحقیق مسئولیت اجتماعی سازمان |7617| چرا دانلود
– ذخیره شده
30 نوامبر 2017 … دسته بندی: حسابداری عنوان: نیاز ذینفعان، توجه به مسئولیت اجتماعی سازمان ها و
شرکت ها و حسابداری اجتماعی قالب: Word تعداد صفحات: 21 مقدمه حسابداری مسئولیت
های اجتماعی (یا به عنوان دیگر حسابداری و حسابرسی مسئولیت اجتماعی) عبارتست از
حسابداری اجتماعی و زیست محیطی، ارائه گزارش نسبت به مسئولیت …
بررسی و ارزیابی حسابداری محیط زیست | هش فایل
– ذخیره شده
20 دسامبر 2017 … هش فایل در این سایت، تنوع مقالات در مورد بررسی و ارزیابی حسابداری محیط زیست
زیاد است که می توانید آن ها را دانلود نمایید. … 1980-1971: طرح ابتدایی حسابداری
مسئولیتها و اجتماعی (Social Aceouny); 1990-1981: ادبیات حسابداری از حسابداری
مسئولیتهای اجتماعی بدست حسابداری محیط زیست تغییر جهت داد.
تأثير تركيب تنوع هيات مديره بر كيفيت گزارشگري مالي و ريسك در …
– ذخیره شده
تأثير تركيب تنوع هيات مديره بر كيفيت گزارشگري مالي و ريسك در شركت هاي
پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران. 49.000تومان … دانشکده علوم اقتصادی و
اجتماعی …… براساس چارچوب نظری هیئت تدوین استانداردهای حسابداری مالی، اطلاعات
مالی برای سودمند واقع شدن در تصمیم‌گیری ها، در درجه نخست باید مربوط و قابل اتکا
باشند.
حسابداری مسئولیت های اجتماعی | VALID
– ذخیره شده
31 مه 2017 … نیاز ذینفعان، توجه به مسئولیت اجتماعی سازمان ها و شرکت ها و… حسابداری مسئولیت
های اجتماعی (یا به عنوان دیگر حسابداری و حسابرسی مسئولیت اجتماعی) عبارتست از
حسابداری اجتماعی و زیست محیطی، ارائه گزارش نسبت به مسئولیت اجتماعی شرکت ها
می باشد. به تعبیری دیگر گزارش مسئولیت اجتماعی شرکت …
تحقیق حسابداری مسئولیت های اجتماعی | ایران پژوهش
– ذخیره شده
8 دسامبر 2017 … مقدمه تحقیق: حسابداری مسئولیت های اجتماعی (یا به عنوان دیگر حسابداری و
حسابرسی مسئولیت اجتماعی) عبارتست از حسابداری اجتماعی و زیست محیطی، ….
توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه …
تحقیق حسابداری مسئولیت های اجتماعی | پروپایان‌نامه – تحقیق مبانی …
– ذخیره شده
15 دسامبر 2017 … دانلود تحقیق در مورد نیاز ذینفعان، توجه به مسئولیت اجتماعی سازمان ها و شرکت ها و
حسابداری اجتماعی، در قالب doc و در 21 صفحه، قابل ویرایش. مقدمه تحقیق: حسابداری
مسئولیت های اجتماعی (یا به عنوان دیگر حسابداری و حسابرسی مسئولیت اجتماعی)
عبارتست از حسابداری اجتماعی و زیست محیطی، ارائه گزارش نسبت …
تحقیق حسابداری مسئولیت های اجتماعی | پارسی مقاله
– ذخیره شده
8 دسامبر 2017 … دانلود تحقیق در مورد نیاز ذینفعان، توجه به مسئولیت اجتماعی سازمان ها و شرکت ها و
حسابداری اجتماعی، در قالب doc و در 21 صفحه، قابل ویرایش. مقدمه تحقیق: حسابداری
مسئولیت های اجتماعی (یا به عنوان دیگر حسابداری و حسابرسی مسئولیت اجتماعی)
عبارتست از حسابداری اجتماعی و زیست محیطی، ارائه گزارش نسبت …
[PDF] 71741: مبانی نظری و پیشینه تحقیق مسئولیت اجتماعی … – مقالات واقعی
– ذخیره شده
در اﯾﻦ ﻓﺼﻞ ﮐﻪ ﺗﺤﺖ ﻋﻨﻮان ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ، ﺑﻪ ﻣﻮﺷﮑﺎﻓﯽ ﻣﺘﻐﯿﺮﻫﺎ ﭘﺮداﺧﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد. …
ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ در ﻗﺒﺎل ﺟﺎﻣﻌﻪ. ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ در ﻗﺒﺎل ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎی اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﻣﺤﯿﻂ زﯾﺴﺖ. ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ در ﻗﺒﺎل ﻗﻮاﻧﯿﻦ و
ﻣﻘﺮرات. ﺟﺎﯾﮕﺎه ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ در ﻣﺪل ﺗﻌﺎﻟﯽ ﺑﻨﯿﺎد ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﮐﯿﻔﯿﺖ اروﭘﺎ. ﻋﻮاﻣﻠﯽ ﮐﻪ ﮐﺴﺐ و ﮐﺎر را ﺑﻪ ﺳﻤﺖ
CSR ﺳﻮق … ﺗﺤﻘﯿﻖ ﻧﯿﺎز ذﯾﻨﻔﻌﺎن، ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺳﺎزﻣﺎن ﻫﺎ و ﺷﺮﮐﺖ ﻫﺎ و ﺣﺴﺎﺑﺪاری اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ
داﻧﻠﻮد ﺗﺤﻘﯿﻖ در.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *