دانلود کامل مبانی نظری بهره وری، بهره وری در آموزش و پرورش

Published on Author galaxyfileLeave a comment

مبانی نظری بهره وری، بهره وری در آموزش و پرورش

مبانی نظری بهره وری، بهره وری در آموزش و پرورش
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 12
فرمت فایل docx
حجم فایل 106 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 28

مبانی نظری بهره وری، بهره وری در آموزش و پرورش

فروشنده فایل

کد کاربری 1113

کاربر

مبانی نظری بهره وری، بهره وری در آموزش و پرورش


توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری

خلاصه ای از کار:

مفاهیم بهره وری

وجه بارز وجود انسان این است كه فعالیت‎های ارادی را با نمونه‎گیری، طراحی و ابداع الگوهایی برای حصول اهداف مشخصی انجام می‎دهد. این اهداف به منظور دستیابی به مطلوبیت‎هایی است كه نیازهای مادی و معنوی او را برآورده می‎سازد و زندگی بهتر و متعالی‎تری را برای او ایجاد می‎كند «بهره‎وری» هم یك مفهوم است و هم معیار ارزیابی عملكرد نظام‎ها با نسبتی از مطلوبیت‎های حاصله یا ستانده‎ها در برابر آنچه كه برای بدست آوردن آن صرف می‎شود یا داده‎هاست. این مفهوم در قرن حاضر برای ارزیابی عوامل تولید (كار، سرمایه، مواد و انرژی) در اقتصاد به كار گرفته شده و در دهه‎های اخیر حركت برای ارتقاء آن با جنبش بهره‎وری در كشورهای مختلف مطرح و فعالیت‎های گسترده‎ای به وسیله سازمان‎های بهره‎وری ملی و منطقه‎ای انجام شده است. مفهوم بهره‎وری برای حصول به نتیجه‎ای بهتر درگذران زندگی، ایجاد آسایش در مقابل استفاده از كار و نیروی فكر و ابزار، قدمتی به اندازه حیات انسان هوشمند بركره خاك دارد. به سخن دیگر هر تصمیم مبتنی برعقل و شعور كه منجر به فعالیت یا تلاشی شود، بهره‎وری را به عنوان مفهومی جهت كسب نتیجه بهتر در نظر دارد و ارتقاء آن، یعنی بهتر زیستن كیفیت بالاتر زندگی (ابطحی، 1382).

…………….

– مفهوم شناسی بهره وری

بدون شک، یکی از اهداف و آروزهای ملّت‌‌ها و کشورها، فراهم آوردن یک زندگی مناسب، همراه با رفاه و آسایش برای خود و دیگران در جهان امروز است؛ که بهترین راه شناخته شده برای رسیدن به آن، توسعه» است. امروزه تأکید برتوسعه پایدار، یکی از محورهای اساسی در سیاست‌گذاری‌ها‌ی دولت‌ها به شمار می‌اید. تا از طریق آن، استاندارد‌‌های زندگی را در جامعه خویش بهبود بخشند. استاندارد زندگی در یک جامعه، به درجه‌ای از تأمین حداقل نیازهای جامعه بستگی دارد. به‌ عبارت دیگر، کیفیت غذا، پوشاک، مسکن، آموزش و امنیت اجتماعی، استاندارد زندگی را تعیین می‌کند(خاکی، 1382).
………….

– عوامل مؤثّر در بهره‌وری

مشخّص است که تمام عوامل مؤثّر در افزایش بهره‌وری (درونی و بیرونی)، به یک اندازه و در یک زمان نمی‌توانند باعث افزایش بهره‌وری شوند؛ چرا که بعضی اثر کوتاه‌مدّت دارند و بعضی دیگر در بلندمدّت جواب می‌دهند و باعث افزایش بهره‌وری می‌شوند. به طور کلّی، عوامل مؤثّر بر بهره‌وری را از نظر زمان عملکرد، به دو دسته: 1. عوامل کوتاه‌مدت و 2. عوامل بلندمدت، تقسیم می‌کنند.
عوامل کوتاه‌مدت در بهره‌وری، غالباً به ‌میزان انگیزه پرسنل برای کار و بهبود روش‌ها و سیستم‌های جاری و گردش کار و تغییرات در میزان فشار کار و نوسانات تجاری بستگی دارد و از عوامل بلندمدت مؤثّر بر بهره‌وری نیز می‌توان به ایجاد و توسعه محصولات جدید، معرفی روش‌های تولید جدید، کشف منابع جدید، یافتن کانال‌های جدید بازاریابی و عقلایی کردن ساختار اقتصادی اشاره نمود.

البته موارد بالا مربوط به عوامل درونی مؤثّر بر بهره‌وری هستند. مسلّم است که عوامل بیرونی (مانند تغییرات و نوسانات قیمت ارز، مواد خام، اوضاع سیاسی و اقتصادی بین المللی، جنگ و تحریم‌های اقتصادی و…) نیز می‌توانند در بلندمدّت و کوتاه‌مدّت، بهره‌وری یک جامعه و سازمان را تحت تأثیر قرار دهند. به عنوان نمونه، راهبرد بهره‌ورانه کمپانی خودروسازی تویوتا و به طور کلّی خودروسازان ژاپنی در مصرف پایین سوخت، باعث ورود خودروسازهای ژاپنی به بازار ایالات متّحده امریکا گردید (عامل درونی)؛ امّا بحران نفتی اوایل دهه هفتاد میلادی (عامل بیرونی) هم یکی از بهترین فرصت‌ها برای تبدیل شدن این مزیت نسبی به مزیت بالفعل را فراهم آورد و خودروهای کم‌مصرف ژاپنی را کماکان در بازار پُررقابت امریکا تثبیت کرد، تا جایی که حتّی در سال‌های اخیر، تولیدکنندگان ژاپنی، توانسته‌اند به عنوان یک رقیب استراتژیک، برای شرکت‌هایی چون: فورد (Ford) و جنرال موتورز (GM) در امریکا مطرح شوند.(غلامی، 1381).

…………..

– نظام‌های ارتقای بهره‌وری

بر اساس آنچه گفته شد، می‌توان سه نوع نظام کلّی را برای افزایش بهره‌وری در نظر گرفت که عبارت‌اند از:
1- نظام‌هایی که بر حذف یا کاهش تلفات ناشی از مواد و ماشین، تمرکز دارند (بهره‌وری سرمایه)؛

2- نظام‌هایی که بر حذف یا کاهش تلفات ناشی از عملکرد انسان تمرکز دارند (بهره‌وری نیروی انسانی)؛

3- نظام‌هایی که بر حذف یا کاهش تلفات ناشی از تعامل نامناسب بین انسان، ماشین و مواد، تمرکز دارند (بهره‌وری کل(.
گروه اول را نظام‌های سخت‌افزارْمحور، گروه دوم را نظام‌های انسانْ‌افزارمحور و گروه سوم را نظام‌های نرم‌افزارمحور می‌گویند.
برای ارتقای بهره‌وری، قبل از هرچیز، باید عوامل مؤثّر بر بهره‌وری را به خوبی شناخت(میرسپاسی، 1375).

…………….

موانع بهره‌وری

از جمله عواملی که باعث کاهش میزان بهره‌وری در جوامع و سازمان‌های تولیدی و خدماتی می‌شوند، می‌توان به موارد زیر، اشاره نمود:

1- انعطاف‌ناپذیری بازار کار به دلیل ناکارآمد بودن قوانین و مقررات ناظر بر بازار کار،

2- پایین بودن سرعت جابه‌جایی نیروی کار، به واسطه عدم توسعه کمّی و کیفی مراکز کاریابی و فقدان شبکه سراسری کامپیوتری ـ اینترنتی اطلاعات بازار کار،

3- نبود ارتباط بین توسعه نظام آموزشی و نیازهای بازار کار و عدم انطباق بین شغل و مهارت نیروی کار،
4- نبود ارتباط بین میزان دستمزدها و سطح بهره‌وری،

5- وجود نیروی کار مازاد در برخی از فعالیت‌‌های دولتی و خصوصی و پایین بودن انگیزه نیروی کار برای کار بیشتر و مفیدتر،

6- فقدان روحیه نواندیشی، نوآوری، افزایش مهارت‌ها و کارآموزی،

7- پایین بودن دانش تخصّصی مدیران و شیوه ناصحیح انتخاب مدیران و عدم ارزیابی آنها،

8- عدم تخصیص بهینه منابع و عدم درک صحیح مدیران و قانون‌گذاران درخصوص اهمّیت محدودیت منابع و ضرورت استفاده بهینه از آنها، به ویژه در مورد سرمایه،

9- پایین بودن توان رقابتی بنگاه‌‌ها،

10- وجود پیچیدگی در قیمت‌‌های عوامل تولید (نیروی کار، سرمایه و انرژی)

11- فرسودگی برخی از تجهیزات، ماشین آلات و امکانات سرمایه‌ای،

12- پایین بودن سطح دانش فنی و وجود فاصله زیاد با سطح جهانی،

13- کُند بودن فرایند خصوصی‌سازی و وجود انحصارات،

14- تعداد زیاد طرح‌‌های عمرانی نیمه تمام و طولانی شدن دوره اتمام آنها.(فرجی، 1385).

…………………

عوامل مؤثر بر افزایش بهره وری نیروی انسانی

رفتار مطلوب و كردار درست رهبران و مدیران: مسئولیت خطیر مدیریت و رهبری باید به افرادی سپرده شود كه ضمن برخورداری از ویژگیهای شخصیتی خاص، شیوه های رهبری و مدیریت مناسب را به كار گیرند و از نظر اخلاقی نیز الگو باشند.

فراهم كردن شرایط لازم پیشرفتهای شغلی برای همه افراد

دوره‌های آموزش ضمن خدمت و آموزش كاركنان: باید دوره های آموزش ضمن خدمت و آموزش كاركنان را به عنوان یك امر حیاتی و مستمر و مداوم تلقی كرد، زیرا تنها از طریق آموزش می توان تلاشهای كاركنان را با امكانات موجود و پیشرفتهای علمی جدید هماهنگ كرد.

باید كلیه وظایف و دستورالعمل‌ها و مقررات و قوانین برای كاركنان واضح و روشن باشد و هیچ جای ابهامی برای آنها وجود نداشته باشد.

دادن اختیارات كافی به كاركنان، تا آنها در انجام كارهای خود احساس مسئولیت بیشتری كنند.

در زمان استخدام سعی شود افراد كارآمد و متخصص جذب شوند جهت انتخاب آنها اجرای آزمون‌های شفاهی و كتبی ضرورت دارد.

سعی شود تا كاركنان را در تصمیم گیری ها و تدوین اهداف و برنامه ها مشاركت داد. نتیجه این عمل باعث خواهد شد كه كاركنان در اجرای فعالیتها احساس مسئولیت كنند و در دستیابی به اهداف سازمانی تلاش بیشتری بروز دهند (فرجی، 1385).

……………

– عوامل موثر بر بهرهوری

عوامل موثر بر بهره‎وری‎، به دو دسته عوامل درونی و عوامل بیرونی تقسیم‎بندی شده‎اند (طاهری، 1378).

– عوامل درونی

این عوامل از درون سازمان، نهاد یا هر واحد دیگری بر بهره‎وری تاثیر می‎گذارند. این عوامل را می‎توان به دو دسته جداگانه عوامل سخت و عوامل نرم گروه‎بندی كرد.

…………..

– بهروری در جهان امروز

در جهان امروز، چنان که ذکر شد، بهره‌وری به عنوان عامل اساسی توسعه، مدّ نظر رهبران سیاسی، مدیران، صاحبان صنایع و به طور کلی همه کسانی است که خواهان پیشرفت و توسعه هستند؛ امّا نوع نگاه به بهره‌وری در جهان امروز با نگاه به مفهوم سنّتی آن ـ‌که فقط از دیدگاه اقتصادی به آن توجّه می‌کردـ، تفاوت یافته است شاید مهم‌‌ترین تغییرات در این نوع نگاه را بتوانیم به صورت زیر، فهرست‌بندی نماییم:
ـ گسترش دامنه بهره‌وری و اندازه‌گیری آن از بخش‌‌های صنعتی به خدماتی،
ـ تأکید گسترده، بر کیفیت بویژه در سنجش بهره‌وری بخش‌‌های خدماتی،
…………..

– مفهوم بهره وری در آموزش و پرورش

تا کنون تعاریف بسیار زیادی از بهره وری در آموزش و پرورش ارایه شده است و هر یک از صاحبنظران از دیدگاه خاص خود به تعریف این مفهوم پرداخته اند. برخی بهره‌وری در آموزش و پرورش را اینگونه تعریف کرده اند:

«بهره وری در آموزش و پرورش تمرکز بر یادگیرنده و بهبود یادگیری است.»

«بهره وری در آموزش و پرورش : عبارت است از ارتباط میان نحوه ی استفاده سازمان آموزشی از منابعی كه در اختیار دارد و تبدیل آن طی فرآیندی آموزشی به ستاده های مطلوب همراه با در نظر گرفتن کیفیت زندگی کاری کلیه ی کارکنان آن .» (عمادزاده، 1380).

………….

– ضرورت و اهمیت بهره وری در آموزش و پرورش

یکی از زیر بنایی ترین نهادهای تمامی جوامع بشری پس از خانواده، آموزش و پرورش است.هر ساله منابع انسانی و مالی بسیار عظیمی برای تعلیم و تربیت دانش آموزان مورد استفاده قرار می گیرد. اینکه دانش آموزان آگاهی‌ها و توانمندی‌های ضروری برای زندگی اجتماعی را بیاموزند و در رشد و اعتلای جامعه خود موثر باشند، از مهمترین چالش‌های گریبان گیر نظامهای آموزشی دنیا، بخصوص نظام آموزشی کشور ماست.

…………….

– راهكارهای افزایش بهره وری در آموزش و پرورش

با وجود تعاریف زیاد درباره بهره وری، به منظور اجرایی كردن آن در آموزش و پرورش می بایست تعریفی هماهنگ و سازگار با شرایط و نیازهای آموزش و پرورش به كار برد و ازطریق مشاركت كلیه كاركنان قدمهای موثری را در این راه برداشت (عظیمی، 1389).

…………..

منابع

ابطحی، س.ح؛ كاظمی، ب. 1382. بهره وری. انتشارات موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی. چاپ چهارم، صص 34-42.

انصاری رنانی، ق؛ سبزی علی آبادی، س. 1388. اولویت بندی عوامل سازمانی مؤثر در ارتقای بهره وری نیروی انسانی در صنایع کوچک ، بررسی های بازرگانی، دوره جدید، سال هفتم، شماره 39، صص 49-64.

حسین زاده، ع؛ ناصری، م. 1386. عدالت سازمانی، تدبیر، شماره 190، صص45-46.

خاکی، غ. 1378. ارزش افزوده راهی برای اندازه گیری بهره وری، تهران: مؤسسه مطالعات و برنامه ریزی آموزشی

……………..

…………………..

جهت دیدن فایلهای بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید.
http://ofmasweblog.ofmas.ir/
http://cerodownload.cero.ir/
http://parsdanesh.sidonline.ir/
http://mefile.sellu.ir/
http://mefile.filenab.com/

بررسی میزان بهره وری منابع انسانی در بانک ملی ایران و راه های افزایش آن
– ذخیره شده – مشابه
این پژوهش به منظور تعیین میزان بهره وری منابع انسانی در بانک ملی ایران و راه های
افزایش آن صورت گرفته است. پژوهش پیش رو، از نظر هدف کاربردی و از دید روش، در
دسته پژوهش های توصیفی-از نوع پیمایشی است. جامعه آماری آن کلیه کارکنان بانک
ملی ایران اداره امور شعب شرق تهران هستند که برای جمع آوری داده ها، تعداد 317پرسشنامه
میان …
بررسی جامعه‌شناختی بهره‌وری نیروی انسانی در آموزش و پرورش
– ذخیره شده – مشابه
در راستای مدل نظری پارسونزی، بهره‌وریِ نیروی انسانی مدارس شهر اصفهان، به ترتیب
مربوط به مؤلفه‌های نوآوری، سلامت سازمانی و رضایت شغلی بوده و بهره‌وری نیروی
انسانی در زمینه تعهد سازمانی در کمترین میزان قرار گرفته است. اگرچه تفاوت
معناداری در میزان بهره‌وری بین معلمان مرد و زن، به نفع معلمان زن مشاهده شده، ولیکن
تفاوت معناداری …
[DOC] بهره وری نیروی انسانی – مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی
– ذخیره شده – مشابه
جزوه آموزشی. افزایش بهره وری و کارایی کارکنان. تهیه کنندگان: مهندس سیداحمد
تبعیدیان. شاهوردی. شهریورماه 1393. فهرست مطالب. مروری بر مطالعات پیشین : 7-5.
بخش اول : كارائي 8. اثربخشي 9. بهره‌وري 9. به كارگيري بهره‌وري در سازمان 10. موانع
بهره‌وري در نظام اداري 11. 1- ضعف مديريت: 11. 2- نيروي انساني غيرمتخصص: 11. 3-
عدم وجود …
[PDF] وری منابع انسانی های بهره شناسی نقش سياست گونه – دانشگاه فردوسی …
– ذخیره شده – مشابه
بهره. وری. منابع. انسان. ی. 66. آموزش. های عمومی و کمتر کاربردی است، فرایندی برای
نظام آموزش و پرورش یا تعلیم و. تربیت. باشد و طراحی چنین آموزش. هایی برای تأمین
نیروی کار سازمان. ها در نظر گرفته شود .[7]. در ادبیات و مبانی نظری تحقیق، ارتقای
بهره. وری منابع انسانی، بیشتر از طریق وظایف و اقدامات. مدیران منابع انسانی تعریف
و …
پیشینه تحقیق بهره وری سازمانی و اهمیت آن و نقش خلاقیت در بهره وری …
– ذخیره شده
۱- مبانی نظری پژوهش ۷ ۱-۱-بهرهوری سازمانی ۷ ۱-۱-۱-تعاریف ۷ ۲-۱-۱-تاریخچه بهره وری
۹ ۳-۱-۱-اهمیت بهره وری ۹ ۴-۱-۱-هفت «C» بهره وری ۱۰ ۵-۱-۱-عوامل مؤثر بر بهره وری ۱۱ ۱-
۵-۱-۱-عوامل خارجی ۱۱ ۲-۵-۱-۱-عوامل داخلی ۱۲ ۶-۱-۱-عوامل مؤثر بر افزایش بهره وری
نیروی انسانی ۱۲ ۷-۱-۱-مهمترین عوامل مؤثر در کاهش بهره وری ۱۴ ۸-۱-۱-شرایط لازم برای

مقالات :: رابطه آموزش و بهره وری نیروی انسانی در سازمانها
– ذخیره شده – مشابه
فلسفه بهبود بهره وری در سازمانها موجب میشود نیروی انسانی بهتر فکر کند بیندیشد
بیافریند نوآوری کند و نگرش سیستمی پیدا نماید تفکری که هدف گیری آن بجای حال
و گذشته خلق آینده است.آموزش برای …. در این شیوه ، آموزش برپایه این نظریه استوار
است که رهبر ایده آل باید به وظیفه و به رابطه میان فردی توجه بسیاری داشته باشد.
عوامل موثر بر بهره وری
– ذخیره شده
طبق نتایج حاصل از بررسی انجام شده توسط بلیك ولینج (2001) كه در 600 شركت
آمریكایی پیرامون بهره‌وری نیروی كار انجام گرفت، سازماندهی مجدد محل كار مخصوصاً از
طریق افزایش سطح تحصیلات و آموزش نیروی كار و افزایش سطح مهارت كاركنان و اشاعه‌ی
فرهنگ استفاده‌ی درست از ICT و بهبود رویكردهای مدیریتی از جمله مدیریت تولید به
هنگام …
[DOC] اهمیت و ضرورت آموزش ضمن خدمت درایران – مادسیج
– مشابه
توانمندسازی کارکنان یکی از تکنیکهای موثر برای افزایش بهره وری کارکنان و
استفاده بهینه از ظرفیت و تواناییهای فردی و گروهی آنها در راستای اهداف سازمانی است.
توانمندسازی فرایندی است که در … پژوهش ها نشان می دهند آموزش یکی از راه هایی است که
قاعدتاً می بایست حس توانمندی کارکنان ادارات را پرورش دهد. در این پژوهش، ضمن
بررسی …
نقش آموزش بر بهره وری نیروی انسانی – شرکت پدیده تبار
– ذخیره شده – مشابه
14 سپتامبر 2015 … بسیاری از علمای مدیریت و اقتصاد بر این باورند که در میان انواع سرمایه گذاری هایی
که در جهت ارتقای بهره وری و نهایتاً توسعه اقتصادی و اجتماعی صورت می گیرد، ….. وا‍ه
آموزش آميخته از اصول مهم در زندگي كاري هر سازمان است و از آنجا كه مهم ترين بعد اين واژه،
پرورش و رشد و مهارت و تخصص هاي كاري است، بدان جهت پايه ريزي و …
[PDF] بررسی عوامل موثر بر بهره وری نیروی انسانی در دیوان محاسبات کشور و
– ذخیره شده – مشابه
ﺷﻨﺪ، ﺍﻣﺎ ﻣﻄﻤﺌﻨﺎ ﺷﺪﺕ ﻭ ﺍﻭﻟﻮﻳﺖ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺮ ﺑﻬﺮﻩ ﻭﺭﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﻳﻜﺴﺎﻥ ﻧﻴﺴﺖ. (. ﻧﻈﺮﻱ. 2008. ﺍﺯ). ﻃﺮﻓﻲ ﻧﻈﺮ
ﺑﻪ. ﺍﻳﻨﻜﻪ ﺑﻬﺮﻩ ﻭﺭﻱ ﺗﺎﺑﻌﻲ ﺍﺳﺖ ﺍﺯ ﻋﻮﺍﻣﻞ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺨﺘﻠﻒ، ﻛﻪ ﺍﻳﻦ ﻋﻮﺍﻣﻞ ﺗﺤﺖ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﺭﺳﺎﻟﺖ، ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ، ﻋﻤﻠﻴﺎﺕ ﻭ …..
ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﺍﻳﻦ ﻋﻮ. ﺍﻣﻞ ﺑﻪ ﺗﺮﺗﻴﺐ ﻣﺸﺎﺭﻛﺖ. (. ﮔﻮﻳﻪ ﻫﺎﻱ. -1. -2. )3. ،ﮔﺰﻳﻨﺶ. (. ﮔﻮﻳﻪ ﻫﺎﻱ. -4. -5. )6
. ،ﺟﺒﺮﺍﻥ ﺧﺪﻣﺎﺕ. 7(. -8. -. )9. ،ﺭﻫﺒﺮﻱ. (. 10. -. 11. -. 12. ) ،ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺿﻤﻦ ﺧﺪﻣﺖ. (. 13. -. 14.
بهره وری نیروی انسانی – پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران
– ذخیره شده – مشابه
افزایش سطح رقابت و فشارهای ناشی از آن سازمان ها را ناگزیر ساخته است تا از منابع
موجود به بهترین نحو ممکن استفاده نمایند نیروی انسانی یکی از مهمترین و با
ارزشترین منابع هر سازمان می باشد بهبود بهره وری نیروی انسانی می تواند در توسعه و
پیشرفت هر سازمانی نقش بسزایی داشته باشد البته باید توجه داشت که بهبود بهره
وری …
[PDF] بررسی جامعه شناختی بهره وری نیروی انسانی در آموزش و پرورش
– ذخیره شده – مشابه
ﺧﺘﻲ ﺑﻬﺮه. وري ﻧﻴﺮوي اﻧﺴﺎﻧﻲ. در آﻣﻮزش و ﭘﺮورش. دﻛﺘﺮ ﻣﺤﻤﺪﻋﻠﻲ زﻛﻲ. *. ﺗﺎرﻳﺦ درﻳﺎﻓﺖ. :11/10/87.
ﺗﺎرﻳﺦ ﭘ. . ﺬﻳﺮش. :08/02/88. ﭼﻜﻴﺪه. آﻣﻮزش و ﭘﺮورش ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان ﻳﻜﻲ از ﻧﻬﺎدﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ، از ﻧﻘﺶ و ﺟﺎﻳﮕﺎه
ﻣﻬﻤﻲ در … ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد . در. راﺳﺘﺎي. ﻣﺪل. ﻧﻈﺮي ﭘﺎرﺳﻮﻧﺰي. ،. ﺑﻬﺮه. وريِ ﻧﻴﺮوي اﻧﺴﺎ. ﻧﻲ ﻣﺪارس ﺷﻬﺮ اﺻﻔﻬﺎن
، ﺑﻪ ﺗﺮﺗﻴﺐ. ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﻣﺆﻟﻔﻪ. ﻫﺎي ﻧﻮآوري، ﺳﻼﻣﺖ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ و رﺿﺎﻳﺖ ﺷﻐﻠﻲ ﺑﻮده و ﺑﻬﺮه. وري ﻧﻴﺮوي اﻧﺴﺎﻧﻲ در.
اثـیـــــر…سایت جامع مدیریت – رابطه آموزش و بهره وری نیروی انسانی
– ذخیره شده – مشابه
فلسفه بهبود بهره وری در سازمانها موجب میشود نیروی انسانی بهتر فکر کند بیندیشد
بیافریند نوآوری کند و نگرش سیستمی پیدا نماید تفکری که هدف گیری آن بجای حال
و گذشته خلق آینده است.آموزش برای …. در این شیوه ، آموزش برپایه این نظریه استوار
است كه رهبر ایده آل باید به وظیفه و به رابطه میان فردی توجه بسیاری داشته باشد.
[DOC] بررسي نقش و اهميت نيروي انساني در سازمانها: بي شك دنياي كنوني …
– ذخیره شده – مشابه
براين اساس منابع انساني ارزشمندترين منبع سازمانهاي امروزي به شمار مي آيند چراكه
به تصميمات سازماني شكل داده، مسايل و مشكلات سازمان را حل نموده و بهره وري را عينيت
مي بخشند. افزايش بهره وري سازمانها و توسعة روزافزون آنها، مستلزم رشد و بهره وري
كاركنان و نيز تقويت نيروي انگيزش آنان مي باشد. برخي انديشمندان دانش مديريت، از

کتاب مجموعه مقالات همایش ملی بهره‌وری فضا و تجهیزات در آموزش و پرورش …
– ذخیره شده
مجموعه مقالاتی در مورد استفاده بهینه از فضای آموزشی در مراکز آموزشی ایران و کیفیت
توجه به امر آموزش در مدارس ایران با استفاده از تجهیزات مناسب است. در این مقالات از
منظرهای گوناگون، به راهکارهای افزایش بهره¬وری در نظام آموزش و پرورش ایران و بهبود
سیستم آموزشی و تربیتی در این نظام پرداخته شده است. نویسندگان مقالات نظریه¬های

[DOC] بررسی رابطه سبک مدیریت مشارکتی و خلاقیت با … – خانه مقالات ایران
– ذخیره شده – مشابه
محققين و متخصّصين منابع انساني معتقدند که مديريت مشارکتي مي تواند انگيزش،
بهره وري، خلاقيت، تعهّد و رضايت شغلي کارکنان را افزايش دهد و کارکنان بهترين …
زیرا به کمک مدیران خلّاق و آگاه به اصول، نظریه ها، سبک های مدیریت و مهارت های
انسانی و ادراکی است که می توان چهره سازمان های آموزشی را دگرگون ساخت(مالک اشرفی
، 1380).
بررسی زمینة اشتغال معلولین در تهران – موسسه کار و تامین اجتماعی
– مشابه
راه هاي ارتقاء بهره وري منابع انساني و ارائه شيوه هاي عملياتي براي دستيابي به آن در
سازمان هاي دولتي. فريده غلامزده …. نتیجه پژوهش این بوده است که با هماهنگی با وزارت
آموزش و پرورش و در صورت آمادگی آن وزارت کارواموراجتماعی الحاق بدان میتواند صورت
گیرد. ….. فصل سوم تحقيق به مباني نظري توسعه و مدلهاي رشد اختصاص يافته است.
[PDF] پژوهشنامه آموزشي – پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش
– مشابه
معضالت جاری خود بهره گيرد كه عالوه بر گسترش فرهنگ تحقيقاتی، به امر نظام
بخشی به جامعه علمی خود نيز بپردازد و پژوهش و. تحقيق را به … سطوح فوق به مراتب
بيشتر از سرمايه گذاری در افزايش توان آموزشی- پژوهشی رشته های تخصصی علوم
نظری، به ويژه علوم انسانی است. …. شناسايي عومل بازدارنده در اتقاء بهره وري نظام اداري
. آموزش و …
مقاله ارتقاء کیفیت بهره وری در آموزش و پرورش دانش آموزان – سیویلیکا
– ذخیره شده
کیفیت آموزش ، از جمله دغدغه های اصلی نظام های مدارسدر اغلب کشورهای جهان بوده اسات .
برخی از کشورها در دودهه اخیر، از طریق ارزیابی مستمر، این تشویش را کا…
بررسی ارتباط بین وجدان کاری و بهره وری سازمانی در مدیریت آموزش و …
– ذخیره شده
مشخصات نویسندگان مقاله بررسی ارتباط بین وجدان کاری و بهره وری سازمانی در
مدیریت آموزش و پرورش شهرستان مهاباد. مهران مولوی – استادیار و … جهت مبانی نظری،
پیشینه تحقیق و تبیین نمای کلی سرانجام کار ازروش کتابخانه ای و جهت اجرای عملی
کار و گردآوری داده- ها و سایر مراحل اجرا از روش میدانی استفاده می شود. جامعه ی
آماریتحقیق …
مقاله : مقاله درباره بهره وری نیروی انسانی – ایران داک | irandoc
– ذخیره شده
بهره وری نیروی انسانی (کارکنان) در آموزش و پرورش فهرست مطالب این فایل: مقدمههدف
تحقیقپرسش تحقیق روش تحقیق پیشینه تحقیق تعریف بهره وری اهمیت بهره
وریبهره‌وري و سرمايه انسانينقش نیروی انسانی در یک سازمان بهره وری در آموزش و
پرورشتعریف بهره وری در سازمان آموزش و پرورش راهكارهاي.
ارائه مدلی برای بهبود نظام انتصاب وارتقای مدیران آموزش وپرورش …
– ذخیره شده
در این تحقیق با توجه به تأثیر مدیران آموزشی بر بهره‌وری آموزش و پرورش، به موضوع
انتصاب مدیران، با عنوان «ارائه مدلی برای بهبود نظام انتصاب و ارتقای مدیران صفی و
ستادی … فروغی ابری ، احمد علی ، سلیمی ، قربانعلی و گودرزی ، اکرم، (1386) ، مبانی
نظری و اصول مدیریت آموزشی با نگرش نوین ، انتشارات دانشگاه آزاد واحد خوراسگان .
[PDF] شناسایی شاخصهای مؤثر در سنجش بهره وری کارکنان، چکیده در این …
– ذخیره شده – مشابه
در این تحقیق تالش شده است که شاخصهای مربوط به بهره وری نیروی انسانی. در
بازرسی ناجا شناسایی، و ابعاد اصلی تشکیل … و شاخصهای نهایی که در سنجش بهره
وری مورد استفاده قرار گیرد، تعیین شد؛. سپس ابعاد مربوط به بهره وری نیروی ….. .6.
دالور، علي )1380(. مباني نظري و عملي پژوهش در علوم انساني و اجتماعي، تهران:
انتشارات رشد.
پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش
– ذخیره شده – مشابه
بهره‌وري نه پديده جديد و نه مقوله‌اي غربي و وارداتي است؛ بلکه اين امر در متن آموزه‌هاي
ديني ما جلوه‌گر است. اين ارزش اقتصادي و اسلامي نيز چون بسياري از ارزش‌هاي عالي
اسلامي در نهانگاه تاريک ذهن سازمان‌ها به فراموشي سپرده شده‌است، در صورتي‌که زندگي و
مديريت موفق حضرت پيامبر اسلام(ص) خود نمونه‌اي عالي از کاربست اصول بهره‌وري در
اداره‌ي …
عوامل مؤثر بر بهره وری نیروی انسانی – مدیراما
– ذخیره شده
24 سپتامبر 2015 … مرکز بهره وری ژاپن، بهره وری را «به حداکثر رساندن استفاده از منابع فیزیکی،
نیروی انسانی و سایر عوامل به شیوه علمی تعریف می کند که منجر به کاهش هزینه های …
جهت آگاهی بیشتر و دریافت فایل های مرتبط (مبانی نظری، پک مقالات و مقاله بیس) در
زمینه بهره وری نیروی انسانی، می توانید درخواست خود را فرم تماس با ما …
عوامل موثر بر بهره‌وري نيروي انساني در دانشگاه آزاد
– ذخیره شده – مشابه
10 مه 2008 … اگرچه ممکن است اين نيازها و عوامل، شبيه بهم باشند اما مطمئنا شدت و اولويت تاثير آنها
بر بهره وري کارکنان يکسان نيست مثلا در يک سازمان توليدي ممکن است توجه به
تخصص و حقوق و دستمزد از اهميت بيشتري نسبت به ساير عوامل برخوردار باشد در
حاليکه در يک موسسه آموزشي ممکن است انگيزش و مشارکت کارکنان در …
خلاقيت و نوآوري بهره وري نيروي انساني در آموزش و پرورش
– ذخیره شده – مشابه
خلاقيت و نوآوري بهره وري نيروي انساني در آموزش و پرورش. ورود به عصر جديد واطلاعات
وارتباطات وديجيتال نتيجه رشد بهره وري است . نمونه بارز آن استفاده از اتوماسيون در
سيستم هاي نوين مديريتي است. در طول 15 سال اخير افزايش بهره وري در سطح جهان 45
برابر شده است. اين افزايش معجزه آسا به طور عمده نتيجه بهبود در سيستم هاي …
مديريت بهره وري – مدیریار
– ذخیره شده – مشابه
نظام پيشنهادها وارتقاء بهره وري سرمايه انساني آموزش وپرورش. مهدی یاراحمدی خراسانی.
28 آبان 1394. 817. شکست قانون پارکینسون و گسترش بهره‌وری شخصی. مهدی
یاراحمدی خراسانی. 27 آبان 1394. 1447. سیستم مدیریت هوشمند ساختمان(BMS). مهدی
یاراحمدی خراسانی. 24 آبان 1394. 3268. بررسي شاخصهاي بهره‌وري،سرمايه هاي
نامشهودسازمان.
[DOC] بهره وری از دید کارکنان – پروژه بیست – پروژه ، مقاله ، پایان نامه ، برنامه …
– ذخیره شده – مشابه
همچنین یافتههای پژوهش که در آموزش و پرورش استان ایلام صورت گرفت حاکی از آن است
که بین فرهنگ سازمانی و بهرهوری نیروی انسانی رابطه معنادار و مستقیمی وجود دارد. ….
با این حال در هر دوره کوششهای تازهای برای تعریف دوباره مفهوم فرهنگ و مسائل آن به
کار بسته شده است و حتی برخی از نظریه پردازان بر این باور بودهاند که میتوانند …
[PDF] اصل مقاله – مدیریت منابع انسانی در ورزش
– ذخیره شده – مشابه
28 فوریه 2014 … ها بر بهره. وری تأثير می. گذارد. )نيکچه فراهانی و نظری،. 1858 .(. پيچيدگی محيط
کار مستلزم بهبود بهره. وری برای. أت. ثير بر کيفيت منابع انسانی است و اين برا
… فرهنگ سازمانی با بهره. وری. توسط. اس. د. ی. ) 1851. ،(. در. مديران. سازمان تربيت.
بدنی. ،. اسدی و رهاوی. ) 1858. ،(. در. مديران. تربيت. بدنی آموزش و پرورش.
[PDF] برریس تأث ری رسمایه انسا ین بر روی بهره وری کل عوامل تولید و رشد …
– ذخیره شده – مشابه
اخالقی و غیره می شود، یاد می کند و می گوید آموزش و پرورش باعث ارتقای بهره وری
انسان ها می شود و. اعالم می دارد که در اثر آموزش، مردم به … 3- مبانی نظری. ضرورت محاسبه
سهم نیروی انسانی آموزش دیده در رشد اقتصادی ما را به بحث بسیار مهم سرمایه. انسانی،
که در دهه اخیر اهمیت آن دوچندان شده، می کشاند. در بررسی مبانی نظری عوامل مؤثر بر.
بررسی ارتباط استرس با بهره وری مدیران دبیرستانهای تبریز
– ذخیره شده – مشابه
بهره‌وری مدیران مخصوصاً در سازمانی چون آموزش و پرورش که تضمین کننده و تسهیل
کننده جدی فعالیتهای توسعه و پیشرفت سایر دستگاههای جامعه است، دانشمندان و …
درصدد تعیین عوامل موثر در ایجاد استرس از ابعاد مختلف و در نهایت هدف‌ آن بیان رابطه
بین استرس و بهره‌وری فردی مدیران دبیرستانهای تبریز می‌باشد. 2- مبانی نظری
پژوهش.
[PDF] بررسی رابطه بین فرهنگ سازمانی و بهره وری دبیران … – ResearchGate
– ذخیره شده
ی غرب ک. مراکز آموزش عال. ســــــال اول. شماره دوم. زمـسـتـان 1392. بررسی رابطه بین
فرهنگ سازمانی و بهره وری دبیران. دوره تحصیلی متوسطه استان کردستان. – استادیار
گروه علوم تربیتی دانشگاه کردستان1جمال سلیمی … ها را به عنوان مبانی فرهنگی یک
سازمان، شالوده وجودی آن را تشکیل داده، نقطه تمیز خوب و بد را مشخص می کند. فرهنگ هر

[PDF] وری نیروی انسانی در بین کارکنان ناحیه یک آموزش و پرورش شهر شیراز …
– ذخیره شده
ارگونومی، بهره. وری نیروی انسانی، کارکنان آموزش و پرورش شیراز. ارجاع: بصیرزاده.
محبوبه. ،. طاهری. عبدالمحمد . تأثیر ارگونومی بر بهره. وری نیروی انسانی در بین
کارکنان …. اصول. این. علم. پیروی. کند،. می. توان. گفت. از. خستگی. فرد. کاسته. می.
شود. و. کارایی. وی. باال. می. رود. یا. حتی. اگر. فرد. پس. از. مدتی. کار. کردن. از. پشت.
میز.
نقش جو سازمانی بر میزان بهره‌وری کارکنان در آموزشکده‌های فنی ‌و حرفه‌ای …
– ذخیره شده – مشابه
مبانی نظری و اصول مدیریت آموزشی. ویرایش پنجم، تهران، نشر روان. علیخانی، محمد (
1374). بررسی میزان تأثیر ارتباطات سازمانی بر بهره‌وری نیروی انسانی در صنعت
اتومبیل‌سازی. پایان‌نامة کارشناسی ارشد، دانشگاه علامه طباطبایی. فروتن، م، ح (1384
). رابطة بین سبک‌های نظارتی مدیران با بهره‌وری کارکنان در کانون پرورش فکری
کودکان …
Fars News Agency : کارایی و اثربخشی در برنامه‌های آموزش اخلاق در سازمان
– ذخیره شده – مشابه
27 نوامبر 2013 … مسئله تحقیق حاضر جستجو از ابعاد مؤلفه‌های اثربخشی و کارایی آموزش اخلاق برای
منابع انسانی سازمان‌ها، بر مبنای آموزه‌های اسلامی است. مراد از مبانی در اینجا ادله نیست
والا در آن صورت می‌بایست مسئله را برحسب ادله در اصطلاح رایج نزد اصولیان و فقها
بررسی می‌کردیم. بررسی ارتباط دو‌سویه بهره‌وری با اخلاق مقدمه‌ای برای …
پایین بودن بهره وری نیروی کار، معضل بزرگ تولید – اخبار تسنیم …
– ذخیره شده
14 مه 2017 … بدون تردید شرط بقا و تداوم حیات هر مجموعه تولیدی در دنیای پر رقابت کنونی ارتقای
بهره وری است و این امر نیز مستلزم رعایت اصول و شیوه های صحیح و علمی انجام
کارهاست که سازمان ها در محیط رقابتی، محکوم به تمرکز و اجرای بهره وری هستند شاید
نتوان برای رسیدن به بهره وری سقف مشخصی را در نظر گرفت ولی آنچه در …
[PDF] الزامات مديريتي تحول بنيادين در آموزش و پرورش
– مشابه
در آموزش و پرورش. مهدي نويد ادهم. دبیر كل شورای عالی آموزش و پرورش mahnavid@
yahoo.com. پس از تصويب »س ند تحول بنیادي ن در آموزش و پرورش« و تصويب
… تس ريع و تسهیل نمايد و با صرف حداقل هزينه و كسب حداكثر بهره وري ….. 1386(
دستاورد عصر مدرنيته و مبتني بر مباني فلسفي و نظري مدرنيسم بوده و فرهنگ.
[PDF] اﺳﺘﻘﺮار ﻧﻈﺎم ﻃﺮح ﺑﻬﺮه وري ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻫﺎ اﺳﺘﺎن
– مشابه
10 مارس 2009 … -1. ﭘﻴﺸﮕﻔﺘﺎر. 5. – 2. ﻣﺮوري ﺑﺮ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي ﺑﻬﺮه وري. 13-8. -. ﻃﺮح ﻣﻮﺿﻮع. 8. -. ﺑﻬﺮه وري ﻳﻚ اﻗﺘﺒﺎس
ﻳﺎ ﻳﻚ ﻧﻴﺎز ﻛﺎر ﻛﺮدي. 8. -. ﺑﻬﺮه وري و ﺗﻌﺎﻣﻼت ﻣﺤﻴﻄﻲ. 9. -. ﻟﺰوم درك ﺟﺎﻣﻊ و ﻣﺸﺘﺮك از ﺑﻬﺮه وري. 10. -.
ﺑﻬﺮه وري از ﻣﻨﻈﺮ ﻗﺎﻧﻮن ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﭼﻬﺎرم. 10. -. ﻣﺴﺎﺋﻞ اﺳﺎﺳﻲ ﺑﻬﺮه وري در ﻛﺸﻮر. 11. -. راﻫﻜﺎر ﻫﺎي ﻋﻤﻮﻣﻲ.
12. -. راﻫﻜﺎرﻫﺎي اﺧﺘﺼﺎﺻﻲ. 13. – 3. ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﺷﺎﺧﺺ ﻫﺎ. 14. -. ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺑﻬﺮه وري.
نگرشی به مفهوم بهره وری
– ذخیره شده – مشابه
برای ارتقای استاندارد زندگی باید غذا، پوشاک، مسکن، آموزش و امنیت بیشتر و با
کیفیتِ بهتر، تولید شود. افزایش مقدار تولید و بهبود کیفیت کالاها و خدمات، می
تواند از طریق افزایش نهاده های1 نیروی کار و سرمایه صورت پذیرد و یا این که از منابع
موجود به صورت کاراتر (یعنی توأم با بهره وری») استفاده به عمل اید. به عبارت دیگر،
می …
بهره وری پرورش ماهی در قفس ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده است …
– ذخیره شده
25 مه 2016 … تهران-مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت:با تلاش های
صورت گرفته، بهره وری پرورش ماهی در قفس ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده است. به
گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، نغمه
نظری در خصوص پروژه ساخت قفس پرورش ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی …
[PDF] تحلیل.و.آسیب.شناسی.برنامه.جامع.بهره.وری … – مرکز پژوهشی آرا
– ذخیره شده
معظــم.رهبــری.به.طــور.مســتمر.بــر.توجــه.بــه.بهــره.وری. در.میــان.مســئوالن،.مــردم.و.
بخش.هــای.مختلــف.اقتصــادی.از.جملــه.صنعــت. تأکیــد.شــده.اســت.حتــی.ایــن.
تأکیدهــا.در.بســیاری.از.بندهــای.سیاســت.های. کلـی.ابالغـی.مقـام.معظـم.رهبـری-.مـد.ظلـه.
العالـی-.در.امـور.علـم.و.فنـاوری،. اقتصــاد.مقاومتــی،.تحــول.بنیــادی.در.نظــام.آموزش.
وپــرورش.و.
ارتباط کیفیت زندگی کاری و بهره‌وری پرستاران بیمارستان‌های …
– ذخیره شده
ارتباط کیفیت زندگی کاری و بهره‌وری پرستاران بیمارستان‌های دانشگاه علوم
پزشکی کرمان در سال 1391. … رابطه جو سازمانی وکیفیت زندگی کاری با بهره‌وری
کارکنان آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز. …. Quality of work life: theoretical and
methodological problems, and presentation of a new model and measuring
instrument.
[PDF] ﮐﻞ ﻋﻮاﻣﻞ در اﯾﺮان در ﭼﺎرﭼﻮب ﺣﺴﺎﺑﺪاري رﺷﺪ وري ﺑﻬﺮه ﺑﺮرﺳﯽ – نشریات علمی دانشگاه
– ذخیره شده – مشابه
5 فوریه 2011 … ﺑﻬﺮه. وري. ﮐﻞ ﻋﻮاﻣﻞ در اﯾﺮان ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﭼـﺎرﭼﻮب ﺣﺴـﺎﺑﺪاري رﺷـﺪ ﻃـﯽ دوره. 1387 -1345. ﻣـﻮرد.
ﺑﺮرﺳﯽ ﻗﺮار ﮔﯿﺮد . ﻧﺘﺎﯾﺞ ﺗﺠﺮﺑﯽ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺿﻤﻦ. ﺗﺄﯾﯿﺪ. ﻓﺮﺿﯿﻪ ﺑﺎزدﻫﯽ ﺛﺎﺑﺖ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻣﻘﯿﺎس در اﯾﺮان و ﺗﻌﯿﯿﻦ ﺳﻬﻢ.
62. درﺻﺪي ﺑـﺮاي. ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ. ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ از ﺗﻮﻟﯿﺪ، ﻧﺸﺎن داد. ،. روﻧﺪ ﻧﺮخ رﺷﺪ. TFP. ﯾا. ﺮان ﻃﯽ دوره ﻣﻮرد
ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﺜﺒﺖ ﺑـﺎ ﺷـﯿﺐ ﺑﺴـﯿﺎر اﻧـﺪك. 04/0. درﺻﺪي ﺑﻮده اﺳﺖ . در ﺿﻤﻦ ﺑﺮﺧﻼف ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي، …
[PDF] تحقیق حاضر به بررســی نقش تأثیر هوش عاطفی بر بهره وری کارکنان …
– ذخیره شده – مشابه
سؤالی که برای نگارش مقاله وجود دارد این است که رابطة هوش عاطفی با بهره وری
کارکنان سازمان های. امنیتی چیست؟ … ،3در محیط کار، در ســیر تکوین نظریه های
مدیریت مطرح شــد که مشتمل بر مطالعات هاثورن. و دیگران بود. افزون 6، … بودن هوش
عاطفی کارکنان اشــاره نمود که می تواند یکی از معیارهای جذب و اســتخدام و آموزش.
کارکنان سازمان های …
[PDF] سرمایه اجتماعی و بهره وری کارکنان – بانک گردشگری
– ذخیره شده – مشابه
آغاز سال جدید و بهار پر طراوت را که نشان بهره مندی از زندگی و نماد بهره وری در کار و
تالش است را به. شما و خانواده گرامی تان … تعامل میان کارکنان و انتقال درست و
باکیفیت محتواهای مطلوب ندارد و با توجه به کارکرد تحلیلی- آموزشی. که از طرف
شورای محترم …… صاحب نظران، نظریه برابري را نظریۀ گسترش عدالت نام. نهاده اند،
زیرا بر توزیع …
ایرنا – برنامه های سید محمد بطحائی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش
– ذخیره شده
12 آگوست 2017 … این رسالت سترگ از منظر معارف اسلامی و آموزه های وحیانی از جایگاهی رفیع و بی بدیل
برخوردار است و تحقق آن نیازمند بهره مندی از سیاست ها، راهبردها و برنامه هایی است که
بر مبانی نظری و فلسفی عمیق و روشهای متقن و عملی استوار باشد. نهاد آموزش و پرورش
با توجه به نیازهای امروز و فردای جامعه، مأموریت دارد تا برای …
[PDF] بررسی عوامل موثر بر بهره وری نیروی انسانی در مراکز پژوهشی(مطالعه …
– ذخیره شده
2 ا کتبر 2013 … آموزش. ، نظام پرداخت، ساختار سازمانی و گزینش و کاریابی صحیح بر. بهره. وری.
سرمایه. های. انسانی در پژوهشگاه صنعت نفت تأثیر دارند. در پایان نیز به …. مباني
نظری پژوهش. امروزه. بهره. وری. و. نقش. مهم آن در. جهت پیشرفت و نیل. کشورهای جهان به
مقاصد اقتصادی و سیاسی و اجتماعی. به. خوبی روشن گردیده است و دولت.
مدیریت منابع انسانی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
– ذخیره شده – مشابه
در واقع مدیریت منابع انسانی استفاده از نیروی انسانی در جهت اهداف سازمان است و شامل
فعالیت‌هایی نظیر کارمندیابی و جذب، آموزش، حقوق و دستمزد و روابط سازمانی می‌شود. …
تیلور توصیف کرد که واژهٔ مدیریت علمی (که بعدها با واژهٔ «تیلوریسم» بیان می‌شد)
به چه معناست و تلاش کرد که بهره‌وری اقتصادی را در شغل‌های مولد افزایش دهد.
مطالب مدیریتی(MBA) – نقش آموزش در میزان کارایی یا بهره وری کارکنان …
– ذخیره شده – مشابه
زمینه و هدف : نقش آموزش در میزان کارایی یا بهره وری کارکنان بانک می تواند تأثیر
بسزایی در روند ایجاد سازمان موفق و رقابتی داشته باشد. … تغییرات سریع و عمیق
علمی سبب شده است که هر از چندگاهی مطالب و نظریه های جدیدی وارد میدان زندگی شود که
برای ارائه حیات به ناچار باید علوم و معارف جدید را آموخت و برخی از نظریه های قدیمی را
که …
[PDF] گزارش تحلیلی سناریواهی اکتشافی آینده افزایش بهره وری ملی
– ذخیره شده
ه اختصاص یافت. در راستای فهم وضعیت آینده بهره. وری، از مهم ترین. پیشران. های
توسعه بهره. وری در کشور سؤال شد. خصوصی. سازی و اقتصاد آزاد )ایجاد فضای
رقابتی(،. آموزش و فرهنگ … مراحل قبلی شامل مطالعات مبانی نظری، مطالعات تطبیقی،
مصاحبه های اکتشافی خبرگانی و تحلیل. پرسشنامه های ….. تحول بنیادین در آموزش و
پرورش.
[PDF] ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﺎﺛﯿﺮ اﺑﻌﺎد ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﻓﮑﺮي ﺑﺮ – مطالعات مدیریت (بهبود و تحول)
– ذخیره شده – مشابه
19 آوريل 2015 … ﺑﻬﺮه. وري. ﻣﻨﺎﺑﻊ. اﻧﺴﺎﻧﯽ،. ﺑﺎﻧﮏ. ﻣﻠﯽ . *. اﺳﺘﺎدﯾﺎر ﮔﺮوه ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﯾﺰي آﻣﻮزﺷﯽ داﻧﺸﮕﺎه ﻋﻼﻣﻪ
ﻃﺒﺎﻃﺒﺎﺋﯽ. -. ﻧﻮﯾﺴﻨﺪه ﻣﺴﺌﻮل ghiasi.saeed@gmail.com. **. ﮐﺎرﺷﻨﺎس ارﺷﺪ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ دوﻟﺘﯽ ﮔﺮاﯾﺶ ….
ﺑﻬﺎر. و ﺗﺎﺑﺴﺘﺎن. 95. ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﻓﮑﺮي ﺑﺮ ﻣﯿﺰان ﺑﻬﺮه. وري ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ. ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ .
ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي. ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ. اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ،. ﯾﮑﯽ. از. ﺟﺪﯾﺪﺗﺮﯾﻦ. اﻧﻮاع. ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ اﺳﺖ. ﮐﻪ.
[PDF] شده در بورس اوراق بهادار تهران: های پذیرفته کارایی و اثربخشی شرکت …
– ذخیره شده – مشابه
کند. ب. خش چهارم مختصری در مورد اندیس بهره. وری مالمکوئیست و روابط آن اشاره می.
کند. روش. تحقیق و جزئیات آن در بخش پنجم بیان. شده و یافته. های تحقیق به همراه
تحلیل. ها در بخش ششم نگارش شده. است. در بخش پایانی نیز نتیجه. گیری و
پیشنهادهایی برای پژوهش. های آتی ارائه. شده است. -2. مبانی نظری و مروری بر پیشینه
پژوهش.
بررسی و شناخت عوامل موثر بر بهره وری نیروی انسانی و تعیین اولویت …
– ذخیره شده – مشابه
یکی از نظریات مشهور در زمینه شاخصهای سنجش عوامل مؤثر بر بهرهوری نیروی انسانی،
متعلق به هرسی و گلداسمیت بوده که بر اساس این نظریه بهرهوری نیروی انسانی شامل
هفت شاخص یا متغیر مربوط به مدیریت عملکرد اثربخش میباشد که عبارتند از: (هرسی
و بلانچارد، 1378) 1 1) توانایی (دانش و مهارتها) 2 2) وضوح (درک یا تصور نقش) 3 3) …
[PDF] ﺟﻬﺎد اﻗﺘﺼﺎدي و اﻓﺰاﯾﺶ ﺑﻬﺮه وري – بانک سپه
– ذخیره شده – مشابه
را. ” ﺣﺮﮐﺖ ﺑﻬﺮه وري. ” ﻣﯽ ﻧﺎﻣﻨﺪ . ﺣﺮﮐﺖ ﺑﻬﺮه وري ﺑﺮ ﭘﺪﯾـﺪه ﻫـﺎي اﺻـﻠﯽ اﺟﺘﻤـﺎﻋﯽ،. اﻗﺘـﺼﺎدي و ﺳﯿﺎﺳـﯽ.
ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﮐﺎﻫﺶ ﺗﻮرم، اﻓﺰاﯾﺶ ﺳﻄﺢ رﻓﺎه، اﻓﺰاﯾﺶ ﺳﻄﺢ اﺷﺘﻐﺎل، اﻓﺰاﯾﺶ ﺗﻮان رﻗﺎﺑﺖ ﺳﯿﺎﺳﯽ و اﻗﺘﺼﺎدي، …..
وﺷـﯽ ،آﻣـﻮزش و ﭘـﺮورش، ﭘـﮋوﻫﺶ و ﺗﻮﺳـﻌﻪ، ﮔﺮدﺷـﮕﺮي و. ﺟﻬﺎﻧﮕﺮدي و ﺧﺪﻣﺎت ﻣﺸﺎوره. اي را در ﺑﺮ ﻣﯽ.
ﮔﯿﺮﻧﺪ . از دﯾﺪﮔﺎه ﻧﻈﺮﯾﻪ اﻧﺪازه. ﮔﯿﺮي، ﻣﻌﯿﺎرﻫﺎي ﺳﻨﺠﺶ ﺑﻬﺮه. وري ﺑﺎﯾﺪ ﺣﺘﻤﺎ وﯾﮋﮔﯽ. ﻫﺎي ﺧﺎﺻﯽ داﺷـﺘﻪ ﺑﺎﺷـﻨﺪ؛ و
.
[PDF] داﻧﺸﮕﺎه ﮐﺎﺷﺎن ﻃﺮح اﺳﺘﻘﺮارﭼﺮﺧﻪ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺑﻬﺮه وري
– ذخیره شده – مشابه
ﺑﻬﺮه. وري در داﻧﺸﮕﺎه ﻣﻘﻮﻟﻪ ﺟﺪﯾﺪي اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ دﻧﺒﺎل ﻃﺮح ﻣﻮﺿﻮع ﺑﻬﺮه وري در ﺟﺎﻣﻌﻪ روﺑﻪ رﺷﺪ و ﻣﺘﺤـﻮل. و
ﭘﻮﯾﺎ ﻣﻄﺮح ﻣﯽ ﮔ. ﺮدد . ﺗﺤﻘﻖ اﻫﺪاف و دﺳﺘﺎوردﻫﺎ و ﻧﺘﺎﯾﺞ ﻣﻮرد اﻧﺘﻈﺎر در اﺑﻌﺎد ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻋﻠﻤﯽ. ،. آﻣﻮزﺷـ. ﯽ،.
ﭘـﮋوﻫﺶ … ﻣﺮوري اﺟﻤﺎﻟﯽ ﺑﺮ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﺑﻬﺮه وري. 5. اﻫﺪاف. 6. ﯿﻫﺎﻣﻔ. ﻢ ﺑﻬﺮه وري. 7. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺑﻬﺮه وري.
8. ﺳﻄﻮح ﺑﻬﺮه وري. 8. ﭼﺮﺧﻪ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺑﻬﺮه وري. 9. اﻧﺪازه ﮔﯿﺮي ﺑﻬﺮه وري. 9. ﺗﺠﺰﯾﻪ و ﺗﺤﻠﯿﻞ ﺑﻬﺮه وري. 10
.
دانلود مبانی نظری پایان نامه عوامل موثر بهره وری نیروی انسانی – راهنمای …
– ذخیره شده
نقش و اهميت بهره وري نيروي انساني 5-2-2. عوامل تأثير گذار بر بهره وري نيروي
انساني 6-2-2. اثربخشي 7-2-2.عوامل مؤثر بر اثربخشي 8-2-2.معيارها و مقياسهاي
اثربخشي 9-2-2.اهميت اثربخشي سازماني 10-2-2.ارائه الگويي متناقض از اثربخشي
سازمان 11-2-2.کارآيي 12-2-2.راههاي افزايش کارآيي 1- آموزش 2- چرخش شغلي 3- غني
سازي شغل
[PDF] بررسی عوامل موثر بر افزایش بهره وری نیروی انسانی بر اساس مدل هرسی …
– ذخیره شده
چکیده. با توجه به اهميت نيروي انساني به عنوان باارزش ترين سرمايه جوامع. ،. شناخت
عوامل موثر بر بهره وري نيروي انساني. در هر سازمان. ،. مي تواند درافزايش بهره وري و
توان رقابت آن سازمان. ،. مفيد و موثر باشد . براين اساس اين پژوهش. عوامل موثر بر
افزايش بهره وري نيروي انساني ر. ا بر اساس مدل هرسي و گلداسميت بر كاركنان منطقه. 6
.
[PDF] فرهنگ سازمانی های تصمیم گیری و اعتماد سازمانی با تاکید بر بررسی …
– ذخیره شده
فرهنگ سازمانی حاکم بر آموزش و پرورش استان مازندران فرهنگ مشارکتی و مدل رایج.
تصمیم. گیری مدیران آن، مدل کارنگی … ترین مفهوم به زندگی انسانی و سازمانی است،
بر همین اساس بعضی از نظریه پردازان؛. مدیریت را مترادف با تصمیم …. سازمانی بر
بهره وری نیروی انسانی در شرکت گوواه تواثیر دارد. همچنین نتایج این پژوهش مبین
این …
دانلود مقالات پنجمین همایش (همایش سال 95) – همایش – سازمان آموزش فنی و …
– ذخیره شده – مشابه
0089-چالش‌های مهارت‌آموزی و پرورش هنرجویان کارآفرین در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای(
مطالعه‌ای به روش پدیدار شناسی) · 0090-آسیب‌شناسی اجرای … 0137-شناسايي شاخص
هاي موثر در ارتقاء بهره وري مربيان، رؤساي مراكز و كاركنان(مراكز، اداره كل) بخش دولتي
سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با هدف ارائه مدلي بهينه · 0140-تاثیر دورهای باز
آموزی …
اولویت های پژوهشی شورای عالی آموزش و پرورش … – وزارت آموزش و پرورش
– ذخیره شده – مشابه
21 نوامبر 2016 … 4. تدوین شاخص‌های بهره‌وری منابع انسانی در آموزش و پرورش. 5. تعیین و تبیین
مبانی نظری، ویژگی‌ها و ابعاد برنامه درسی شایستگی محور. 6.مطالعه تطبیقی شرایط و
فرایند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس در سایر کشورها. 7. مطالعه تطبیقی جایگاه
آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران بر اساس شاخص‌ها و نظام رتبه‌‌بندی بین‌ …
تاثیرات متقابل بهره وری و تورم بر یکدیگر در ساختار تولیدی ایران …
– ذخیره شده – مشابه
2 ژوئن 2013 … با افزایش بهره وری، تقاضا برای عوامل تولید افزایش می یابد و منحنی عرضه کل
اقتصاد به سمت راست منتقل می شود. در این صورت، حتی با انتقال … 2- مبانی نظری
بهره وری و تورم در متون نظری و تجربی رابطه منفی بین بهره وری و تورم چه برای
کشورهای توسعه یافته و چه برای کشورهای در حال توسعه تایید شده است.
[PDF] وري ﺑﻬﺮه ي ﻫﺎ ﻃﺮح
– ذخیره شده – مشابه
ﺮ ﺑﻬـﺮه. وري. ﻣﺮﻏﺪار. ي. ﻫﺎ. ي ﮔﻮﺷﺘﻲ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﻗﻢ . ﻛﺸﺎورزي. ،. اﻗﺘﺼﺎ. د ﻛﺸﺎورزي . ﻣﺤـﻞ ﻧﮕﻬـﺪاري ﮔـﺰارش
. : وزارت ﺟﻬﺎد. ﻛﺸﺎورزي. ،. ﺳﺎزﻣﺎن. آﻣﻮزش و ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت . ﭼﻜﻴﺪه. : ﺿﺮﻳﺐ ﺗﺒﺪﻳﻞ ﻏﺬاﻳﻲ و ﻣﻴﺰان رﺷﺪ ﺟﻮﺟﻪ …
ﭘﮋوﻫﺶ. ﻫﺎ. ي ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. رﻳﺰي و اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزي . ﭼﻜﻴﺪه. : اﺑﺘﺪا در ادﺑﻴﺎت ﻣﻮﺿﻮع زﻧﺎن و ﻣﺸﺎرﻛﺖ. ﻣﺮوري
ﺻـﻮرت ﮔﺮﻓﺘـﻪ. اﺳـﺖ. ﺗـﺎ ﭼﻬـﺎرﭼﻮب. ﻧﻈﺮي اراﺋﻪ ﺷﻮد . از روش ﭘﻴﻤﺎﻳﺸﻲ ﺑﺮاي ﺗﺤﻘﻴﻖ اﺳﺘﻔﺎده ﺷﺪ و ﺳﻪ ﮔﺮوه.
پاورپوینت مدیریت بهره وری و کیفیت – مدیریت نیروی انسانی …
– ذخیره شده
2 جولای 2017 … فهرست مطالب; مقدمه; عوامل افزايش بهره وري از ديدگاه صاحب نظران: عوامل ساختاري وبهره
وري نيروي انساني; انگيزش وبهره وري نيروي انساني; نظريه هاي انگيزش: تئوري …
نیروی انسانی; انواع آموزش; یادگیری; نظریه یادگیری; اصول یاد گیری; فرآیند آموزش
ویاد گیری; آموزش وپرورش-تفاوت این دو با هم; آموزش وارتقای بهره وری.
[XLS] ليست پايان نامه هاي ارشد مديريت – دانشگاه اصفهان
– ذخیره شده – مشابه
24, 24, بررسی تاثیر مدیریت ثمربخش بر عملکرد کارکنان «آموزش و پرورش
شهرستان قم », حسین سامعی, دکتر حسن لباف, 1376. 25, 25, ارزیاب مهارتهای
مدیریتی مورد نیازمدیران در … 57, 57, بررسی علل افت و خیز بهره وری در کارخانجات
بارش, محمد حسن شهشهانی, دکتر مهدی جمشیدیان, 1379. 58, 58, ارزیابی وضعیت
کیفیت زندگی کاری …
[PDF] مـقـالــه
– ذخیره شده – مشابه
موجود در کشور و بهره گیری از مدیریت جهادی و روحیه ی انقالبی و تکیه بر اولویت های
اساسی آمده در سیاست های کلی: »اصل ۴۴«، »اقتصاد مقاومتی«، »علم. و فناوری«، »نظام
اداری« و »جمعیّت« و از همه ….. آموزش و پرورش و تأکید بر دوران. تحصیلی کودکی و
نوجوانی. … چهارچوب کلی برنامه ششم توسعه، بهره وری. در برنامه ششــم، آمایش در برنامه

[PDF] ﺑﻬﺮه وري – مدیریت توسعه منابع انسانی
– ذخیره شده
ﺑﻌﺒﺎرﺗﯽ ﺑﻬﺮه وري ﯾﻌﻨﯽ. : ﻗﺪرت ﺗﻮﻟﯿﺪي، ﺑﺎروري و ﻣﻮﻟﺪ ﺑﻮدن . ﺗﻌﺮﯾﻒ ﮐﺎرﺑﺮدي. : در اواﺋﻞ ﻗﺮن ﺑﯿﺴﺘﻢ از اﯾﻦ
ﮐﻠﻤﻪ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺗﺮي اراﺋﻪ ﺷﺪ. : ﺑﻬﺮه وري ﺑﺮاﺑﺮ اﺳﺖ ﺑﺎ ﻧﺴﺒﺖ ﺧﺮوﺟﯽ ﺑﻪ ﯾﮑﯽ از ﻋﻮاﻣ. ﻞ ﺗﻮﻟﯿﺪ . در ﺳﺎل
….. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ. اﻣﻮر ﺑﻬﺮه وري، ﺗﺤﻮل اداري و ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ. ﻣﺪل ﮔﻮدوﯾﻦ. : ﻣﺪل ﻫﺮﺷﺎور و راش
. : در اﯾﻦ اﻟﮕﻮ ﺑﺎ. اﺳﺘﻔﺎده از ﻧﻈﺮﯾﻪ. ” ﻫﺮزﺑﺮگ. ” رواﺑﻂ ﻣﯿﺎن ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﺳﺎزﻣﺎن و ﺧﻮد ﺷـﺨﺺ، ﻫﻤـﺮاه
ﺑـﺎ …
[PDF] در ﺑﻬﺒﻮد آﻣﻮزش و ﺗﺪوﻳﻦ اﻟﮕﻮﻫﺎي ﻣﻨﺎﺳﺐ و اﻓﺰاﻳﺶ ﺑﻬﺮه ور ي – اداره کل آموزش و …
– ذخیره شده – مشابه
ﻣﻔﻴﺪ و ﺳﺎزﻧﺪه ﺑﻴﻦ ﻣﻌﻠﻤﺎن ، ﺑﺴﺘﺮي را ﻓﺮاﻫﻢ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ ﻛﻪ در آن اﺟﺰا ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻧﻈﺎم آﻣﻮزﺷﻲ از ﺟﻤﻠﻪ ﻛﺘـﺐ درﺳـﻲ ،
وﺳـﺎﻳﻞ. ﻛﻤﻚ آﻣﻮزﺷﻲ ،. اﺻﻮل و روﺷﻬﺎي ﺻﺤﻴﺢ ارزﺷﻴﺎﺑﻲ از ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ ، اﻟﮕﻮﻫﺎ و روﺷﻬﺎي ﺗﺪرﻳﺲ ،
ﻃﺮﺣﻬﺎ و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ … ﺳﺮﮔﺮوﻫﻬﺎي آﻣﻮزﺷﻲ ﺗﺎ ﭼﻪ اﻧﺪازه ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻧﻴﺮوﻫﺎي ﻛﻴﻔﻲ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ و ﭼﻪ راه ﺣﻞ ﻫﺎﻳﻲ
ﭘﻴﺸﻨﻬﺎد ﺷﻮد ﺗـﺎ ﺑﻬـﺮه وري …. در اﻳﻦ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﭼﺎرﭼﻮب ﻧﻈﺮي و ﻣﺘﻐﻴﺮﻫﺎي ﻣﺴﺘﻘﻞ و واﺑﺴﺘﻪ از ﻳـﻚ ﺳـﻮ و
.
كاركردهاي مدیریت منابع انسانی با تأکید بر نگهداشت كاركنان آموزش و …
– ذخیره شده – مشابه
4 جولای 2015 … یافته‌های این پژوهش نشان می دهد بهترین و امن‌ترین مسیر مديريت منابع انساني در
آموزش و پرورش که می‌تواند به نظام‌مند شدن نگهداشت و افزایش انگيزش كاركنان نیز
تاثير مستقيم داشته باشد، … با توجه به اجزای اصلی نظام مدیریت منابع انسانی،
بهره‌وری نیز در چارچوب مدیریت بهینه منابع انسانی معنا و مفهوم پیدا می‌کند.
[DOC] تعریف مدیریت
– ذخیره شده – مشابه
جدیدترین نظریه مدیریت نظریه نقشهای مدیری است اساس این نظریه این است که آنچه را
مدیر انجام میدهد باید ملاحظه نمود و بر پایه چنین ملاحظاتی فعالیتها یا نقشهای مدیری را
معین کرد . …… بدیهی است که موضوع بهره وری بیشتر در سطوح سازمانی و رشته ها
مطرح می شود و بیشترین ضوابط و شرایط مربوط به بهره وری را می توان در آنها مشاهده
کرد.
[PDF] دانلود سرفصل دروس رشته آموزش و بهسازی منابع … – مدیریت آموزش عالی
– ذخیره شده
نیروی انسانی متخصص برای سازمان ها، گام مهمی در بهره وری و بهسازی نیروی انسانی
برداشت. بطور کلی نیازهایی که ایجاد … اموزش و پرورش و اموزش عالی می باشد. …
مبانی آموزش بزرگسالان. تعداد واحد: ۲. نوع واحد: نظری. پیشتیاز: هدف: آشنا ساختن
دانشجویان با مفاهیم اساسی مبحث آموزش بزرگسالان است در این زمینسه دانشجویان با.
می شوند.
[PDF] بررسي ميزان تاثير و نقش عوامل موثر بر وجدان
– ذخیره شده – مشابه
19 آوريل 2010 … و ﻓﻠﺴﻔﻪ آﻣﻮزش و ﭘﺮورش. ﭼﻜﻴﺪه. وﺟﺪان ﻛﺎري ﻋﺎﻣﻠﻲ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﺎﻋﺚ اﻳﺠﺎد ﻧﻈﻢ در ﻛﺎر و ﺣﺲ اﻧﺠﺎم وﻇﻴﻔﻪ در
اﻓـﺮاد ﻣـﻲ. ﺷـﻮد. ﺗﻮﺟـﻪ ﺑـﻪ ﻣﻔﻬـﻮم وﺟـﺪان. ﻛﺎري در ﺳﺎزﻣﺎﻧﻬﺎ، ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ اﺧﻼق و رواﺑﻂ اﻧﺴﺎﻧﻲ اﺳﺖ؛ زﻳﺮا …
ﺳﺎزﻣﺎن ﺑﺎﻋﺚ اﻓﺰاﻳﺶ ﺳﻄﺢ ﺑﻬﺮه. وري، ﺗﺤﻘّﻖ ﺗﻮﺳﻌﻪ. ٔ. ﭘﺎﻳﺪار، ﺗﺤﻮ ل ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ اﻧﺴﺎن، ﺛﺒـﺎت ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ وﻧﻈـﻢ
اﻗﺘﺼـﺎدي ﻣـﻲ. ﮔـﺮدد. ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺘﻌﺪدي در اﺑﻌﺎد ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﺮ وﺟﺪان ﻛﺎري ﻣﺆﺛّﺮ اﺳﺖ. ﻫـﺪف از ﭘـﮋو.
دانلود مقاله بررسی تاثیر اقتصاد مقاومتی در بهره وري کارکنان آموزش و …
– ذخیره شده – مشابه
چکیده :هدف از این پژوهش بررسی رابطه مؤلفه هاي اقتصادي مقاومتی و بهره وري نیروي
انسانی در آموزش و پرورش است. در این … -۲مبانی نظري پژوهش. ۲-۱مفهوم و اهمیت بهره وري
. بهره وري نخستین بار توسط فردي به نام کوئیزنی در سال ۱۷۶۶میلادي به کار برده
شد. بیش از یک قرن بعد در حدود سال ۱۸۸۳ فردي به نام لیتر بهره وري را قدرت و
توانایی …
خلاقیت، نوآوری و بهره وری نیروی انسانی – دفتر مشاوره و پژوهش بصیر
– ذخیره شده
افزایش خلاقیت در سازمانها میتواند به ارتقای کمیت و کیفیت خدمات ، کاهش هزینه ها ،
جلوگیری از اتلاف منابع ، کاهش بروکراسی و بالتبع افزایش کارآیی و بهره وری و
ایجاد انگیزش در رضایت شغلی در کارکنان منجر گردد . در این مقاله مفهوم خلاقیت و
مؤلفه های آن و نوآوری که از خصیصه های آحاد بشر است و انگیزش و شرایط محیطی آن را
آشکار …
دانلود رایگان مقاله انگلیسی ترجمه شده رشته مدیریت 2016 با ترجمه …
– ذخیره شده
13 ا کتبر 2017 … M616- مقاله لاتین ترجمه شده رشته مدیریت 2016 : نقش زمینه سازمانی در پرورش
رفتارخلاق کارکنان: فعل و انفعالات بین تنظیمات سیستم منابع انسانی و حال و هوای
رابطه ای · M608- دانلود مقاله لاتین مدیریت با ترجمه فارسی 2016 : هنوز کیفیت
آموزش و گسترش آن مهم است؟ مدارک و شواهد در سرمایه انسانی و بهره وری در …
بانک صادرات ایران – نقش نیروی انسانی کارآمد در بهره وری بانکها
– ذخیره شده – مشابه
در توجیه اهمیت نقش نیروی انسانی در مقایسه با سرمایه و فن آوری که هر سه از عوامل عمده
افزایش بهره وری هستند، تقریباً تمامی صاحبنظران، منابع انسانی را به عنوان اساسی
… و بهتر برانگیخت، در علوم رفتاری و در حوزه نظریه‌های ‌انگیزشی از جمله نظریه
محتوایی، نظریه سلسله مراتب نیازها، نظریه دو جنبه ای انسان، نظریه دو عاملی انگیزش
و .
[DOC] خلاصه کتاب آموزش و پرورش تطبیقی – دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان
– ذخیره شده
در سال 1996انجمن آموزش وپرورش تطبيقي استراليا و نيوزيلند مسئول برگزاري
دهمين اجلاس جهاني آموزش و پرورش تطبيقي در دانشگاه سيدني بود و موضوع آن بررسي
….. كشورها مي توانند با مطالعه نظامهاي آموزشي و پرورش كشورهاي داراي نظام هاي تربيتي
فوق و بهره گيري از تجارت آموزشي اين كشورها نظام تعليم و تربيت خود را بهبود
ببخشند.
اولین کنفرانس بین المللی مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری و علوم تربیتی
– ذخیره شده
1 – بررسی اثربخشی مؤلفه¬های بهره¬وری در نیروی¬انسانی آموزش و پرورش شهرستان
آمل ریحانه کیا / مجید عموزاد … 4 – مقایسه اثربخشی روش های تدریس ترکیبی با روش
تدریس سخنرانی بر یادگیری دانش آموزان ابتدایی دخترانه شهرستان ملارد زهرا آقایی
فرد / پریسا … 10 – کاربرد نظریه یادگیری برونر در فرایند تدریس غفور بهاری /
قادر …
[PDF] اصل مقاله (11115 K) – سیاست گذاری پیشرفت اقتصادی – دانشگاه الزهرا
– ذخیره شده
لازم به ذکر است بین محور آموزشی منابع انسانی (تعداد. دانشجویان) و رشد … مبانی
نظری. بهرهوری به مفهوم استفاده کارا و اثربخش از نهاده یا نهاده های تولید است. براساس.
نظریههای رشد اقتصادی، تولید از دو طریق افزایش مییابد؛ محور نخست، افزایش کمی …
نظریه های مبتنی بر تحقیق و توسعه که به نام اقتصاد دانش در اقتصاد شهرت. یافته و

دانشکده علوم ارتباطات – سامانه بانک اطلاعات پایان نامه – دانشگاه آزاد …
– مشابه
83, نسبت تعلق اجماعی به حضور زنان در اجتماع طبق نظریه روان شناسی آدلر با نگاهی
به برخی آثار اکبر رادی (مرگ در پائیز – از پشت شیشه ها – تانگوی تخم مرغ داغ ….. مدل
کارا با استفاده از تحلیل پوششی داده‌ها جهت تصمیمم سازی در شرکت مهندسی موادکاران(
گروه مپنا) به منظور تعیین سود آورترین پروژه‌‌های تولیدی با هدف افزایش بهره وری …
مدیریت بهره وری – منطقه طلایی مدیریت
– ذخیره شده – مشابه
رابطه آموزش و بهره وری نیروی انسانی. مولف:حمیدمظاهری راد. •چکیده: تغییر و پرورش
اعتقادات ،ارزشها و الگوهای رفتاری مطلوب از طریق برنامه های آموزش عمومی از مهم ترین
روشهای تغییر میباشد.برخی از دانشمندان مدیریت آموزش را مهمترین فعالیت سازمانی در
آینده بشمار می آورند.در برنامه های آموزشی باید در مورد اثرات،ویژگیها و الگوهای رفتاری

بررسي عوامل موثر بر شايسته سالاري در صنعت لاستيك – دانلود پایان …
– ذخیره شده
2-2 بخش اول مفاهیم نظری و تئوریک تحقیق 18 1-2-2- تعريف شایستگی 18 1-1-2-
2 ضرورت های شایسته سالاری 30 2-1-2-2 مبانی و اصول شایسته سالاری 30 3-1-2-2
…. سختي و تغيير سريع شرايط بازار كار، كمبود افراد با استعداد و توانا‌، موانع موجود
در خصوص حفظ بهره وري نيروي كار فعلي، رقابت ها در خصوص آموزش كافي و پرورش
دادن …
[PDF] سند تحول بنیادین آموزش و پرورش
– ذخیره شده – مشابه
وزارت آموزش و پرورش. شوراي عالي آموزش و پرورش. با تأييد سند فلسفه تعليم و
تربيت جمهوري اسالمي ايران،. كه »سند تحول بنیادین آموزش و پرورش« مصوبه. در
جلسات 688 ،687 ،686 … بهره گيري از ارزش هاي بنيادين آنها و توجه به اهداف. راهبردي
نظام جمهوري …. تحول نظام آموزشي تهيه و تدوين شده است و با مباني نظري. سند تحول
بنيادين …
[DOC] اهمیت وساختار نظام جدید آموزش کارکنان – مرکز آموزشهای تخصصی
– ذخیره شده – مشابه
ایجاد و پرورش محیط کار خلاق و نو آور. 9. 3. اصول و مبانی مدیریت در اندیشه های اسلامی.
9. 4. تمركز وعدم تمركز در انديشه هاونظامهاي سياسي واداري. 9. 5. مديريت بودجه
ورويكردهاي نوين آن. 9. 6. مدیریت روابط عمومی. 6. 7. انتقال فن آوري هاي مديريت. 6. 8.
مدیریت آموزشی. 6. 9. كاربرد آمار در مديريت. 9. 10. بهبود بهره وري ونتايج آن. 6. 11.
[PDF] نقشه جامع علمی کشور
– ذخیره شده
ﺩﺳــﺘﻴﺎﺑﻲ ﺑﻪ ﺁﺭﻣﺎﻥ ﻫﺎﻱ ﺑﻠﻨﺪ ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻘﺪﺱ ﺟﻤﻬﻮﺭﻱ ﺍﺳــﻼﻣﻲ. ﺍﻳﺮﺍﻥ ﻣﺴــﺘﻠﺰﻡ ﺗــﻼﺵ ﻫﻤﻪ ﺟﺎﻧﺒــﻪ ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻡ ﺍﺑﻌــﺎﺩ
ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ،. ﻋﻠﻤﻰ، ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﻭ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﻱ ﺍﺳــﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺗﺪﻭﻳﻦ ﻭ ﺍﺟﺮﺍﻱ. ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎﻱ ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﺩﺭ ﺑﺎﺯﻩ ﻫﺎﻱ ﺯﻣﺎﻧﻲ
ﻣﻌﻴﻦ ﻭ ﺍﺧﺘﺼﺎﺹ ﻣﻨﺎﺑﻊ. ﻻﺯﻡ ﺑــﺮﺍﻱ ﺗﺤﻘﻖ ﺍﻫﺪﺍﻑ ﺍﻳﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎ ﺍﺯ ﻟﻮﺍﺯﻡ ﺿﺮﻭﺭﻱ ﺍﺣﺮﺍﺯ. ﺟﺎﻳﮕﺎﻫﻲ ﺩﺭ ﺷﺄﻥ ﺍﻳﺮﺍﻥ
ﺍﺳــﻼﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﻃﺮﻑ ﺩﻳﮕﺮ ﻣﻘﻮﻟﺔ. ﻋﻠﻢ ﻭ ﻓﻨﺎﻭﺭﻱ ﺍﺯ ﻣﻬﻤﺘﺮﻳﻦ ﺯﻳﺮﺳــﺎﺧﺖ ﻫﺎﻱ ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﻛﺸﻮﺭ ﻭ. ﺍﺑﺰﺍﺭ ﺟﺪﻱ …
فعالیت صندوق ذخیره فرهنگیان با هدف ارتقای بهره وری در نظام آموزش و …
– ذخیره شده
26 نوامبر 2014 … دکتر شهاب‌الدین غندالی در همایش بهره‌وری و نیروی انسانی در جمع فرهنگیان شهرستان
اسلامشهر با بیان اینکه ریشه بهره‌وری در آموزش و پرورش برگرفته از تلاش … این
مؤسسه در سال 1374 را تقویت توان مالی معلم در راستای ارتقاء بهره‌وری نظام تعلیم و
تربیت کشور عنوان کرد و گفت: این نظریه در کارگروه‌های مختلف طرح و …
بررسی اندازه دولت و حد مطلوب آن در ایران | – این گزارش از زوایای – ترابر …
– ذخیره شده
15 ساعت قبل … این گزارش از زوایای متعددی به نقش و اندازه دولت در اقتصاد ایران می پردازد. با
تفکیک سطوح فعالیت دولت به سه طرح.
نشريه آموزش علوم دريايي، – Magiran
– ذخیره شده
منصور دهقان منشادي ، نرگس سعيديان خوراسگاني ، رسول نظري صص 18-29 چکيده
مشاهده متن [PDF 385KB] … بررسي تاثير آموزش هاي مهارتي ضمن خدمت درارتقاء
قابليت اطمينان در صنايع دانش بنيان دريايي با نقش ميانجي توانمند سازي منابع
انساني احسان تقي پور … اعتبارسنجي الگوي ارتقاي تعهد سازماني، سازمان هاي آموزش
علوم دريايي
[PDF] وري ﺑﻬﺮه ﺑﻬﺒﻮد ﺑﺮ ﻣﺆﺛﺮ ﻋﻮاﻣﻞ ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﻲ ﻣﻨﻈﻮر ﺑﻪ ﻛﺎﻧﻮ
– ذخیره شده – مشابه
ﺣﻴﺚ اﺑﻌﺎد ﻛﻴﻔﻴﺘﻲ. داراﺳﺖ و. ﺗﺎﻛﻨﻮن. از آن ﻓﻘﻂ. ﺑـﺮاي ﺳـﻨﺠﺶ رﺿـﺎﻳﺖ ﻣﺸـﺘﺮي. اﺳﺘﻔﺎده ﻣﻲ. ﺷﺪه. ،. اﻛﻨﻮن. ﺑﻪ
ﻣﻨﻈﻮر ﻃﺒﻘﻪ. ﺑﻨﺪي. ﻋﻮاﻣﻞ ﻣـ. ﺆ. ﺛﺮ ﺑـﺮ ﺑﻬـﺮه. وري ﻣـﺪﻳﺮان زن. آﻣﻮزش. و. ﭘﺮورش. ﺑﻪ. ﻛﺎر. ﮔﺮﻓﺘﻪ. ﺷﻮد . ﻧﺘﺎﻳﺞ
ﺑﻪ …. وري ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﻲ اﻧﺠﺎم ﺷﺪه ﻛﻪ اﻣﻜﺎن دﺳﺘﻪ. ﺑﻨـﺪي و. اﺗﺨﺎذ ﺳﻴﺎﺳﺖ. ﻫﺎي ﺗﺨﺼﺼﻲ ﺑﺮاي ارﺗﻘﺎي ﻣﻴـﺰان
ﺷـﺎﺧﺺ. ﻫـﺎي ﻣـﺆﺛﺮ در ﺑﻬﺒـﻮد ﺑﻬـﺮه. وري. ﻣﺪﻳﺮان را ﻓﺮاﻫﻢ ﺳﺎﺧﺘﻪ اﺳﺖ . . 2. ﭼﺎرﭼﻮب ﻧﻈﺮي. 1.2. ﺑﻬﺮه.
وري.
کتاب اموزش PLC LOGO|f18 – f18.ir
– ذخیره شده
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیقاتی اختلال شخصیت اسکیزوتایپی (فصل2) ·
پاورپوینت فصل سوم کتاب مدیریت عمومی الوانی با موضوع سازماندهی، سازماندهی پویا
· تحقیقی در مورد استاندارد های ماشین های خاک برداری(بهره وري ماشين – واژگان ،‌نمادها و
واحدها) · تحقیق بررسی وضعیت کار و زمان سنجی برنامه ها در شرکت زامیاد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *